Şimdi Ara

tekrardan heves ettık bkalım bu sfer ne olacak :)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
850
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • sa arkadaşlar, bı zmanlar heveslenmıştım bende su sogutma işine bilgim var ama zman ve param yoktu malum ögrencıyız :)
    ama arada sırada alıaga gemı sokume gırız ılk ısım hep radyator bakmak olurdu bu sefer sonunda buldum cok güzeller, piyasadakı cogu radyatorlede kapışacagına ınanıyorum :), rc 690 kasam war obur kapagı komple radyator yapmayı planlıyorum,ufak tefek işlerim wardı hepsı yarım kalmıştı ınşallah güzel bişe ortaya koymaya calısıcam.

gemı sokumde gezerken 2 adet de fan buldum ilk görüşte saten anlamıştım baya kuvvetlı bişe oldgularını , 12v guc kaynagına bi taktım, sankı devırı sonsuz şekilde artıcakmış gbi donuodu tırstım, sonra evde denedım, aşırı ruzgar yapıyor ama cok da fzla ses cıkarıyordu, bi an kanatların kopmasından bile tırstım, işin ilkginç yanı fan 2.5 amper bu kadar , yanı elımdekı cm 12cm lık fan 0,16 ampercik , korka korka bı sure calıstırdım, sonra ınternetten araştırayım dedim, fan 6000 devir 160 cfm miş işin güzeli 2 rad, 2 fan 1 p4 psu ya 40 lira para vermiş olmam, şimdi bu fanları kasaya koymasam diye düşünüyorum mazallah pervanenın bırı koparsa yapacagı sarsıntı kasanın perçinlerini söker yavaş yavaş başlarız tekrar mod a

bunlarda resimler

radyator rc690 ının kapagı neredeyse kaplıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _bluescream_ -- 28 Temmuz 2010; 15:47:51 >

• bilgisayarın kasası dış mekana yakınsa radyatörü borularla dışarıya alıp soğutma işlemini orada sesten uzakta bir şekilde yapmanı öneririm.
  • saten amacım o, rad kasanın dsında olcak pürmüzle yakıp bi boya atarım , radyator ile fanlarıda mesh gbı bi şeyle kapatmayı düşünüyorum, saten bilgisayarda masanın ustunde, bi h700 tarzı kasam olsa direk 2 radyatorude baglardım ama ne yzıkkı yok, bn bu radyatorun ıyı ış çıkaracagını umuyorum, inşallahta oyle olur,
  • İnşallah dediğin gibi olur merak ettim ne zaman biter? Eskiden ben tofaş radyatörü kullanırdım tabi yüksek fiyatlılar kadar iş görmesi içinde en az 3-4 tane radyatörü işin içine katınca klimaların dış ünitesi gibi büyük birşey olurdu
  • wallahi şu aralar tır motoru söküyoruz , bnde en başta tofaş rad filan arıyorum ama bulamaıştım 0 alıyım dedim pahalı geldi, heralde 2 haftaya felan bişler şekilenmeye başlar, gemi sökümde klima rad buldum ama ona 50 tl dedi baya büyük bişedi almadım onu
  • aslında biraz fantaziye kaçacak ama evde kuyu varsa kuyunun serinliğini kullanabilirsin bu sistemde.
  • su sogutma ısıne ılk gırdıgımde hgurda radyator topladıgım zamanları hatırlardır 250 cm lik full bakır radyatorm vardı lehım yerı hep kkırılırdı bende forumdan bırıne hedıye ettım :D

kardes bu radyator bakır degıl sanırım bunu bı limonlu tuzlu sirkeli suda kaynatsan bı elı ayagı ortaya cıksa? sonra bunun oglu falan deriz

bu benım radyatorlerden sadece biri

• haha harbden ogluymuş ama boruları felan bakır , bu gun gazla yıkadım braz,tabi o radyatorler braz phalıdır ama, benım aklım o klıma radyatorunde kalmıştı artık bnnla idare edeceğiz
  • ev klimalarının dış unıtesınde fanın konumu ogle guzelkı fan ısı atıcı yaprakların ortasında.fanın efrafı bıle boru cevrılı ogle bı radyatorum olsun tamamdır diye dusunurdum ama sadece tek parca sogutanlara degıl ıslemcı+vga+chıpset falan sogutanlar ıcın dıyorum bu kocaman radyatorler yerıneufak ufak 3-4 adet radyator cok cok cok daha ıyı oluyor bloklar arasına yerlesıcek tabı
  • aslında bi tane dış ünite radyatorunun, kasa kapagına uygun kesip, mesela 40x50 cm, radyatoru 2 veya 3 e ayırmak, ona boruları lehımlemek çök daha güzel olur gbime gelıo, hepsi bir yere toplanır ama ne kadar verımlı olur blemem denemek lazım gerçekten de dış ünite radyatorleri çok güzel, akşama aletlerı alıyımda soyguna gdiyim
  • RADYAR KISIMLA BORU KISMI ORTALANMIS SEKILDE DEGIL FANLI ISI YAPRAKLARINA YAKINMI TAKACAKSINIZ BORULARA YAKINMI?
  • Arkadaşlar radyatörleri temizlemek için kontak spreyleri veya pas sökücü spreyleri kullanabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: linuxuzman

Arkadaşlar radyatörleri temizlemek için kontak spreyleri veya pas sökücü spreyleri kullanabilirsiniz.

burhan abide geldi ortam şenleniyo....bu da dogru ustalar
  • Estağfurullah kardeşim olurmu öyle şeyya, biz asıl senin şu modu bekliyoruz heralde TR modcularının görüp göreceği en kapsamlı mod olacak :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: linuxuzman

Estağfurullah kardeşim olurmu öyle şeyya, biz asıl senin şu modu bekliyoruz heralde TR modcularının görüp göreceği en kapsamlı mod olacak :)

ÇAKTIRMA ABİ SONRA LAF EDİYO BAZI ROLLER
  • İlk öncelikle kolay gelsin hocam.ALLAH çalışmalarınızda bol bol sabır versin.Bol sabır ve emek gerektiren iş.Bu arada bir konuya değinmek istiyorum forumun eski tadı tuzu yok artık.Eskiden yalçın_tuncer,seçkin abi fln.vardı mod deyince akla ilk onlar gelirdi ama uzun zamandır piyasada gözükmüyorlar :(.Çalışmalarınızın devamını bekliyoruz takipteyiz
  • evet eskıden cok daha güzeldi forum ama, su aralar yaz diye heralde pek tadı tzu yok, eski konuları okuyorumda neler neler war,
    wallahi ne zmanadır şöyle bomba bi mod yok , ustalar yapsada örnek alsak biraz :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.