Şimdi Ara

Terim'in GALATASARAYIMIZA Zarar Verdiğini Düşünen Sadece Benmiyim (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
152
Cevap
1
Favori
3.343
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ancak kişisel düşüncem çift forvetin maçların ağırlığına göre tercih edilmesidir.
  •  Terim'in GALATASARAYIMIZA Zarar Verdiğini Düşünen Sadece Benmiyim
  • zarari oldugunu dusunmuyorum. ama bu seneki futbolun iyi olmadigi ortada.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Galatasaray'ın geçen seneki ruhundan eser yok eskiden izlerken daralırdım, sebebide orta sahadaki pres , istek karşı takım için en kötü maç olur(du). Şimdi kimse takmıyor havası var 2,3 kişi dışında ben çok koşan adam görmedim eskiden dar alanda yıkılan oyun şimdi orta sahadan şişirilen toplarla ve ya kanatlardan organizelerle oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JasonNewsted

quote:

Orijinalden alıntı: fizan

Sana 1 doz Aykut Kocaman futbolu yazıyorum

Cevap budur tebrikler...

• quote:

Orijinalden alıntı: reileao

Fatih Terim'in bu sene oynattığı futbol'dan zerre kadar zevk almamış bir taraftar olarak sadece ben ve çevremdekilermi yoksa benim gibi gs'li forum arkadaşlarımda varmı diye meraktan bu konuyu açmak istedim.Yayıncı kuruluş üyesi olmama rağmen maç günlerinde 90 dakikanın toplasanız 40 dakikasını izleyemiyorum ne bir hızlı gelişen atak ne baskılı oyun ne bindirme yapan yok yavaş çıkan kanatlarda tıkanan geri doğru oynayan bir takım görüyorum,

Melo+Elmander+Eboue geçen seneki formlarından uzak kalınca takım oyununda aksamalar oldu. ama Terimle en az 10 yıl devam
  • Dürüst oluyum, bende isterim, Galatasarayin en modern oyun yapisi ve planini kullanmasini, en yeni trendleri kullanmasini, ülkede taktiksel ve tekniksel futbolun cok önemli hale gelmesini ama sartlari biliyorum.

Galatasaray takimi, 1.5 yilda sifirdan kuruldu. Cok sağlam bir iskeletimiz yoktu. Takimin neredeyse yarisi bu sene degisti. Yönetime ve Fatih Hocaya da hak veriyorum, bu takim 1.5yilda kuruldu. 4-4-2den baska formasyonlari oynama aliskanliğimiz da yoktu. Sezon basinda hazirlik dönemini kaciran, Amrabat, Melo, Hamit gibi oyuncularin form durumlari, defansin liderinin uzun süreli sakatliği, hucumdaki oyuncu profilleri, Engin gibi önemli bir oyuncumuzun 11 mac ceza almasi, Elmanderin berbat bir sezon gecirmesi gibi nedenlerle berbat bir ilk yari gecirdik. Kimse müthis bir ilk yari gecirdik demiyor ki zaten, bizim sorunumuzda zaten Fatih Hocadan kaynaklanmiyor. X TD olsaydi, ne degisecekti ki, bu oyuncularla müthis futbol mu oynayacaktik?

Fatih Terimi su konuda suclayabiliriz. X TDnin elinde sihirli degnek falan olurda, oyuncularimiza dokununca onlar müthis bir sezon gecirmeye baslarlar. Eğer böyle bir özelliği varsa, kimse o TD takimin basina getirelim.

Ligin kalitesi belli. Bu kötü Galatasaray dahi ligi, ilk yarida lider bitirdi. CLde gruptan cikti. Üstelik CL ligdeki sezonumuzu cok fazla etkiledi. Bende katiliyorum, en az 7-8 puan daha fazla toplamamiz lazimdi.

Birde diğer yönden bakalim. Neden genc oyuncu cikarmis olmayalim ki? Semih Kayayi kim cikardi? 3.lüğe basariliyim diyen Rijkaard mi cikardi? Semih bugün kendini hem Galatasarayda hemde üst seviyede ispatladi. Bu yüzden su anda ülkedeki yerli stoperlerinden 2-3 basamak önünde yer aliyor. Yasi henüz 21. Üst seviyede böyle devam ederse, gitmek isterse, Avrupaya da gider.

1.5 sene sifirdan kuruldu bu takim, Derbilerde sadece Fenerbahceye TT Arenada 2-1 yenildiğimiz maci kaybettik. Onun disinda rakipler bize karsi hic galip gelemediler. O maci da biliyorsunuz. Kadro derinliğinin olmamasi, Fenerbahcenin durumunun belli olmamasi, ki o dönemde puan silme cezasi da konusuluyordu, gibi nedenlerle takim Süper Finalde bekleneni fazla veremesede, Kadiköyde sampiyon olduk. Normal sezonu 9 puan önde bitirdik. Süperkupayi kazandik. Clde gruptan ciktik. Coğu kisi, Schalkeyi eleyip, yari finalde Malaga/Porto ciksada, yari final oynayasak hesabi yapiyor. Bütün bunlar Fatih Terim sayesindedir.

Herseyden önce, Türk oyuncularin gelisimleri icin, lider, hirsli, hedefleri olan, disiplinli, vizyonu olan bir TDye ihtiyaclari var.

Fatih Terim kaybolup gidecek hesabi yapanlara da tavsiyem, üst seviyede neden biz Fatih Terimden baska TD cikaramadik, neden tüm basarilar onun sayesinde geldi diye düsünmeleridir. Fiorentina ve Milani bir kenara birakalim da, Palermoyu calistiran TDyi neden cikaramadik diye düsünmeleridir.

• quote:

Orijinalden alıntı: avianca

iyi gaz verir iyi motive eder ama iyi yonetemez taktik bilgisi sifir sadece iyi havaya sokar oyunculari. ama yinede seviyorum kendisini.

sıfır? ya valla bitmediniz.
  • quote:

iyi gaz verir iyi motive eder ama iyi yonetemez taktik bilgisi sifir sadece iyi havaya sokar oyunculari. ama yinede seviyorum kendisini.

taktik bilgisi sıfır mı,ayıp oluyor farkında mısın? En basit örnek Fiorentina ya gittiğinde o takım defansif futbolun kralını oynuyordu fatih terim ne oynattı orada bol bol pozisyona giren,devamlı önde basan pres yapan hücum futbolu. Taktik bilgisi sıfır olan bir adam mı yapacak bu köklü değişimi. Enrico Chiesa,Daniele Adani,Nuno Gomez,Rui Costa,Toldo gibi adamları sadece gaz ve motive ile oynattığını zannediyorsan çok yanılıyorsun. Hala orada babasının hayrına mı imparator diye anıyorlar. Evet inatçıdır Fatih terim,zor insandır,transferde de çok başarılı olduğu söylenemez ama teknik direktörlüğü taktik bilgisi eleştirilecek adam değildir.

• quote:

15 sene profesyonel top oynamış , 25 sene teknik direktörlük yapıp Türk futbol tarihinde çağ atlatmış adamın taktik bilgisi sıfır ve bunu da sen çözdün.

• Evet sadece sensin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozziii1905

quote:

taktik bilgisi sıfır mı,ayıp oluyor farkında mısın? En basit örnek Fiorentina ya gittiğinde o takım defansif futbolun kralını oynuyordu fatih terim ne oynattı orada bol bol pozisyona giren,devamlı önde basan pres yapan hücum futbolu. Taktik bilgisi sıfır olan bir adam mı yapacak bu köklü değişimi. Enrico Chiesa,Daniele Adani,Nuno Gomez,Rui Costa,Toldo gibi adamları sadece gaz ve motive ile oynattığını zannediyorsan çok yanılıyorsun. Hala orada babasının hayrına mı imparator diye anıyorlar. Evet inatçıdır Fatih terim,zor insandır,transferde de çok başarılı olduğu söylenemez ama teknik direktörlüğü taktik bilgisi eleştirilecek adam değildir.

İyide, Turkiyede taktiksel futbol zaten cok zayif. Acaba Turkiyede taktiksel savaslar oluyor da biz mi bilmiyoruz.

O dönemlerde yasim kücüktü ama az cok hatirliyorum. Fiorentina bize 4 tane atmisti. (Gerci sonra bizde Fiorentinaya 5 tane atmisti)Müthis futbol oynuyorlardi. Shevchenko var, kesin atar 1-1 yapariz, sonra 2-1 yapariz diye düsünürken, goller ardi ardina geliyordu. O dönemlerde Shevchenkoyu Fatih Terimden baska durduran TD hatirlamiyorum. Adam Emreyle bile basarmisti.

Saniyorum, Fatih Terim taktik bilmiyor yerine, felsefesi farkli demek daha doğru olur. Kimse taktik bilmeyen birini, taktiksel futbolun dünyada en fazla öne ciktiği Serie Ada TD yapmaz.

• quote:

aynen bu adamın teknik taktik bilgisi yok denecek kadar az bence.futbolcular üstünde otoritesini kurar ve onları motive eder gazı verir öyle oynarlar.Şu maçı aldı çevirdi Terim diyebileceğim maç hatırlamıyorum ben.
  • Sanırım sadece sensin.
  • Hayatında futbol topunu sadece mahalle arasından geçerken çocuklara "at bakayım topu babanın kıllı göğsüne" derken görmüş insanlar (belliki) gelmiş burada futbol konuşuyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: RccP

quote:

aynen bu adamın teknik taktik bilgisi yok denecek kadar az bence.futbolcular üstünde otoritesini kurar ve onları motive eder gazı verir öyle oynarlar.Şu maçı aldı çevirdi Terim diyebileceğim maç hatırlamıyorum ben.

hemen bir tane örnek vereyim sana. Geçen sene Samsunspor-Galatasaray maçın geniş özetini bul izle.
  • quote:

quote:

Şöyle yorumlara gerçekten bayılıyorum biri taktik bilgisi sıfır demiş diğer arkadaş evet haklısın taktik konusunda iyi değil demiş. Arkadaşlar gerçekten siz ve sizin gibi düşünenlere saygı duymaya çalışıyorum fakat Fatih Terim'in taktik bilgisini anlayabilecek bir ortamda bulundunuz mu? Soyunma odasında mesela oyuncular ile aynı ortamda bulunupta mı bu yorumu yazıyorsunuz?

Çevirdiği maç konusunda herhalde fazla uzağa gitmeye gerek yok. Braga maçında sonradan soktuğu 2 adamdan biri asist diğeri gol yaptı. Fatih Terim'in teknik ve taktik kabiliyetini anlayacak bir birikimim yok ya da aynı soyunma odasında bulunmadım anlamam veya bir yorum yapmam için. Sizin gözünüze bence ne batıyor biliyor musunuz? FT'nin gaz verme olayı o kadar öne çıkıyor ki insanlar sanki sadece ondan ibaret zannediyor. Ve maalesef en kötüsü de bizim taraftar bile buna böyle bakıyor Gaz verme olayı teknik-taktik bilgisinden daha iyi deseniz anlayacağım ama sıfır veya yok denilebilecek kadar az demek çok komik kaçıyor. Hadi Türkiye de gazla guzla götürdü Fiorentina da mı gazla götürdü italyan çocuklarını

Valla ortada bir gaz var ise biz Türk milletinin kendimizi futbol profesörü olarak görmemiz evresine kadar kendimize verdiğimiz gazdır. Bak gaz dedim aklıma çocukken beni kovalayan kazlar geldi. Az kaçmadık o beyaz kanatlılardan. Hala var mı o kazlardan?

• quote:

quote:

Bkz: Son yapılan Braga maçı, 2. yarının başında taktiksel değişiklik ve Amrabat'ın, Aydın'ın oyuna girişi.
  • quote:

quote:

Senden benden cok biliyordur orası kesin.Belki diğer teknik direktorler kadar değildir haklısın.Ama yine de bilemeyiz.Dışardan oyle gorünüyor belki kafasında neler vardır.

Zaten bir teknik direktor icin cok da şart değil.Teknik , Taknik bilgi Bilgisayar oyunlarında gecerli.

Futbolu insanlar oynuyor.Teknik direktorlüğün asıl ana noktası: Futbolcudan maksimumu almaktır, onları motive etmektir, birbirine uygun oyuncuları toplamaktır...
    Sen istersen taktik konusunda dahi ol, sahada farklı birşey oynanmıyacak.

• Evet haydi tek başına ağla

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.