Şimdi Ara

Termal Macun işe yaramadı :(

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.309
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İyi akşamlar DH ailesi. Uzun süredir foruma girmiyorum fakat size işim düştü :)
    Bugün internetten aldığım AKASA marka termal macunum geldi. Hem markaya güveniyorum, hem de ucuzdu. Bende bunu tercih ettim. Sabah kasayı komple açtım tozlarını temizledim.
    Hem işlemciye, hem de ekran kartına termali sürdüm. En son 2 yıl önce sürmüştüm. İşlemcinin ısısı şu an gayet normal. Ortalama 35 derecelerde. Fakat ekran kartında ne hikmetse bir türlü işe yaramadı.
    Hatta daha da kötü oldu. Boştayken 40 derecede olan ekran kartı, herhangi bir oyun açtığımda 1-2 saniyede 95-100 dereceyi görüyor. Fan son sürat çalışıyor. Oyunu alta aldığımda da 5-10 saniyede 40-45 derecelere dönüyor
    3 kere ekran kartını temizleyip tekrar macunladım. Bi kalın sürdüm, bi ince sürdüm. Fakat bir türlü işime yaramadı.

Bu konuda bana yardım edecek kardeşlerim, abilerim varsa onların her türlü cevabını bekliyorum. Teşekkürler, iyi akşamlar.

• Bu arada akasa termal macunu, eskiden kullandığım xigmatek macuna gore daha sulu. Yani viskozitesi az. Akışkanlığı az olan termaller daha mı kaliteli oluyor? Teşekkürler.
  • Hocam muhtemelen soğutucu yüzeyle tam temas saglayamamissindir. Macunu yine zar kalınlığında şurup sogutucusunu tak sonra geri çıkar soğutucu yüzeye tam bulasmissa sorun olmayacaktir. Denemesini yap gör...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • deneyeceğim, çok teşekkürler
  • Sulu olup olmaması önemli değil de thermal conductivity ne kadar yüksekse o kadar iyidir. 3civarı iş görür.
  • Noctua NT-H1 ve GELID's GC-Extreme öneririm
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.