Şimdi Ara

TCL Qled ve Led Televizyonu İnceleme Paylaşım Ana konu (114. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: lewanton , rusberk , DreamSs , DreamSs Daha Az
4 Kayıtlı Üye (3 Mobil) ve 16 Misafir (3 Mobil) - 14 Masaüstü6 Mobil2 iOS1 Android
5 sn
10.030
Cevap
283
Favori
586.476
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 112113114115116
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Işık problemi için kapkaranlık odada gece ışık kapalıyken simsiyah kareleri olan bir youtube videosu açıp baktınız mı? Bende de problem yok sanıyordum ama gece bakınca anlaşıldı her şey. Normal gündüz izlerken veya gece ışık açık izlerken hiç belli olmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nakahella -- 2 Ağustos 2022; 23:9:0 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • AngelOfLord A kullanıcısına yanıt
    Ses ayarları dinamikteyse öyle bir eko var. Normale alırsanız düzeliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anonymousilver -- 3 Ağustos 2022; 9:8:37 >
  • Dun netlixte ilk defa bir dolby vision 4K film seyrettim. Genel olarak goruntu falan iyi fakat saniyorum goruntu isleme islemcisinden kaynakli mesela cok hizli sahnelerde anlik da olsa titreme karelenme fark ettim. 120hz olmasi sahneleri akici yapiyor ama boyle hizli degisen renklerde ozellikle tepki suresinden midir nedir titreme karelenme gibi seyler var gibi. Normal goz belki fark etmez ama benim gozume takildi. Baska dikkat eden oldu mu? Bunun bir sorun oldugunu dusunmuyor bu fiyata bu kadar diye bir cikarim yaptim😄 Bir oled kadar tepki suresinin kisa olmasini goruntu islemenin iyi olmasini beklememek lazim diye dusunuyorum. Abimde oled tv var onda da karsilastiracagim bir ara merak ettim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba 65p725 tv kullanan var mı? Bir sorunla karşılaşan var mı? Memnun musunuz 11300e alacağım.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Merhaba, bende bugün kullanmaya başladım
    Stremio yüklemeye çalışıyorum ama yüklenemiyor diye hata alıyorum, uygun sürüm ne olmalı

Birde önerdiğiniz indir dediğiniz uygulamaları söyleyebilir misiniz

65 c 728 modelim

• tomurcukk kullanıcısına yanıt
    Ben 4-5 gündür kullanıyorum ama kablotv kullandığım için tv monitör görevi görüyor.
    Amazon prime ve YouTube performansından memnunum. Fiyatı için iyi bir ütün

• gncozan G kullanıcısına yanıt

Stremio 1.4.13 denermisiniz ?

apkvow
    Stremio APK v1.4.13 - Download For Android - APKVOW
    https://apkvow.com/about-us/

Ayrıca seyirturk ,inattv ve vbox apklerını yüklerseniz film, dizi ve maçlar için ortalama kullanıcıya yeter.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hibo -- 5 Ağustos 2022; 20:17:3 >
  • can747 C kullanıcısına yanıt

Ayarlarda hareket netliği, led hareket netliği açık mı ? Bulanıklık azaltma seviyesi yüksek mi ?

• Arkadaşlar merhaba,

65c728 modeline bluetooth kulaklık tanıtmak istiyorum ancak;

Ayarlar - Ses - Ses Çıkışı menüsü altında sadece Otomatik ve Dahili Hoparlör seçeneği aktif. Diğer seçenekler pasif durumda

Öte yandan Android tarafına geçince Ayarlar dan Bluetooth kulaklığı tanıtabiliyorum.

Ne yaptıysam yolunu bulamadım

Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • srbyoztrk kullanıcısına yanıt

Android ayarlarında Uzaktan Kumanda ve Aksesuarlar kısmında bluetooth görünürlüğü açık mı ?

Açıksa kulaklık üzerindeki power tuşuna 5 sn den fazla basın, eşleşmesi lazım.

• can747 C kullanıcısına yanıt

aslında tam tersi tv nin tepki süresi ne kadar düşükse o kadar daha fazla takılma hissedersiniz artı olarak filmler 24fps olduğu için tüm hareket ayarları kapalı olmalı siz o ayarları açarak hem yapay kare katarak fps yükseltip filmi yapay cep telefonundan çekilmiş gibi bir hale getiriyorsunuz hemde nesnelerin etrafında hatalara sebep oluyorsunuz hemde keskinliği düşürüyorsunuz eğer bahsettiğiniz durum bildiğiniz görüntünün takılarak yada kare atlayarak oynaması ise o sıkıntı tüm marka modellerde var hareket ayarları açıldığında

• hibo H kullanıcısına yanıt
    Açık

Ben android arayüzüne geçmeden mesela TV kaynağında iken eşleştirmek istiyorum.

Android arayüzünde zaten sıkıntı yok.

Teşekkürler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • srbyoztrk kullanıcısına yanıt

Ayarlar - Ses - Ses Çıkışı menüsü altında bluetooth kulaklığın aktif olabilmesi için TV'nin bu cihazı tanımış olması gerek.

O da ancak android ayarlarındaki bluetooth seçeneği ile mümkün, TV android tv.

• Merhaba tcl 65c728 TV im var
    Dün ayarlar resim e girdiğimde sinema spor dinamik gibi otomatik görüntü ayarları mevcuttu bugün baktığımda kalkmış gözüküyor. Aynı şekilde ses içinde gözükmüyor, yardımcı olabilir misiniz

• gncozan G kullanıcısına yanıt

İzlediğiniz içeriğe göre değişiyor o. Dolby Vision destekli içeriklerde 2-3 ayar çıkıyor sadece mesela. İçeriğe göre değişiyor.

• Beyler 725 ile
    Philips 7906 arasında kaldım ne dersiniz

• arkadaşlar çok basit ama cevabını bir türlü bulamadığım bir sorum var.

bu C725'de istediğim bir kanalı nasıl arıyorum. hani harf harf yazmaya başlarız da çıkanlardan seçeriz ya işte öyle. Ya da alfabetik sıralar seçeriz.

şimdi ben tv464 diye bir kanal olsa, tüm listeyi sayfa sayfa gezmeden nasıl bulacağım?

• Nakahella kullanıcısına yanıt
    Ben müşteri hizmetleri ile tekrar görüştüm resim atın ve sorununuzu özet bir şekilde mailde belirtin sorunu tekrar inceliycez dediler. Bende mail attım. Daha dönüş olmadı olunca değişim kararı çıkar İnşaallah.
    15k para verdik ama paramızla rezil oluyoruz.
    Şunu da belirtmek isterim servis ağı çok kötü, müşteri hizmetleri sen aramayana kadar sallamıyor bile. Soğudum açıkçası ilk tcl deneyimim oluyor ve berbat hissediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilalavci -- 7 Ağustos 2022; 4:48:25 >
  • Dostlar parlaklık ayarı sürekli değişiyor , ayarlıyorum kapanıp açılınca tekrar değişmeye başlıyor , sabitlemenin bir yolu var mı

• bilalavci kullanıcısına yanıt

Ben baya araştırdım, değişim yapsalar bile gelen televizyonda büyük olasılıkla yine aynı sorun olacak veya başka bir problemi olacak. Yabancı tv forumlarında, yabancı Youtube kanalları TV testlerinde falan yapılan yorumlara bakıyorum hepsinde tek bir görüş hakim. Eğer televizyon ekranında problem bulmak isterseniz, bulmama ihtimaliniz yok. O yüzden ben iadeden vazgeçtim, iade edip tekrar alsam yine aynı sorun çıksa o kadar uğraşmak boşa gidecek. Çok karanlık sahnelerde oralar gözüme takılıyor ama zamanla alışırım, zaten genelde ışıklı odada izliyoruz o zaman görünmüyor. TV diğer özellikleriyle fena değil o yüzden ben bu şekilde devam etme kararı aldım.

• 
Sayfa: önceki 112113114115116
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.