Şimdi Ara

!!! telefon tavsiyesi !!! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
961
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Hayirli olsun diyelim ama on ve arkasi cam olan xperialarin o ilk ve ikinci dususte kirilmayan gm kadar bile dayanmayacagi kesin sert dususte.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Keremhan77

1000 TL (en fazla 1250 TL) civarında telefon tavsiyesi bekliyorum.

Aradığım özellikler :

1- Oyun fazla oynamam. Oyun odaklı aramıyorum. (hareketli araba yarışları falan ilgili alanıma girmez, sadece clash of clan, angry birds...vs. tarzı oyunlar. Aslında oyun olmasa da olur)

2- Telefonu video , tv oynatma, internet, whatsup, facebook, twitter...vb. amaçlı olarak yoğun kullanıyorum.

3- Kamerası çok önemli. Özellikle ÖN KAMERA.

4- Biraz aceleci karakterde olduğum için eşyalarımı hor kullanırım, yani cep telefonumu. Onun için sağlam olması önemli. Yere sık sıkı düşürdüğüm için kasası ve camı (gorilla class sınıfında ) sağlam olması olmazsa olmaz benim için.

5- Video, twitter, facebook videoları çok sık kullandığımdan ŞARJI ÇOK ÖNEMLİ.

6- Ara tercihim olarak ise eski telefonumun şarjı 4-5 saat idare ettiğinden sık sık mobil verileri kısar ve ekran parlaklığını en düşük yapardım. Dolayısı ile gündüz güneş ışığında telefonumu şiferini girerken bin türlü uğraşır, gölge yerler arardım. Onun için GÜNEŞTE İYİ IŞIK tercihlerimden.

(Şimdilik bunlar.)

ilk yazdığım yukarıdaki mesaja ek olarak

7- Ne büyük ve küçük, 4,7 - 5,5' inch arası (zenfone 6 gibi devasa bişey aramıyorum. cebe, ele uygun)

En İyi Selfie Kamerasına Sahip Telefonlar konulu başlığa göz atabilirsiniz veya 1250 – 1500 TL Civarı Alınabilecek Telefonlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YeLKoVaNS -- 4 Kasım 2015; 23:23:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: prydzsnare

Hayirli olsun diyelim ama on ve arkasi cam olan xperialarin o ilk ve ikinci dususte kirilmayan gm kadar bile dayanmayacagi kesin sert dususte.

bunu bir araştıralım...metal veya plastikler var mı onlara bir bakayım bir de...
  • başlık konusu ile tam alakalı olmasa da şunu fark etmek zor olmasa gerek. bu aslında birçok alanda üretilen, ekonomik değerler için böyle.

Bir firma bir ürün çıkartırken bunu kar-zarar, maaliyet-fiyat üzerine kurar. Mesela konumuz telefon olduğuna göre Sony Xperia serilerinin çoğunda (tam incelemedim hepsi de olabilir) arka kapağı cam olarak tasarlamış ve belirlendiği bir fiyat üzerinde satıyor.

Aynı/minimum fark iç donanıma ve teknik özelliklere sahip 2 ayrı/aynı marka telefona ele alalım. Birinin kasası metal diğerinin cam. Metal olan 1750-2000 TL cam olan 1500 TL üzerinde pazara sunulmuş.

Çoğumuz "Aaaa ikisi de aynı telefon. neden daha fazla para verim ki ?" diyerek 1500 'lük olana yöneliyoruz. Ancak bu tür orta ve üst seviye telefonların bir camın, ekranın 300-500 TL olduğu düşünüldüğünde aynı fiyata geliyor hatta geçiyor bile aynı sorunla 2-3 kez karşılaştığımızda.

Benim örneğimdeki GMD 16 GB gibi. 700 TL'ye aldım. 1 ekran + 1 kamera değiştim. 200 TL verdim. Şimdi tekrar camı değişmesi gerekiyor. 200 TL daha . Toplam da 700 + 200 + 200 = 1100 TL eder.

2 yıl önce o paraya hangi telefon alınır dı sizce?

İngiliz atasözü olduğunu söylenen şu laf aklıma geldi " Ucuz mal alacak kadar zengin değilim "

• Z3 Compact veya C4 cepte şu an için....

Xperia serisine M5'in katılması bekleniyor merakla....gelirse ona da zıplayabilirim...Fiyatı 1400-1600 TL diyen de var (yurt dışı 400 dolar civarı fiyatları baz alınıyor muhtemelen) 2400-3000 TL arasında olacağını söyleyen de...

Ben şimdilik bunlara ek olarak elimdeki kırık camlı GMD 16 GB'mi tamir etmeye karar verdim. İşe sökme ile başladım. ( youtube sağolsun. herifin biri usta işi sökmüş onu izledim.cesaret geldi. zaten ıskartaya çıkarmıştım telefonu. deneme tahtası oldu bir nevi) Hiçbir parçayı zayi etmeden ( şimdilik dışardan öyle gözüküyor, camı takıp denediğimde herşey ortaya çıkacak :) söktüm....

Dokunmatık çıtalı cam sipariş verdim. 90 TL bayıldım. 1-2 güne elime geçer.

Geldiğinde takıp denicem...

Sırf piyasadaki uyuz bazı tamirci parçalarına 50 TL montaj parası vermemek için kendim camı takmaya karar verdim. Sağolsunlar bu sayede cep telefon dünyama ufak tefek tamir işleri ile ayrı bir boyut kazandırdım kendi açımdam.

Bundan sonra birçok paraçayı kendim sipariş verip takıcam muhtemelen.

• quote:

Orijinalden alıntı: Keremhan77

Z3 Compact veya C4 cepte şu an için....

Xperia serisine M5'in katılması bekleniyor merakla....gelirse ona da zıplayabilirim...Fiyatı 1400-1600 TL diyen de var (yurt dışı 400 dolar civarı fiyatları baz alınıyor muhtemelen) 2400-3000 TL arasında olacağını söyleyen de...

Ben şimdilik bunlara ek olarak elimdeki kırık camlı GMD 16 GB'mi tamir etmeye karar verdim. İşe sökme ile başladım. ( youtube sağolsun. herifin biri usta işi sökmüş onu izledim.cesaret geldi. zaten ıskartaya çıkarmıştım telefonu. deneme tahtası oldu bir nevi) Hiçbir parçayı zayi etmeden ( şimdilik dışardan öyle gözüküyor, camı takıp denediğimde herşey ortaya çıkacak :) söktüm....

Dokunmatık çıtalı cam sipariş verdim. 90 TL bayıldım. 1-2 güne elime geçer.

Geldiğinde takıp denicem...

Sırf piyasadaki uyuz bazı tamirci parçalarına 50 TL montaj parası vermemek için kendim camı takmaya karar verdim. Sağolsunlar bu sayede cep telefon dünyama ufak tefek tamir işleri ile ayrı bir boyut kazandırdım kendi açımdam.

Bundan sonra birçok paraçayı kendim sipariş verip takıcam muhtemelen.

GMD min dokunmatık camını sipariş verdim internetten. geldi ve taktım. Şimdilik çalışıyor.

Parçaları tek tek söktüm youtube den videodan izleyerek. Aslında basit... sadece hassas ellere, parmaklara ve büyük bir sabr lazım...

Sökmesi daha zordu, 30 dakikamı falan aldı, ancak takması 10 dakikayı geçmedi bile...

Piyasadaki tamirci müsvetteleri yüzünden GMD mi kendim söker ve takar haldeyim şimdi...

(dipnot: sadece kameramda ufak bir sorun var. kitap veya pc üzerinde yazılara odaklanmada sorun yaşıyorum. aslında fazla da takmıyorum bu sorunu...bu ufak sorun için telefonumu tekrar söküp takmak gibi bir riski alamam şimdilik....Gerçekten hassas işler çünkü... fotoğraf çekmede ise sorun yok. ön ve arka kamera büyük oranda çalışıyor )

Başlık konusu ışığında birşeyler söylemem gerekirse Xperia M5'in çıkmasını bekliyorum...fiyatı uygun gelirsen önümüzdeki yaz 7-8 ay içerisinde Sony Xperiaların bir tanesine (Z3 Compact veya M5) mutlaka terfi edicem....

Şimdilik GMD 16 GB ile idaredeyim...:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Keremhan77 -- 10 Kasım 2015; 16:07:35 >

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.