Şimdi Ara

Tensorflow için 980 mi 1060 mı? Tensorflow için CUDA desteği amaçlı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
424
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Benim sorum biraz farklı olacak bugün ve daha öncesinden tecrübe gerektiriyor olabilir.
    Bu dönem aldığım nöral bilgisayar ağları dersi ve projesi münasebetiyle ekran kartı ihtiyacım doğdu. Kullanmayı düşündüğüm kütüphane tensorflow ve cuda desteği bulunmakta, bu sebeple alacağım kartın nvidia olması gerekli.

Bütçem sebebiyle 1070 ler seviyesine çıkamadığımdan konu açma ihtiyacı hissettim.
    Öncelikle 980 perspektifinden baktığımda arada bariz bir çekirdek sayısı üstünlüğü var 1060 a göre. 1060 tarafından baktığımdaysa frekans ve bellek üstünlüğü var.
    Bir de ilerde denkleştirirsem 2. Bir 980 takabilme ihtimali de ilgimi çekiyor, malum 1060 da sli şansı yok.

Proje kapsamında hesaplamalar sürdüğü sürece kartın 100% ün altına düşmeyeceğini düşünerek iyi soğutmalı bir model tercih edeceğim, bu sebeple overclock ihtimalini de düşünerek marka da önerebilirseniz sevinirim.

Tecrübeli arkadaşlarımız varsa da, yalnızca kütüphane özelinde de değil CUDA kullanımı konusunda, bilgilerini paylaşabilirlerse memnun olurum.
    Şimdiden teşekkür ederim :)

Edit: Belirtmemişim sistemin geri kalanı da yeni alınacak bu sebeple sistem özelliği yazamıyorum tam olarak ama işlemci i7-6700k olacak büyük ihtimalle, en kötü i5-6600k.
    4-5bin dolayında bir bütçe dahilinde toparlıyorum yavaş yavaş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sysizlayan -- 1 Kasım 2016; 11:50:17 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba.
    Sadece cuda olarak baktigimda ilk nesil titanlardan onerecektim. hazirda satilan 2 tane vardi ve 1070 fiyatina alinabilirdi. Bunlari dusunmemin sebebi maxweldeki dp unitelerinin olmamasi idi. pascalda dp uniteleri geri geldi ama bu seferde butce engeli var. Tabiki gonul pascal titan almak istiyor ama isin icinde butce olunca soylebnecek cok sey yok. benim onerim 2. el 980ti almaniz yonunde olacaktir.
    Suradaki makaleye gore 980ti sizin isinizi tek kartta bile rahatlikla gorecegi soyleniyor.
    http://www.emergingstack.com/2016/01/10/Nvidia-GPU-plus-CoreOS-plus-Docker-plus-TensorFlow.html

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Deeplearning için kullanılacaksa Pascal tarafından devam etmelisiniz CUDA 8.0 desteği vs. , GPU salt gücü vs kısmında ise burayı bütçeniz belirler yani GTX 1070 de alınabilir GTX 1060 ta ama GTX 1060 mı GTX 980 mi kısmında GTX 1060

Edit: ikinci el GTX 980 Ti , Titan X vs de çok güzel seçenekler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turbo-powwer -- 1 Kasım 2016; 13:22:23 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.