Şimdi Ara

Terminal Komutlarının ne işe yaradığını anlatan uygulama -Terminal Komutları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
1
Favori
532
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar benim yazdığım ve açık kaynaklı olarak githuba yüklediğim bir mobil uygulamadan bahsedeceğim

Neden böyle bir uygulama yazdım?

Hepimiz MacOs yada Linux kullanırken terminalde “Ya şunu yapmak için hangi komutu kullanıyorduk?” sorusunu kendine sormuştur.Bende bu soruların cevaplarını aramak için illa Google’ye bu sorularımızı sormayalımda alalım elimize telefonu cevabını direk bulalım dedim.Bir nevi el kitapçığı.İsteyenlerde uygulamayı açıp komutları öğrenmek için okuyabilir.

İçinde neler kullandım?

-Kullanıcıya verileri göstermek için Drawer Menu Activity ve Fragment kullandım
    - Verileri json formatına göre düzenledim

-Json formatındaki dosyadan verileri çekmek için Json Parse kullandım

-Kullanıcıya verileri bir liste şeklinde vermek için recyclerview kullandım

-Kullanıcının kendine özel komutları kaydetmesi için SQLite kullandım

-Online komutları çekme ve göndermek için 2 adet get ve set işlemi yapan php dosyası kullandım.Komutları ise mysqlde tuttum.Ve volley kütüphensini.

-Sağ altköşede bulunan menü için Yavskinin FloatAction Buttonunu kullandım

-Online komutlar kısmın recyclerviewda refresh yapmak için swipy kullandım

-Online komutlarda veri çekerken kullandığım load kütüphanesi ise Stateful kütüphanesi

-Komut ekle kısmında ekle butonunu özelleştirmek için sparkın submit butonunu kullandım
    Özellikleri Neler?

Başlıklar şu şekilde:

-Dosya Komutları
    -Arama Komutları
    -Sıkıştırma Komutları
    -FTP Komutları
    -Ağ Komutları
    -Git Komutları
    -İzin Komutları
    -Sistem Komutları
    -Pacman Komutları
    -Milis Linux Komutları
    -Fux Project Komutları

Ekstra olarak özel kullandığınız komutları “Benim Komutlarım” kategorisine ekleyebilirsiniz.Yada herkesle paylaşmak istiyorsanız “Online Komut Ekle” kısmından komutunuzu paylaşabilirsiniz.

Uygulama içi görüntüler

İndirmek isteyen olur diye linkini paylaşıyorum: https://play.google.com/store/apps/details?id=hsmnzaydn.serkanozaydin.net&hl=tr

Açık kaynaklı bir proje :https://github.com/hsmnzaydn/TerminalKomutlari

• Elinize, emeğinize sağlık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam çok güzel düşünmüşsünuz, elinize sağlık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MyZor -- 17 Temmuz 2017; 16:29:14 >
  • Güzel çalışma tebrik ederim.

• adım adım anlatman çok hoşuma gitti hocam 😀

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.