Şimdi Ara

tektaş pırlanta fırsatı , foruma özel !!! (35. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.349
Cevap
361
Favori
537.036
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
42 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Fütursuz01

Ferhat Bey, bir PM de benden...

yanıtlandı :)
  • Bir özel ileti de benden.
    En kısa sürede dönüş yaparsanız, bakalım alalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ömer

Bir özel ileti de benden.

yanıtlandım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: hunter06

quote:

Bir özel ileti de benden.

yanıtlandım :)

Şu anki bağlantım ile fotoğrafları açabilmem mümkün değil ama en kısa sürede bakıp iletişime geçeceğim sizinle.
  • 0.70 carat h renk vs en alınabilir taş oldu kendi gözlemimde; ancak şöyle bir durum var: Altınbaş gibi firmalar benzer taşa sahip yüzüklere 15 bin gibi saçma bir para istiyorlar, bunun nedeni ne ola ki? dışarıda 4000 liraya kadar buldum aynı renk aynı kodda. ancak taşın sertifikası pek içaçıcı olmuyor, dükkanın adı ile kart veriyorlar sadece.

Sizde de fiyatlar uçuk görünmüyor. 0.70 lik h renk vs, sertifikalı olarak sizde ne kadar güncel fiyatlarda sorabilirmiyim? eğer ilk sayfadaki fiyatlar güncelse aşağı yukarı 5500 gibi bir fiyatınız olacaktır zannediyorum.

Uluslararsı sertifika ile çalışmayan yerlerde taşın ucuz olma gibi bir durumu en fazla 200 lira oynaması gerek (sertifika masrafları) ki taşına güvenen bu sertifikayı her türlü alır. Kendimiz anlamadığımız için taşın rengi ve berraklığı yalan söylenerek ticaret yapmaya çalıştıklarını zannediyorum.

Sizin düşüncelerinizi duymak isterim bir yarafta 15 bin bir tarafta 4000

Hayırlı kazançlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kimiferhat -- 27 Mart 2013; 2:12:03 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kimiferhat

0.70 carat h renk vs en alınabilir taş oldu kendi gözlemimde; ancak şöyle bir durum var: Altınbaş gibi firmalar benzer taşa sahip yüzüklere 15 bin gibi saçma bir para istiyorlar, bunun nedeni ne ola ki? dışarıda 4000 liraya kadar buldum aynı renk aynı kodda. ancak taşın sertifikası pek içaçıcı olmuyor, dükkanın adı ile kart veriyorlar sadece.

Sizde de fiyatlar uçuk görünmüyor. 0.70 lik h renk vs, sertifikalı olarak sizde ne kadar güncel fiyatlarda sorabilirmiyim? eğer ilk sayfadaki fiyatlar güncelse aşağı yukarı 5500 gibi bir fiyatınız olacaktır zannediyorum.

Uluslararsı sertifika ile çalışmayan yerlerde taşın ucuz olma gibi bir durumu en fazla 200 lira oynaması gerek (sertifika masrafları) ki taşına güvenen bu sertifikayı her türlü alır. Kendimiz anlamadığımız için taşın rengi ve berraklığı yalan söylenerek ticaret yapmaya çalıştıklarını zannediyorum.

Sizin düşüncelerinizi duymak isterim bir yarafta 15 bin bir tarafta 4000

Hayırlı kazançlar.

markalar gerçekten saçma paralar istiyorlar maalesef ülkemizdeki marka diye gecinen kuruluşlar bir şekilde elde edilmiş atıl para ile taş ithal edip bunları bir iki tv reklamı ile süsleyip 4-5 misli fiyatla satmaktan başka bir iş yapmayan asıl işleri kuyumculuk olmayan kuruluşlar aslında , böyle bir kar böyle bir sistem hiçbir ülkede yok olmamalı kimse sokaktan toplamıyor cebindeki parasını .

ilk sayfadaki fiyatlar günceldir, gerçek fiyat ve gerçek sertifika ile satılmaktadır yüzük maliyeti de içinde

kredi kartı biçiminde sertfika adı altında verilen şeyler atmasyon yazılmış bilgilerle belgelerden ibarettir , gerçek sertifikasyon taşın üzerine yazılı barkodunu ilgili laboratuvardan doğrulatabileceğiniz bir seri numarası ile olur, aksi halde barkodu bulunmayan bütün taşlar yanında laboratuvar sertifikası verilse dahi sertifikasız taşlardır alınmaz alınmamalıdır.

uluslar arası sertifikalı olmayan taşların ucuz olması diye bir olay yok , bu sertifikasyon sisteminin maliyeti bir garsona verdiğiniz bahşiş kadar var yok . çakma sertifikalı taşların ucuzlamasının sebebi özelliklerinin gerçek olmayışından dolayı, yani size atıyorum f vs olarak verilen taş gerçekte laboratuvar ortamında h sı dır , h sı olarak fiyatlandırılır ama f vs olarak satılır bunu hiçbir alıcının vitrin ışıkları altında çıplak gözle seçebilme imkan ihtimali yok. bu şekilde ucuz maliyet yüksek kar elde edilir . fiyat farkı bu şekilde çıkar yoksa aynı taş x yerde daha ucuz böyle bişey yok aynı taş değil çünkü . rahatlıkla söyleyebilirim ki piyasada satılan taşların %80 söylenilen özelliklerde değil. laboratuvar ortamında sı olarak sınıflanın taş piyasadaki vs lerden çok daha temiz ve berrak biz buna yüzlerce kez şahit olduk oluyoruz . bu konuda dünyada en güvenilir otorite GİA dır . bizde buna göre satış yapıyoruz fiyat hususunda da gereken neyse onu söyluyoruz . şunu hep söylüyorum gerçek sertifikası olmayan hiçbir taş alınmamalıdır.

• Merhabalar,

Ferhat Bey ile dün benim de alışverişim oldu. Güven veren bir insan ve uzun süredir aynı işi yapan bir aile profili çizdi bana. Sattığı malın da arkasında.

Tabi alışverişten sonra hiç pazarlık yapmadığımı fark ettim, umarım çok şey kaçırmamışımdır :).

Tektaş ihtiyacı olanların değerlendirmesini öneririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: atosba

Merhabalar,

Ferhat Bey ile dün benim de alışverişim oldu. Güven veren bir insan ve uzun süredir aynı işi yapan bir aile profili çizdi bana. Sattığı malın da arkasında.

Tabi alışverişten sonra hiç pazarlık yapmadığımı fark ettim, umarım çok şey kaçırmamışımdır :).

Tektaş ihtiyacı olanların değerlendirmesini öneririm.

hayırlı olsun tekrar güle güle kullansınlar ,

fiyatlar zaten pazarlık ötesi bir konumda , içiniz rahat olsun o konuda :)
  • Şimdi arkadaşımız gerek terbiyesi gerekse ilgi alakası ile tam anlamıyla müşteri memnuniyeti için elinden geleni yapıyor bundan emin olabilirsiniz.
    Satış öncesi, satış esnası ve satış sonrası yaşadığım hiçbir problem bulunmamakla birlikte paketleme ve ulaşım sürecindeki itinası da gerçekten hoş.

Sizi üzmemek için elinden geleni seferber eden iş ahlakı bulunan bir esnaf arkadaşımız. Muhakkak ki düşünülmesi gereken bir marka değerleri var.
  • quote:

Şimdi arkadaşımız gerek terbiyesi gerekse ilgi alakası ile tam anlamıyla müşteri memnuniyeti için elinden geleni yapıyor bundan emin olabilirsiniz.
    Satış öncesi, satış esnası ve satış sonrası yaşadığım hiçbir problem bulunmamakla birlikte paketleme ve ulaşım sürecindeki itinası da gerçekten hoş.

Sizi üzmemek için elinden geleni seferber eden iş ahlakı bulunan bir esnaf arkadaşımız. Muhakkak ki düşünülmesi gereken bir marka değerleri var.

Teşekkür ederim, elimden ne geliyorsa en iyi sekilde yapmaya çalışıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende geçen yaz kendisinden tek taş aldım. Yaklaşık 2 ay önce de temizletelim parlatalım diye tekrar gittik yanlarına ve ücretsiz bir şekilde hemen hallettiler, bunun için burdan tekrar teşekkür ediyorum. Hatta bu işi evde kendimizde yapabilmek için tarif etmiştiniz sıcak suyla bir şeyler yapacaktık ama unuttum. Burdan yada pm den tekrar tarif ederseniz sevinirim.

Bir de küçük bir eleştirim olacak, ben burdan fiyatlara bakıp gidip alışverişimi yaptım mağazada taşın üstündeki yazan fiyatı ödeyip aldım. Başlıkta foruma özel deyince küçük bir indirim bekledim ama olmadı yani forum aracılığıyla değilde normal bir şekilde de gitsem aynı fiyata alcaktım. Fiyatlar gerçekten çok uygun ona bir şey demiyorum ama cüzi de olsa forumdan gelenlere ikram yapabilirsiniz.
  • selamlar, pm yolladım. şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sodostre

Bende geçen yaz kendisinden tek taş aldım. Yaklaşık 2 ay önce de temizletelim parlatalım diye tekrar gittik yanlarına ve ücretsiz bir şekilde hemen hallettiler, bunun için burdan tekrar teşekkür ediyorum. Hatta bu işi evde kendimizde yapabilmek için tarif etmiştiniz sıcak suyla bir şeyler yapacaktık ama unuttum. Burdan yada pm den tekrar tarif ederseniz sevinirim.

Bir de küçük bir eleştirim olacak, ben burdan fiyatlara bakıp gidip alışverişimi yaptım mağazada taşın üstündeki yazan fiyatı ödeyip aldım. Başlıkta foruma özel deyince küçük bir indirim bekledim ama olmadı yani forum aracılığıyla değilde normal bir şekilde de gitsem aynı fiyata alcaktım. Fiyatlar gerçekten çok uygun ona bir şey demiyorum ama cüzi de olsa forumdan gelenlere ikram yapabilirsiniz.

temizlik hiç sorun değil istediğiniz kadar getirebilirsiniz , bu işlemi evde yapmak için bir kabın içine omo ( deterjan) ve su koyun yüzüğü içine atın kaynatın ılıklaşana kadar bekleyin yumuşak bir diş fırcası ile fırcalayın sonrada ılık bir suda durulayın kurutun bu kadar :)

fiyatlar yapabileceğim en son fiyatlardır, zaten farkındaysanız bu taşları vitrine koymuyorum , vitrinde olsa piyasa rayici neyse oyle satarım :)

• quote:

Orijinalden alıntı: lacunainc

selamlar, pm yolladım. şimdiden teşekkürler.

yanıtlandı .
  • Merhaba Arkadaşlar,

Referans olması için bende yazmak istedim.

Uzun araştırmalar sonucunda alacağım taşa/yüzüğe bile karar vermişken Ferhat Beyi buradan buldum. İş yerimede çok yakın olduğu için akşam kalkıp dükkanına gittim.

Biraz incelemeden sonra hedeflediğimin oldukça üstünde büyüklükteki bir taşta karar kıldım.

.40 crt düşünürken .61 carat, F renk, SI1, Cut: very good bir taşa 3750 TL'ye karar kıldım.

Aldığım taşn GİA raporundaki değerleri daha önce yüzük almayı düşündüğüm ünlü yere sordurdum ve fiyatının 4900 TL civarında olabileceğini ifade etti.

Karar sizin.

Bu arada aşağıdaki yüzüğün de yapımını yapabileceklerini söyledi. Tamamlanınca teslim alacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FAtEisdEAtH -- 3 Nisan 2013; 13:48:04 >

• quote:

Orijinalden alıntı: FAtEisdEAtH

Merhaba Arkadaşlar,

Referans olması için bende yazmak istedim.

Uzun araştırmalar sonucunda alacağım taşa/yüzüğe bile karar vermişken Ferhat Beyi buradan buldum. İş yerimede çok yakın olduğu için akşam kalkıp dükkanına gittim.

Biraz incelemeden sonra hedeflediğimin oldukça üstünde büyüklükteki bir taşta karar kıldım.

.40 crt düşünürken .61 carat, F renk, SI1, Cut: very good bir taşa 3750 TL'ye karar kıldım.

Aldığım taşn GİA raporundaki değerleri daha önce yüzük almayı düşündüğüm ünlü yere sordurdum ve fiyatının 4900 TL civarında olabileceğini ifade etti.

Karar sizin.

yüzük için çalışmalar başladı :)

• 0.29 G VS 1100 tl (gia sertifika yok normal sertifika var )
    normal sertifika derken İDL sertifikası mı yoksa başka birşey mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: bulut26

0.29 G VS 1100 tl (gia sertifika yok normal sertifika var )
    normal sertifika derken İDL sertifikası mı yoksa başka birşey mi

kredi kartı şeklinde hazırlanan firma ismi ile taş bilgilerinin bulunduğu kart şeklinde sertifikalar . piyasada verilen şekilde, herhangi laboratuvar ile alakası yoktur bu kartlarin, satıcılar tarafından hazırlanır

• Herkese merhabalar,
    Haftaya nişanım var ve imkanlarım dahilinde nişanlama tek taş almaya karar verdim.
    bugünde tanıdık vasıtasıyla ankara ulustaki pırlanta borsası diye kuyumcu diyim ufacık bir dükkandan 0.25 karatlık tek taş yüzüğü 1500 liraya nakit paraya aldım.
    eeh tabi lazın aklı 12 sonradan çalışmaz derler ama benim akıl iş işten geçtikten sonra gece bu saatte dank etti :) netten araştırayım derken onlarca sayfadan sonra buraya geldim:)

tek taşın HRD Antwery sertifikası var ama bi türlü teyit edemedim kendi sitesinden.
    http://www.hrdantwerplink.be/
    resimlerini ekliyorum sertifikanın, kuyumclara gidipde bu orjinalmi diye baktırmak istemiyorum:)
    burdan yardımcı olabilirseniz çok sevinirim:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mrburock06 -- 7 Nisan 2013; 4:31:49 >

• dogrulatamiyorsaniz maalesef cakma bir belgedir. ayrica dogrulatacaginiz rapor numarasini belgede degil tasin üzerinde görmeniz lazim. ayrica sunu da ekliyim laboratuvar belgelerinin uzerinde yüzük resmi olmaz . laboratuvarlar taş yuzuge monte edilmeden rapor verir. bu tarz cakma laboratuvar belgelerini basit bir matbaa da kendi hazirlatan satıcılarda var . dedigim gibi guvenilir olan tek sey tasin uzerindeki seri numarasi ve numaranin doğru bir bicimde dogrulatabilinmesi.

• 
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.