Şimdi Ara

TEM GİŞELERİ ARASINDA HIZ TESPITI BAŞLADI (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
1
Favori
3.019
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: WarSaw

hız tespitini bıraksınlar önce insan olup milletin HGS lerinden indiregangi yaptıkları yanlış okumaları düzeltsinler

hgs çıktıktan sonra zaten doğru dürüst de okumuyor nedense ogs. önceden hiç sorun yaşamıyordum. çamlıca gişelerden girip kartal gişlerden çıkarken okumuyor hop 165 lira ceza. ogs var diye ceza yemiorum ama ankaradan girmiş muamelesi yapınce 15 lira kesiyor 1.40 yerine.
  • Almanya iyi gerçekten bu konuda. Neden iyi ? çünkü parasını verdiğin malın karşılığını alabiliyorsun.

Yıl 2015 , İzmir- İstanbul otobanı yapılıyor, sıfır km bir otoyol, buraya da 120 sınır konulacak mecburen. Keza Aydın- İzmir otoyolu, bomboş , burası da 120.

Sınırları savunan arkadaşlara da şu şekilde katılıyorum. Maalesef bu ülkede 3 şerit + emniyet olan bir otoyolda 4 km açık görüş alanı mevcutken tek bir torosun en sol şeritte 70 ile gittiğine de şahit oldum ben.

Yan bağlantıdan 80 ile çıkıp elinde cep telefonu ile konuşurken kendini en sol şeride atan da neredeyse beni öldürüyordu.

Yine sağ çıkışı kaçırdığı için gece karanlığında fener görmüş tavşan gibi en sol şeritte durup ( evet bildiğin çevreyolu , otoyolda en sol şeritte durmuş ) ve en sağa geçip çıkışa girmeye çalışan bayan da gördüm.

Yani bu ülkenin genelinde hız yapmak çok büyük risk. Eski yıllarda hatırlarsınız trafik sıkıştı diye tem otoyolunda geri geri giden tırlar yüzünden 2 kişi hayatını kaybetmişti.

Koca otobanda kimin aklına gelir, bırak durmayı adam geri vitese takmış üstüne geliyor.

Şimdi bu bahsettiğim dangalaklar tüm otoyolda 80 le gitse ne olur 100 ile gitse ne olur.

Almanya'da adamların kültürü çok farklı. Adamlar zevk için de gazlıyor, bir yere acelesi varsa da gazlıyor. Ama bir düzen var. Ben hiç önüme atlayan araba görmedim.

Şunu da ayrıca belirteyim , bu sınırı olmayan otoyollar hep 3 şerit değil. Bazı noktalarda bildiğin 2 şerit.

Bu bahse konu sistem tüm otoyollarda uygulanmaya geçtiğinde muhtemelen ben de 2 litrelik aracımı satıp 1,6 litrelik araç alırım. Kullanamadıktan sonra vergi ödemenin manası yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: ridleyscott

Almanya iyi gerçekten bu konuda. Neden iyi ? çünkü parasını verdiğin malın karşılığını alabiliyorsun.

Yıl 2015 , İzmir- İstanbul otobanı yapılıyor, sıfır km bir otoyol, buraya da 120 sınır konulacak mecburen. Keza Aydın- İzmir otoyolu, bomboş , burası da 120.

Sınırları savunan arkadaşlara da şu şekilde katılıyorum. Maalesef bu ülkede 3 şerit + emniyet olan bir otoyolda 4 km açık görüş alanı mevcutken tek bir torosun en sol şeritte 70 ile gittiğine de şahit oldum ben.

Yan bağlantıdan 80 ile çıkıp elinde cep telefonu ile konuşurken kendini en sol şeride atan da neredeyse beni öldürüyordu.

Yine sağ çıkışı kaçırdığı için gece karanlığında fener görmüş tavşan gibi en sol şeritte durup ( evet bildiğin çevreyolu , otoyolda en sol şeritte durmuş ) ve en sağa geçip çıkışa girmeye çalışan bayan da gördüm.

Yani bu ülkenin genelinde hız yapmak çok büyük risk. Eski yıllarda hatırlarsınız trafik sıkıştı diye tem otoyolunda geri geri giden tırlar yüzünden 2 kişi hayatını kaybetmişti.

Koca otobanda kimin aklına gelir, bırak durmayı adam geri vitese takmış üstüne geliyor.

Şimdi bu bahsettiğim dangalaklar tüm otoyolda 80 le gitse ne olur 100 ile gitse ne olur.

Almanya'da adamların kültürü çok farklı. Adamlar zevk için de gazlıyor, bir yere acelesi varsa da gazlıyor. Ama bir düzen var. Ben hiç önüme atlayan araba görmedim.

Şunu da ayrıca belirteyim , bu sınırı olmayan otoyollar hep 3 şerit değil. Bazı noktalarda bildiğin 2 şerit.

Bu bahse konu sistem tüm otoyollarda uygulanmaya geçtiğinde muhtemelen ben de 2 litrelik aracımı satıp 1,6 litrelik araç alırım. Kullanamadıktan sonra vergi ödemenin manası yok.

bundan 2 yıl önce aydın-izmir otoyolunda gece geç saatlerde,ters yönden en sol şeritten son hızla üstüme gelen bir araba farkettim, hemen sağ şeride geçip 155 i aradım, polis arkadaş '' haberimiz var,çok kişi aradı, birazdan onu alıcaz'' dedi,sonra ne oldu haberim yok ,,, bu ülkede otobanlarda dahil tüm yollarda her an her şey olabilir ,, üşenmesem aydın-izmir otobanı izmire gidiş yönünde tünel çıkışı 300 metre sonra solda kamyoncular için yapılan cep rezaletiyle ilgili 1-2 anımı da anlatırdım,adamlar sola cep yapmış yav hem de viraj içi,nasıl bir ülkede yaşıyoruz,canımız allaha emanet

bahsedilen cep 4.10 da solda görülmektedir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dionysos_07 -- 15 Mayıs 2015; 21:46:28 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Ters Yön korkunç bir olaymış. Geçmiş olsun. @stevie_ray_vaughan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.