Şimdi Ara

TERCIHLERDE YERLESECEGINIZ YERI SIMDIDEN TESPIT ETME YONTEMI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
1
Favori
423
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet bu yöntemi veriyorum gencler.Uygulayanlar vardir zaten.

Mesela Kars tip uzerinden ornek vereyim,17.3k

Ilk 17.3kdaki tum sayisal kontenjanlari tespit ediyoruz.(Corum tipi da sayiyoruz ve Izmir Bakircay tip kontenjanini da ekliyoruz.)

Bu aralikta istedigimiz bolumun onunde yer alan dis+muhendislik+mimarlik+fizik+matematik+pilotaji (yaklasik 4k yapiyor burasi)tespit etmis oluyoruz.Ilk 17.3kda yer alan tipi da ustune ilave ediyoruz.(Yaklasik 14k yapiyor burasi)

Burada soyle bir detay da var.Adam ilk 17.3kdadir ama gidip 18-19-20klik gibi yerleri secmis olabilir.(18kdan 30kyi secmis tanidigim bile vardi gecen sene)

Ben buradan Kars tip icin 1k kisi gelecegini dusunuyorum.

Evet buraya kadar 19k kisi tespit ettik.Hic kimse mezuna kalmasa bile 19kda olup Kars tip yazan birisi orayi kazanmasi %100.

Simdi gelgelelim en onemli noktaya.Ilk 20kda olup da tercih vermeyecek kisiler.Peki kimdir bunlar?

Mezuna kalacaklar
    Ilk 100 bursu icin sınava girenler
    Ogretmen veya akademisyenler
    Oylesine girenler

Iste bu sayiyi tespit edebilecegimiz elimizde pek bir veri yok.Ben biraz daha arastiracagim bu mevzuyu.

Kimisi 500-1000 kisi filan der kimisi 2k-3k kisi filan der.

Atiyorum 1k kisi mi cikti tip 20k ile kapatir.

3k mi cikti tip 22k ile kapatir.

Ben burada tipin kapatacagi aralik üzerinden gittim.Siz de ayni yontemi atiyorum mesela Ege tip gelir mi diye dusunuyorsaniz yine bunu kulllanin.

Ilk 10kdan mezuna kalan pek cikmaz.Ciksa da 100 kisiyi filan gecmez.Muhtemelen 20-30 kisi filandir.

10-20k araligindan ise kucumsenmeyecek miktarda mezuna kalan cikacaktir.

Gecen yil benim kendi dershanemde 10-20k araligindan 8kisi mezuna kalmisti.

Bu sene yeni sistem pek cok kisiyi vurdu.Millet gercek performansini sergileyemedigini dusunuyor ve ozellikle ilk senesinde olanlar doguda tipa gidecegime bir daha sinava girerim diyor.

Bunlar cidden cok onemli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-D63A2EC38 -- 15 Ağustos 2018; 17:31:59 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam bir yerde hata var. Dediğiniz aralıktaki tıp kontenjanı 14000 değil. Daha az. Benim hesaplamalarıma göre 17.3k ya kadar 13000 tıp kontenjanı var. 1700 kişi daha düşük tiplara gitmiş.

• 17.3'e kadar tıp hariç ne kadar kontenjan var peki?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rickyrickmany -- 15 Ağustos 2018; 17:40:00 >
  • Kars sümük gibi yapıştı sana çıkmıyor
  • o kadar beklemişsiniz bekleyin işte birkaç hafta daha ne yaparsanız yapın açıklanana kadar kimse tam anlamıyla bilemeyecek

• Ege tıp bana mıydı Uruk

• hocam ınan kendım kadar istiyorum sizin tıpa gitmenizi, umarım gelir de forumca rahatlarız.
  • Rickyrickmany R kullanıcısına yanıt
    4k

• İhsanoğlugaffur kullanıcısına yanıt
    Sağolasın

• 11 k civarı olanlar 1k geriler diye düşünüyorum 10k lık yerler gelir
  • Yararlı

• ÖZel Tıpların fiyatı da arttı bunu da göz önünde bulundurun ve yeni burslu kontenjanlar açıldı.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.