Şimdi Ara

Tebligat Ücreti Ödeme Nasıl Olur

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
97
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar. Yaklaşık 6 ay önce tarafıma iade edilmeyip edilmiş gibi gösterilen kargom için thh'ye başvurmuştum. Daha sonra iş nedeniyle aylarca şehirdışında kaldım. Edevletten yeni karar çıktığını gördüm. Kargo şirketi bana para iadesi yaptığını ortada sorun kalmadığını beyan ederek savunma yapmış ve karara bağlamama kararı alınmış. Kargo'ya tebligat ücretini benim, kargonun bağlı olduğu vergi dairesine ödeyeceğim yazmakta. İşi mahkemeye götürüp uzatmak uğraşmak istemiyorum fakat ne yapacağımı da bilmiyorum.

1) ben tebligat ücretini nereden ne şekilde kime ödeyeceğim? Ptt'den ödeme var mı?

2) kargonun bağlı olduğu vergi dairesini nerden bulacağım? kargo asla iletişim kurulamayan ulaşılamayan şirket fakat kararnamede adres olarak beykoz / istanbul yazmakta. Vergi dairesi beykoz mudur?

3) 45 tl'yi ödemezsem başıma neler gelir? Faize mi biner icraya mı gelirler icraya gelip benden 45 tl mi alırlar? Ne olur ?

Bunları açıklayabilecek tecrübe bilgi sahibi arkadaşların yorumlarına ihtiyacım var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Alıntı

metni:
    Kargo şirketi bana para iadesi yaptığını ortada sorun kalmadığını beyan ederek savunma yapmış

Paranızı aldınız mı?

• Tebligat ücretinin size yüklendiğinden emin misiniz? Kararı buradan paylaşma şansınız var mı?

• sertosman S kullanıcısına yanıt

Tekrar okudum cümlede anlam bozukluğu olduğu için ücret bana aitmiş gibi fakat kargo şirketine de aitmiş gibi. Bahsedilen maddeyi araştırdım bu maddeye göre benim ödememem lazım karar şu harfi harfine aynen yazıyorum.

"Şikayet edilenin 6502 sayılı TKHK'nun 70/7.maddesi uyarınca 45,00 TL tebligat ücretini bütçeye gelir kaydedilmek üzere kararın tebliğinden itibaren bir ay içinde şikayet edilenin bağlı bulunduğu vergi dairesine ödenmesine" oy birliği ile karar verildi.

• XpressMusic34 kullanıcısına yanıt

Yok hayır ama artık peşine düşüp daha fazla uğraşamam 100₺ civarında bir üründü.

• technophobia T kullanıcısına yanıt

Karşı tarafa yüklemişler zaten

Hocam 1 tl de olsa 100 tl de olsa peşine düş niye düşmüyorsun hocam?

• XpressMusic34 kullanıcısına yanıt

Haklı olduğum bi konuda haklı çıkarılmadım konuyu uzatıp mahkemeye taşısam avukat bilmem ne masrafı yaptığımla kalır tekrar haksız duruma düşürülürüm bu konuları hiç bilmiyorum üstüne düşüp sinir stres sahibi de olmak istemiyorum ayıracağım vakte yazık

• sertosman S kullanıcısına yanıt

Galiba kendilerininki onlara kalmış benimkini thh ödemiş kanuna göre

Tüketici tarafa masraflar yüklenmez

Hayırlısı olsun hocam pozitif düşünün ama ille olumsuz olacak değil sonuçta. Siz bilirsiniz ama tabi.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.