Şimdi Ara

Tchibo Enerji Tüketimi Ölçüm Cihazı __18.95 TL

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
1
Favori
4.650
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar az önce Cevahir AVM'deydik ve Tchibo'ya girdim, Cevahir Tchibo Mağazasına özel 18.95 TL'ye satılıyor cihaz. Ben 1 tane aldım.

Almayı düşünen ve Cevahir'e yolu düşecekler için iyi fırsat.

Bu fiyat bu hafta için geçerliymiş.

• ürün kayıt tutuyor mu?
    yani toplam miktarı hafızasında tutyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mavizaman

ürün kayıt tutuyor mu?
    yani toplam miktarı hafızasında tutyor mu?

Evet. Pil ile kullanırsanız kayıt silinmez ama pil bittiğinde ne olur bilmiyorum.
  • Bu cihazın yapığı işlev nedir acaba, bilgi sahibi olan bir arkadaş bizleri aydınlatırsa memnun olurum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dangerous

Bu cihazın yapığı işlev nedir acaba, bilgi sahibi olan bir arkadaş bizleri aydınlatırsa memnun olurum.

Prizden anlık watt yada amper olarak ne kadar enerji çekildiğini gösteriyor. Örneğin pc'yi bu prize bağlayıp ne kadar güç çektiğini görebilirsiniz, imzamdaki pc mesela oc ile 260w çekiyor.
  • Hangi cihazın ne kadar watt ya da amper harcadığını mı görebiliyoruz sadece? Ekstra bir akım düzenleyici ya da elektrik faturasına bir katkısı yok mudur acaba?
  • magazaya gıdemeyenlere :
    http://www.tchibo.com.tr/plantum/urun/Enerji_Tuketimi_Olcum_Cihazi/267773.html
    kargo ucretsız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi micro77 -- 12 Ekim 2011; 20:55:16 >
  • pc çok çekiyor ise pc yi baltayla parçalayıp çöpe atıyoruz.
    aynı şekilde buzdolabı tv falan
    evde elektrikli eşya kalmıyor.
    alet bu işe yarıyor.
    çok faydalı
  • Aldım ben bitane işime yarar ?
  • ben bugün cevahir avm'deki tchibo ya gittim yoktu oradan almayı düşünenin bilgisi olsun.

EDT : merak edenler için kullanma kılavuzu tıkla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karmaşık -- 12 Ekim 2011; 23:23:07 >
  • İlginç bi saptama. Tchibo'nun bu aleti ile buzdolabının sarfiyatını ölçeyim dedim.Buzdolabının motoru çalışırken 118 vat enerji harcadığını gördüm. Yalnız motor çalışmazken de aynı harcamayı yapıyor. Motorun çalışmadığı bazı zamanlarda ise harcama sıfır olarak görünüyor. Bunun bir izahı var mı? Motor çalışmadığı halde buzdolabı elektrik tüketiyor olabilir mi?
  • 26 küsüre aldım fiyat iyi ama oraya gidip gelmek bana aynı paraya malolur. civarda olanlar iiçin tavsiye ederim. artık bazı cihazları stand by da bile bırakmıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lektem

İlginç bi saptama. Tchibo'nun bu aleti ile buzdolabının sarfiyatını ölçeyim dedim.Buzdolabının motoru çalışırken 118 vat enerji harcadığını gördüm. Yalnız motor çalışmazken de aynı harcamayı yapıyor. Motorun çalışmadığı bazı zamanlarda ise harcama sıfır olarak görünüyor. Bunun bir izahı var mı? Motor çalışmadığı halde buzdolabı elektrik tüketiyor olabilir mi?

motor çalışmadığı zaman bu kadar fazla elektrik tüketmesi garip. Ancak şöyle bir şey olabilir. Mesela benim evimdeki buzdolabında, kapaklardaki kauçuk malzemenin yapıştığı kısım nemlenme olmasın diye ısıtılıyor.

Sizinkinde de böyle bir özellik varsa harcanan güç buradan kaynaklanıyor olabilir diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi e-x-treme -- 21 Kasım 2011; 13:31:34 >
  • Defrost işlemi için filan da olabilir mi acaba? Sonuçta buz veya kar oluşmasın diye de sanırım sürekli bişeyler olup bitiyor bir buzdolabının içinde? :-)
  • Olabilir tabii haklısınız. Ama motor ile aynı seviyede mi harcar onu bilmiyorum :)
  • Benim dolap zaten çok sıra dışı bir ürün. Sharp'ın, kapısı iki yöne de açılan dolaplarından. Dondurucu kısmı sepet formunda altta, günlük kullanım kısmı üstte. :)

• almayı düşünenler için yazayım. ürün tüm mağazalarda (cevahir de dahil) ve internet satışında 26.95 TL

18.95'e şu an hiçbir şubede satışı yok..

(indirim geçen hafta için geçerliydi)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emre d. -- 21 Kasım 2011; 13:46:06 >
  • Bonus kartla aldım. 2 lira civarında bir bonus kazandım.
  • bende almayı düşünüyüorum bu üründen yeniden indirime girdiğinde biri mesajımı alıntılayabilir mi yada pm..
  • aynen bende almayı düşünüyorum...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.