Şimdi Ara

Tbtnet hızlı işlem (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
1
Favori
1.523
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Biliyorum hocam sadece genelleme yaptığınız için öyle bir tepki verdim yanlış anlamayın. Amacım ilerde aynı sıkıntıyı yaşayan biri konuyu okuduğunda yanlış bilgi sahibi olmasın.

• Gökkubbe G kullanıcısına yanıt

Haklısınız teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yetkin58 Y kullanıcısına yanıt
    2.4 GHz mevcut cihazlarımızda bağlantı aktarım hızı en fazla 72 veya 54mbps ağ kartına bağlı mbps bu 72 mbps speed testde göreceğiniz anlamı taşımıyor.54 Mbps kablosuz aktarım gücü çok kötü değil çokta iyi değil.

Modemde buluşan hız 80 mbps TBT net bu hızı veriyor.Kablolu hız testi yapmadan doğru sonucu hiç bir zaman alamazsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BilgiDemeti -- 20 Mart 2021; 2:25:3 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Ozaman ilk olarak kablolu bı test yapıyım sorun düzelirse 5ghz modem alıyım

5 ghz modem almakla bitmiyor evdeki telefon tabletlerinde 5 ghz yani wifi ac özellikli olması gerekiyor bilgisayardan kablolu testinizde 73-75 arası çıkar ama telefonlar 5 ghz desteklemiyorsa yeni modem alsanız bile yine 40 mbps civarında hız alırsınız.

• Telefonlar desdekliyor baktım bı paket değiştirelim dedik birsürü sorun çıktı

Bu bir sorun değil, modeminiz 5ghz destekliyor ise üst hızları görebilirsiniz. Hattınız da maksimum oranında buluşmuş gözüküyor. İyi günlerde kullanın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XpressMusic34 -- 20 Mart 2021; 18:56:39 >
  • Aynen yeni modem bakıyorum şuan için yakın zamanda tedarik edicem inşallah sorun ozaman hallolur

Hayırlısı olsun.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Tbtnet hızlı işlem

Buda benden.

• Tbtnet hızlı işlem

Bu da benden olsun.

• robotica R kullanıcısına yanıt

Alt yapı sorgulattığınızda santral uzaklığı kaç metre gösteriyor sizde?

• Modemler 5ghz mi acaba

• RElS kullanıcısına yanıt

25 metre diyor Tbtnet hızlı işlem Aslında daha da yakın sanırım, karşı kaldırımda duruyor DSLAM kutusu. 15 metre filan uzaklıkta

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi robotica -- 22 Mart 2021; 18:20:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yetkin58

Modemler 5ghz mi acaba

Hayır. Tek antenli standart bir VDSL modem. Markası da exper ewvm-04 ama modelini arattığımda comtrend diye bir firmanın ürünü çıkıyor, hatta 192.168'ten içine girdiğimde comtrend adsl router yazıyor yazılımında Tbtnet hızlı işlem  Hızı 100015 kbps'e sabitlettirdim, kablolu 93-94 arası, kablosuz da 45-46 arası hızı rahatlıkla alabiliyorum.

Dip not: Ankastre ile modem arasındaki kablo 5 metreden daha kısa. 15 metre de dslam dolabı ile bizim ankastre kutusu arası.

• Anladım kablosuz sandım testi

• quote:

Orijinalden alıntı: yetkin58

Anladım kablosuz sandım testi

Elimde Netmaster'ın yüksek hızlı kablosuz modemi var, onu köprüleyerek bir denerim bakalım kablosuzda hız ne?

• Bende zyzel TTNet modemi var hızım 79a sabitli 50mbps hız alıyorum kablosuz da modem kaynaklı yüksek hızları vermiyor 2 4 GHz benim modem

Benim geçiş işlemleri nihayet tamamlandı kablosuz hız konusunda yaptığım testler hakkında haberdar etmek istedim size de.

*Yaptığım testlerde telefon wifisinden ölçüm yapınca 46-47 mbps hız alıyorum. Laptopta ise yine dahili wifi ile aynı hızı aldım.

*Harici wifi alıcı ile denediğimde alıcı 150 mbps destekli olduğu için hızı tam iletti LAN bağlantısıyla aynı 75 mbps hızı görebildim 2.4 ghz modemden.

*Yani tam hız almanız için illaki AC 5 ghz destekli bir modeme ihtiyacınız yok. Alıcı wifisi güçlü olan cihazları tercih etmek gerekiyor 2.4 ghz bağlantılarda. Senin modemde ister 5 ghz modunda ister 2.4 ghz modunda çalıştır kullandığın cihazın wifisine göre ve modeme uzaklığa göre hızı değişiklik gösterecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RElS -- 26 Mart 2021; 21:13:38 >
  • Kullandığınız modem nedir acaba benim modemde 300mbps yazıyor ama dönemde maksimum 60görebildim

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.