Şimdi Ara

telsiz mesafesini arttırabilir miyim ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
6.553
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar 8 km lik laxon lr8 telsizim var arkadaşla almıştık aynısından onda da var görüşürken mesafeyi aşmasak bile parazit yapıyor rüzgar ve evlerden
    kaynaklanıyor onu biliyorum ama bunu önleyebilir miyim çekim gücünü arttırarak nette baktım ama bir ürün bulamadım bir tane var o da başka bir telsiz
    ile kullanılıyor ne yazıkkı başka bir tane yok bir fikriniz var mı

• merhaba,

o basettiğiniz lisanssız telsizin çıkış RF gücü maksimum 0.5 Watt'tır ve yükseltilmesi de pek mümkün değil. her ne kadar cihazın kataloğunda 8 km görüş mesafesi de yazsalar ne yazık ki telsizler arasına bina, tepe, ağaç gibi sinyal engelleyici faktörler girdiğinde bu mesafe 500 metreye kadar bile düşer (telsizden telsize yapılan haberleşmelerde). Bina içinde ise daha da kısa mesafe...

profesyonel lisanslı telsizlerde kapsama alanını genişletmek için yüksek bir noktaya "tekrarlayıcı" veya "röle" diye tabir edilen cihazlar yerleştirilir ama bu cihazlar da lisansa tabidir. ancak elinizdeki telsiz gibi lisanssız PMR telsizler için böyle bir uygulama teknik ve yasal anlamda mümkün değil.

Sonuç olarak elinizdeki telsizler için yapabileceğiniz bir şey yok. Size tavsiyem, eğer telsiz görüşmesi sizin için çok önemli ise lisanssız telsizlerin de daha kaliteli ve iyi olanlarindan tercih ediniz. ilgilenirseniz PM atın sizi yönlendireyim.

• sadece hobi amaçlı kasabada yaşıyorum fazla büyük bir yer değil etrafta daha kullanan kişiler var onlarla bir de arkadaşla haberleşiyoruz aslında tam olarak kapsama alanı değilde paraziti önleme şansım var mı ilgilendiğin için teşekkürler şimdi almayı düşünmüyorum ama bir kaç model söylerseniz
    en azından fikir edinirim belki sonra alırım
  • parazitlenmeden kastınız, kapsama alanı iyi iken (yani telsizler birbirine çok yakın iken) anons esnasındaki çıtırtı pıtırtı gibi birşey ise ya gönderim yapan telsizin mikrofon devresinde veya çıkış katında sorun vardır ya da alma yapan telsizin hoparlöründe veya alma devrelerinde sorun vardır. normal çalıştığını düşündüğünüz 3. bir telsiz varsa karşılaştırarak anlayabilirsiniz.

profesyonel görünümlü ancak lisans gerektirmeyen bir telsiz düşünürseniz piyasadaki en ucuz telsiz TYT TC-5000 dir. tavsiye ederim.

• Bu kapalı alanda mesafe neye düşer aca banada telsiz lazım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şehir içi kullanacaksanız %70lere varan bir menzil düşüşü olabiliyor ama kısa mesafede sorunsuz çalışır çoğu telsiz laxon lr8 öneririm

bu arada güzel hortlatma

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.