Şimdi Ara

Tavan folyo kaplama ve ruhsata işletme (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
3
Favori
126.199
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: quiet_dead

Bu uygulama elle dokunulmadığı sürece çok yakından bakılmadığı sürece cam mı yoksa folyo mu anlaşılmıyor. O nedenle cam tavanla bir farkı olmuyor demek istedim.

Karosere bakınca kaç tane renk görülüyorsa o ruhsatta gözükmesi gerekiyorsa cam tavan içinde siyah renk çift renk diye işlenmesi gerek. Sonuçta arabaya bakınca her ikisinde de folyo da da cam tavan da da aynı şeyi görüyorsun aracın alt tarafı farklı tavanı farklı.

Anlaşılmıyor ama anlayan birisi de çıkarsa ceza kesme hakkına sahip.

Biri karoseri diğeri cam.Farklı şeyler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tenekekutu

quote:

Orijinalden alıntı: AXAPTA

@tenekekutu verdiğiniz bilgiye kaynak alabilir miyim?

Neye kaynak?

Karayolları Trafik Kanunu,Martoy ve AİTM de yazar bu konular.Bu konularla biraz alakalı olmak lazım tam olarak anlamak için.Çünkü hepsi birbirine atıf yapar.Örneğin Karayolları Trafik Kanunun 32. maddesini okursan ne demek istediğimi anlarsın.

ikincisi de 32nci madde gayet uzuuuun uzun şekilde yorumlanır zira, yönetmelikten bahsetmekte.. yönetmeliği incelerseniz, dümdüz okumazsanız o bahsettiğiniz kanunu, incelerseniz kanun nelerden bahsediyor diye, o zaman böyle dimdik mesajlar yazmazsınız. Anlaştık?
    bu bir..

ikincisi ise
    ben siz diyorsam siz bana bana sen diyemezsiniz.. askerlik arkadaşınız değilim.. toplum içinde nasıl konuşulacağını öğrenin artık..

• quote:

quote:

quote:

Neye kaynak?

Karayolları Trafik Kanunu,Martoy ve AİTM de yazar bu konular.Bu konularla biraz alakalı olmak lazım tam olarak anlamak için.Çünkü hepsi birbirine atıf yapar.Örneğin Karayolları Trafik Kanunun 32. maddesini okursan ne demek istediğimi anlarsın.

ikincisi de 32nci madde gayet uzuuuun uzun şekilde yorumlanır zira, yönetmelikten bahsetmekte.. yönetmeliği incelerseniz, dümdüz okumazsanız o bahsettiğiniz kanunu, incelerseniz kanun nelerden bahsediyor diye, o zaman böyle dimdik mesajlar yazmazsınız. Anlaştık?
    bu bir..

ikincisi ise
    ben siz diyorsam siz bana bana sen diyemezsiniz.. askerlik arkadaşınız değilim.. toplum içinde nasıl konuşulacağını öğrenin artık..

Hadi iyi akşamlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tenekekutu -- 16 Nisan 2010; 22:19:24 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Neye kaynak?

bu bir..

ikincisi ise

Hadi iyi akşamlar

Alıntıları Göster
    bu aksam e5 uzerınde polıs cevırdı ve ruhsata ısletılmesı gerektıgını soyledı arabayı baglaması gerektıgını soyledı. bılmıyordum ısletıcem dedım oyle kurtardım yanı bılınclı bı polıse denk gelırse durum vahım cunku ruhsata baktı sonra ısten sunroofmu dıye baktı oyle konustu bılınclı memur arkadasımız. bende yukardakı ıslemlerle ruhsata ısletmeyı dusunuyorum

• quote:

işte o tip şeyler yasak bildiğim kadarıyla
    aracın kaportası krom ayna benzeri vs olamaz

Çok ilginçmiş bu, gerekçe olarak göz alır falan diye mi acaba? Tavanda olsa bu şekilde bir uygulama, güneşten ısınmaya da çok faydası olur halbuki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: teknoturk

quote:

işte o tip şeyler yasak bildiğim kadarıyla
    aracın kaportası krom ayna benzeri vs olamaz

Çok ilginçmiş bu, gerekçe olarak göz alır falan diye mi acaba? Tavanda olsa bu şekilde bir uygulama, güneşten ısınmaya da çok faydası olur halbuki.

Alıntıları Göster
    Ben aracın tamamını kaplattım o yüzden konu ile ilgili soruları sorabilirsiniz:)

Araç mat beyaz tavan siyah benimde çift renk geçiyor ruhsatta siyah-beyaz

• quote:

Orijinalden alıntı: levent--

Ben aracın tamamını kaplattım o yüzden konu ile ilgili soruları sorabilirsiniz:)

Hayırlı olsun hocam.Yeni aracın neydi senin forumdan uzak kaldın,haber alamadık.Merak ettim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Screamer

quote:

Hayırlı olsun hocam.Yeni aracın neydi senin forumdan uzak kaldın,haber alamadık.Merak ettim

Teşekkür ederim dostum Çok ara sıra giriyorum foruma.
    A3 aldım o da griydi kaplatma sevdasına kapıldık

• quote:

quote:

quote:

Alıntıları Göster
    Hadi hayırlı olsun..Resim koy diyecem;boşver..

• quote:

quote:

quote:

Güle güle kullan.Umarım kazasız belasız binersin bu aracına

• Hayırlı olsun.Aşağıdaki sorularımı cevaplarsanız sevinirim :)

1) Nerede ve kaça yaptırdınız?

2) İşlem ne kadar sürüyor?

3) Araba boyasında derin çizik , derin taş izleri vs. varsa nasıl bir yol izliyorlar biliyor musun?

4) İşlemden sonra yıkama için ne öneriyorlar? (Sadece süngerle yıkayın, yıkamayın alkolle temizleyin, yıkamayın plastik parlatıcı ile temizleyin) gibi önerileri oldu mu?

Saygılar...

quote:

• quote:

Orijinalden alıntı: alperen_hakki

Hayırlı olsun.Aşağıdaki sorularımı cevaplarsanız sevinirim :)

1) Nerede ve kaça yaptırdınız?

2) İşlem ne kadar sürüyor?

3) Araba boyasında derin çizik , derin taş izleri vs. varsa nasıl bir yol izliyorlar biliyor musun?

4) İşlemden sonra yıkama için ne öneriyorlar? (Sadece süngerle yıkayın, yıkamayın alkolle temizleyin, yıkamayın plastik parlatıcı ile temizleyin) gibi önerileri oldu mu?

Saygılar...

quote:

Alıntıları Göster
    tavan ıcın gerek yoktur. bı arkadasım beyaz cruze aldı sunrooflu, tavanı folyo kaplattı sıyah. polıs kac kere cevırmıs hıc oyle bır sorunla karsılasmamıs.

tavan ıcın abuk subuk ucret verıp yok muayne falan boyle dalga yoktur arkadaslar. artık aracların cogunun tavanı cam ve halıyle sıyah. eger kaputu yada kapılara uygularsanız folyo o zaman tabıkıde gerek var. aılemızde fabrıka cıkısı cam tavanlı e250 var bej tavanı komple sıyah ruhsatta sadece sedef bej dıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Larkyn -- 3 Mayıs 2010; 1:20:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Larkyn

tavan ıcın gerek yoktur. bı arkadasım beyaz cruze aldı sunrooflu, tavanı folyo kaplattı sıyah. polıs kac kere cevırmıs hıc oyle bır sorunla karsılasmamıs.

tavan ıcın abuk subuk ucret verıp yok muayne falan boyle dalga yoktur arkadaslar. artık aracların cogunun tavanı cam ve halıyle sıyah. eger kaputu yada kapılara uygularsanız folyo o zaman tabıkıde gerek var. aılemızde fabrıka cıkısı cam tavanlı e250 var bej tavanı komple sıyah ruhsatta sadece sedef bej dıyor.

Alıntıları Göster
    Tamam yasa-yönetmelik bir şeyler diyor olabilir. Ama tavan kaplamasına falan bakacaklarına yollarda döke saça giden kum , moloz , parke taşı , şeker pancarı yüklü brandasız kamyonlara ve arkasında hiç bir ışık ve reflektör olmadan yola çıkmış traktörlere baksınlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: bende345

Tamam yasa-yönetmelik bir şeyler diyor olabilir. Ama tavan kaplamasına falan bakacaklarına yollarda döke saça giden kum , moloz , parke taşı , şeker pancarı yüklü brandasız kamyonlara ve arkasında hiç bir ışık ve reflektör olmadan yola çıkmış traktörlere baksınlar.

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar merhaba; konuyu komple okudum ama üzülerek bu kadar fikir ayrılığı olan bir forum görmedim.

Arkadaşımız çok güzel bir şekilde konuyu açıklık getirmiş. Bende araç satışında çalışıyorum ana bayide evet aracın kaportasında en ufak bir değişiklikte aracı muayene istasyonuna götürüp tespitini yaptırdıktan sonra ruhsata işletmeniz gerekiyor. Bazı arkadaşlarımız diyorki cam tavan olayı gerek yok. Cam tavan olayı dediğin aracın TEKNİK BELGESİNDE belirtildiğinden ruhsata işletmeniz gerekmiyor, fakat siz aracın TEKNİK BELGESİNDE yazılan özelliklerinin dışında boyasında motorunda yürüyen aksamında bir değişiklik yaparsanız aracı muayene istasyonuna götürerek tespiti yaptırıp ruhsata işletmk zorundasınız. Şöyle bir durum söz konusu aracınızın rengi siyah ve tavan rengi soldu sizde gidip siyah kaplama yaptırdınız o zaman renk değişimi olmadığından gerek kalmayacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: nihola

Arkadaşlar merhaba; konuyu komple okudum ama üzülerek bu kadar fikir ayrılığı olan bir forum görmedim.

Arkadaşımız çok güzel bir şekilde konuyu açıklık getirmiş. Bende araç satışında çalışıyorum ana bayide evet aracın kaportasında en ufak bir değişiklikte aracı muayene istasyonuna götürüp tespitini yaptırdıktan sonra ruhsata işletmeniz gerekiyor. Bazı arkadaşlarımız diyorki cam tavan olayı gerek yok. Cam tavan olayı dediğin aracın TEKNİK BELGESİNDE belirtildiğinden ruhsata işletmeniz gerekmiyor, fakat siz aracın TEKNİK BELGESİNDE yazılan özelliklerinin dışında boyasında motorunda yürüyen aksamında bir değişiklik yaparsanız aracı muayene istasyonuna götürerek tespiti yaptırıp ruhsata işletmk zorundasınız. Şöyle bir durum söz konusu aracınızın rengi siyah ve tavan rengi soldu sizde gidip siyah kaplama yaptırdınız o zaman renk değişimi olmadığından gerek kalmayacaktır.

Alıntıları Göster
    araç siyahsa ve mat siyaha kaplanırsa problem oluyomu peki?

• quote:

Orijinalden alıntı: DriveMaN

Alıntıları Göster
    Merhaba Herkese,
    beyaz opel astra aracımın tavan ve on tarafına siyah folyo kaplattım. Sormak istedigim benzikliklerdeki bıcı bıcı dedigimiz dıs yıkama makinelerine girersem folyoda cizik oluşurmu?
    Teşekkurler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ertug-TR

Sadece tavanı kaplatmak, aracın kendi rengini mat a çevirmek ruhsata işletirmeyi gerektirmiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: viper17

quote:

Sadece tavanı kaplatmak, aracın kendi rengini mat a çevirmek ruhsata işletirmeyi gerektirmiyor

tavan kaplatmak derken aracın rengi onemli degilmi? yoksa ustteki siyah rengemi atıfta bulundunuz?
    birde benim sorumada cevap alabilirmiyim eger bilginiz varsa?
    "benzikliklerdeki bıcı bıcı dedigimiz dıs yıkama makinelerine girersem folyoda cizik oluşurmu? "
  • quote:

Orijinalden alıntı: MATRAXERCAN

quote:

quote:

tavan kaplatmak derken aracın rengi onemli degilmi? yoksa ustteki siyah rengemi atıfta bulundunuz?
    "benzikliklerdeki bıcı bıcı dedigimiz dıs yıkama makinelerine girersem folyoda cizik oluşurmu? "

Aracın rengi önemli değil evet farketmiyor.
    Fırçaları sert olduğu için elbette zarar verecektir birazda folyonun kalitesine bağlı tabiki de ama ne olursa olsun tavsiye etmiyorum.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MATRAXERCAN

quote:

quote:

Aracın rengi önemli değil evet farketmiyor.
    Fırçaları sert olduğu için elbette zarar verecektir birazda folyonun kalitesine bağlı tabiki de ama ne olursa olsun tavsiye etmiyorum.

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar Bende bu tavan kaplatmayı düşünüyorum. Bütün yorumları okudum ve ikileme düştüm:) Benim aracım Clio III aracın rengi kumsal beji fakat cam tavan var ama önünde arkasında cam bitiminin olduğu yerlerde aracın rengi var orayı camın renginde kapmatman istiyorum rhsata işlememe gerek varmı? yolda ceza yermiyim(yeterince trafik cezam varda:) ) ve ne kadar patlar bu iş:) yardımcı olursanız sevinirim...

Fotoğrafını pc de bulamadım fakat aynı modelin netten fotosunu buldum.
     Tavan folyo kaplama ve ruhsata işletme

Tavan folyo kaplama ve ruhsata işletme

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.