Şimdi Ara

TCL 10L (T770H) [Ana Konu] , 6GB Ram, NFC, SD665, 48MP, FHD+ Dotch Ekran (2000tl bandı fiyat!) (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
232
Cevap
8
Favori
13.409
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Google aramalarıyla, farklı forumları takip ederek...

Gm discovery geçmişim var:) orjinali hindistandan gionee e3, romanyada bilmem ne, kanadada amerikada blu bilmem ne, o zamanlar vaktim de varmış, cesaretim de...

Tclden daha ümitliydim güncellemelerin surekliliği için ama erken kesti.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mozden M kullanıcısına yanıt

Aramadığım forum kalmadı, cihaza yazılım atacak programı bile bulamadım nasıl bir telefonsa! Spreadtrum dongle diye bir şey buldum çalıştıramadım mesela

• iz789 kullanıcısına yanıt

Parmak izi ile ekrana çift tıklama bilinen şeyler zaten hocam :)

• garanti dolalı 3 ay oldu. bi anda nfc özelliği kayboldu cihazın. nfc ye bsında hiçbişi çıkmıyor bomboş. resmen çöp almışsız ya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yedikeresekiz -- 22 Temmuz 2023; 22:32:52 >
  • yedikeresekiz Y kullanıcısına yanıt

Bende de olmuştu, formattan sonra düzeldi

teli açtım kapadım düzelmedi. nfc ye tıklayınca siizin de ordaı bomboş mu çıkıyordu. sanki pasif gibi o menü

• yedikeresekiz Y kullanıcısına yanıt

7 ay önce bunları yazmışım:

Birkaç gündür nfc durduruldu gibi bir hata veriyor. Nfc kullanan başka uygulamalar mı sebep oluyor yoksa donanımsal bir arıza mı acaba? Kullanmıyorum, nfcyi kapatıp deneyeceğim bir de.

Nfc menüsü ölmüş, aç kapa hiç bir şey yok.

Format yolu göründü galiba.

Formattan sonra düzeldi.

Mobilde bir önceki sayfada.

• çok teşekkürler bir format atmayı deneyeyim bakallım

fabrika ayarlarına döndürdüm geri geldi nfc. çok teşekkür ederim yardımınız için TCL 10L (T770H) [Ana Konu] , 6GB Ram, NFC, SD665, 48MP, FHD+ Dotch Ekran (2000tl bandı fiyat!) 

merhaba, bende nfc yi yeni kullanamya başladım. Kartim temassiz olmadigi icin cihazla kullanmak rahat ve pratik oluyormuş. Bonus entegreli. Bonus uygulaması gizli çekmecede oldugu halde nfc yi açıp ödemek istedigimde sorunsuz aktif oluyor ve ödemeden hemen sonra bildirim geliyor. Yalnız bence büyük güvenlik açığı olarak gördüğüm sorun var . Ekran kilitli olduğu halde yukaridan perde indirildiginde internet ve nfc açılabiliyor. Bu durumda telefonu biri alsa veya çalinsa, harcama yapabilir. Telefon kilitli oldugu zaman ödeme onaylanıyor mi, onu denemedim gerçi..

TCL 10L (T770H) [Ana Konu] , 6GB Ram, NFC, SD665, 48MP, FHD+ Dotch Ekran (2000tl bandı fiyat!)

• sonunda veda etmek zorunda kalsım. sıfırladıktan sonra nfc geldi ama 3 gün dayandı bi daha sıfırladım bu sefer 1 gün. sonra bi daha yine 1 gün bile çıkmadı. şimdi a34 aldım samsung. bunu da oğluma vereceğim. ilk akıllı telefonum samsung note 2 idi. ondan sonra samsunga boşuna para vermeye gerek falan dedim hep. lenovo xiaomi ve tcl de sontra artık samsunga para vermeye gerek var demeye karar verdim TCL 10L (T770H) [Ana Konu] , 6GB Ram, NFC, SD665, 48MP, FHD+ Dotch Ekran (2000tl bandı fiyat!) 

Telefon ekran kilidi olduğu durumda, yukaridan perde indirilip internet ve NFC acilinca ödeme yapılıyor. Güvenlik açisindan risk oluşturmamasi için , perdedeki kullanim ayarlarindan nfc kaldirilabilir. Ödeme yapilacagi zaman, ayarlardan nfc aktif edilip ödeme o şekilde saglanabilir.

• telefonun sim kart tepsisi kırıldı daha önce başına gelen oldumu ve nereden bulabilirim parçasını

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • RealWorldRules R kullanıcısına yanıt

Benim telefon kutusunda Bilkom yazıyor. Geçen batarya için https://www.bilkom.com.tr/ den servise ulaştım. Her yerde servis yok, kötüsü yedek parça satışları da yoktu kargoyla. Sim kart tepsisi batarya gibi servis becerisi isteyecek bir sey değil umarım gönderirler ama istisnaları var mıdır bilemem.

Bu arada arka kapağı açtım bataryayı görmek için, sakin denemeyin. Eski telefonlardan bildiğim kapak mantığı gitmiş. Buna kapak değil de defter kabı gibi kap denir ancak.

• geliştirici seçeneklerinde ekran kısmında en küçük genişlik fabrika çıkış verisini yazabilir misiniz?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • yakın zamanda batarya değiştiren oldu mu?

• Telefonun şarj soketi, sarj boardı ile birlikte degisiyor komple. Geçen netten sarj boardı alıp degistirdik. Bu sefer şebeke çekmiyor. Her ne kadar orjinal board diye satılsa da orjinal degil. Teknisyen arkadas kontrol etti. Boardda orjinaldeki bazı dirençler eksik. Şarj boardına şebeke antenleri baglanmis. O yüzden sabirim şebekeler çekmiyor yada baz istasyinuna yakin ise az çekiyor. Boardı iade ettik. Teknisyen typec soketi tamir edip orjinali takti. Bu problem 10L de oldugu gibi diger başka marka ve modellerde de olabiliyormuş. En mantiklisi yetkili servisten tamir ettirmek yada mevcut boardı işi bilen servise onarım yaptırmak. Bilginize..

yetkili servisi bu işlemi yapıyor mu acaba? bir iletişime geçeyim.

• hannibal kullanıcısına yanıt

batarya degisimi zor ilmasa gerek. Yutupta nasil olacagi var. Bence önemli olan kapagın boyasını soymadan açabilmek. Bizimki gavladı kenardan. Telefoncu ısıtıcısına koydugumuz halde. Daha iyi isitmak gerek belkide ve yavaşça açmak lazım

• Bu da kapagin soyulma resmi.

TCL 10L (T770H) [Ana Konu] , 6GB Ram, NFC, SD665, 48MP, FHD+ Dotch Ekran (2000tl bandı fiyat!)

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.