Şimdi Ara

TCL Qled ve Led Televizyonu İnceleme Paylaşım Ana konu (347. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
11 Misafir (1 Mobil) - 10 Masaüstü1 Mobil
5 sn
11.865
Cevap
346
Favori
701.172
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
40 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
34. Sırada  bugün en iyi #9
Sayfa: önceki 345346347348349
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Peki TV nin kendi Android yazılımı üzerinden herhangi bir media oynatıcı ile bu kendi media playerı da olabilir kodi vlc stremio da olabilir, TrueHD Dolby Atmos ses alabiliyor musunuz? Benim TV TrueHD Dolby Atmos vermiyor, sadece Dolby Digital Plus ile Dolby Atmos desteği veriyor. Harici bir cihazı hdmi ile bağlayınca True HD Dolby Atmos desteği sunuyor yalnızca.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar selamlar.. 55 C 735 Tv im var. Series x ve PS5 için HDR ayarınız varmı ? İnternetten buldum bir şeyler ama sizinde ayarlarınızı denemek isterim. Ayrıca film içinde varsa atabilirsiniz. Şimdiden teşekkürler..

• Phaligavie P kullanıcısına yanıt

Bence de pahalı. Nasıl bir şey getiriyorlar bilmiyorum ama internette bu fiyata hareket edenler satılıyor. Aslında hareket eden bir şey de işlevli olabilir ama ne kadar kullanırım ve TV ağırlığını taşır mı bilmiyorum. Bende mevcut TV'min askısı var olursa onu kullanmayı düşünüyorum olmazsa internetten alırım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • nurullah390 N kullanıcısına yanıt

Kendi Media player üzerinden Dts-Ex-X-Dolby dijital ve Dolby Atmos formatlarını denedim, hepsi hem Tv'den hemde eArc ile soundbardan duydum deneyimledim.

Bir tek "Dolby Spheres v2-Lossless" formatlı videoyu "medya dosyasının ses format desteği yok" yazdı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pocemonmutlu -- 16 Kasım 2023; 17:50:7 >
  • pocemonmutlu kullanıcısına yanıt
    TrueHD sesi oynattı yani.

TrueHD hangi format tam olarak. Yanlış bilgi vermiş gibi olmayayım.

• Bu sitede aşağıdaki video başlığını aratıp indirip deneyebilirsiniz. Netflix, Amazon prime gibi yerlerde dolby digital plus ile Dolby Atmos ses alırsın ama bu kayıpsız ses değildir. Kayıpsız True HD ile Dolby Atmos dinlemek istersen remux bluray filmlerde bulabilirsin.
    Dolby ThueHD 7.1
    -Channel Check-

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nurullah390 -- 16 Kasım 2023; 18:4:1 >

TCL Qled ve Led Televizyonu İnceleme Paylaşım Ana konu

Tamam indirip deneyeceğim şimdi 👍

• Diğer demolara da bakabilirsin. Yalnızca TrueHD olanların haricinde TrueHD Dolby Atmos da var bir de onları da dene

Evet Kendi Media Playeri bu formatın ses desteğini açmıyormuş canlı kanlı görmüş olduk TCL Qled ve Led Televizyonu İnceleme Paylaşım Ana konu 

• Peki Önceki oynattığım Dolby Atmos formatlı içerikleri sorunsuz çalıştırdı. Dolby Atmos ve Dolby Atmos Mat formatlarını biliyorum. Başka Dolby Atmos formatıdamı var?

Edit: Yukarda açıklamayı yapmışsın zaten TCL Qled ve Led Televizyonu İnceleme Paylaşım Ana konu 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pocemonmutlu -- 16 Kasım 2023; 18:33:37 >
  • Hocam 650 lira askıya pahalı demişsiniz. LG bana 1500 liralık askı soktu. MTV bayisi midir nedir. İade ettim o an gelsin hemen diye okey olmuştum. LG tv'de sorun cıkınca boşa çıktı. Yeni askı aldım o da 1000 lira north bayou en azından hareketli öne doğru çapraz vs.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi denoboicreamer -- 16 Kasım 2023; 18:35:49 >
    Oysa tanıtım broşürleri teknik özellikleri TrueHD desteği yazıyor. Netflix, Amazon da ne yapayım atmosu ben. Önemli olan TrueHD Dolby Atmos. Remux filmlerde atmos almak için harici cihaz kullanmak gerekiyor. Onu kullanınca da bahsettiğim sorun oluşuyor. Kendisi oynatsa hiçbir dert olmayacaktı.

Bana TrueHd ses format içerikli bir film linki verebilirsen Pc'den indirip aynı senaryoyu bende denemek isterim.

Neredeyse tüm bluray remux filmlerde var. Herhangi bir filmin info dosyasına bakarsan yazar orada. Ama benim denediğim ready one player filmini indir remux olarak.

Mesela infoda aşağıdaki gibi Audio kısmında True HD Atmos yazması lazım.

başka playerla denedinizmi hocam tv klavuzandada yazar

• RNNN kullanıcısına yanıt
    Stremio, kodi, VLC ve adını hatırlamadığım bir kaç tane daha denedim.

• Sizlerde DSE durumu ne ve ölü piksel çıktı mı?

Remux formatlı vidolar oynanmamış kayıpsız oldukları için 60-90gb boyutlarında. Haliyle bu boyuttaki videoları Netflix,Prime,Disney gibi platformlar bu içeriği her kullanıcıya ulaştıramayacağı için bunun yerine daha ufak boyuta H.265 ile kodlayarak sıkıştırıp encode edilerek Dolby Atmos oluşturuluyor.

UHD Blu-ray de zaten H265. Stream servisleri bitrate'den kısıyor. Hatta bazıları AV1 gibi kodekler kullanıyor. H265'e göre biraz daha iyidir. Ses o kadar yer kaplamasa da sesi de daha fazla sıkıştırmak mümkün.

• 
Sayfa: önceki 345346347348349
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.