Şimdi Ara

Tatil Dolandırıcılığı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
199
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese Merhaba, sizlere sizin de dikkat etmeniz için başımdan geçen bir olayı anlatıp tavsiyede bulunacağım. Bundan 2 hafta önce 22 Ağustos tarihinde bir villa kiralama amacı ile internet üzerinden araştırmaya koyuldum. Hepinizin malumu bu sektörde dolandırıcılık hat safhada ve sürekli dolandırılan birileri ile karşılaşıyoruz. Olmaz olmaz dedim sonunda benimde başıma geldi. web sitelerini o kadar profesyonel yapmışlardı ki gerçekten ayırt etmek imkansızdı. Gerek web sayfalarının yapısı gerek telefona cevap veren kişinin ses tonu ve en önemlisi ise TÜRSAB BELGESİ. Buraya dikkat çekmek istiyorum, TÜRSAB belgesi öyle herkesin alabileceği kolay bir belge değildir. Bu belgeyi alabilmek için 100-200 bin ₺ arasında bir rakam yatırmak gerekiyor devlete ve şirket olduğunu kanıtlaman gerekiyor. O yüzden TÜRSAB belgesi var ise bir acentanın orası güvenilirdir, diye düşünüyordum ta ki dolandırılana kadar. Adamlar o kadar profesyonel çalışmışlar ki web sayfalarında yer alan TÜRSAB DİJİTAL BELGE DOĞRULAMA ya tıkladığımda aynen TÜRSAB'a kayıtlı olduğunu görüntüledim. Yani birebir web sayfasını kopyalamışlar. Bizlerin göremeyeceği şekilde küçük harfleri aralara gizleyip gerçekten TÜRSAB'tan sorgulama yapıyorsunuz hissi verdiler. İşin garibi TÜRSAB'a gerçekten kayıtlı öyle bir firma var. Ancak firma başkasının web sayfası başka bir firma. Ben o firmayı buldum ve sahibi ile görüştüm ve kendisi bana telefonlarının susmadığını söyleyip savcılığa başvurmak için rezervasyon belgesi gibi belgeler istedi nitekim sonuç verdi ve web sayfası kapandı. Ama o kadar insanın canı yandıktan sonra pekte bir anlamı kalmadı benim için. Bu olaydan sonra hiç bir acentaya güvenmedim, e tatile de çıktık yüzlerce kilometrelik yoldan geldik. Kaş / Kalkan bölgesine ulaştığımda Tatil Villası adı altında bir firma ile karşılaştım. Açıkçası mağdur durumda olduğum ve ortada kaldığım için biraz kazıklanacağımı düşündüm. Ancak beni o kadar çok şaşırttılar ki, hem ilgileri hem güler yüzleri hem de güler yüzleri ile sırf mağdur olduğum için fiyatta gerçekten çok yardımcı oldular. Gerçi birazda bizim şansımıza boş villa bulabildik. Sonradan öğrendim ki 1 sene öncesinden dolmaya başlıyormuş Temmuz ve Ağustos ayları.. İşin özü dolandırıldıktan sonra böyle bir firma ile karşılaşınca kendilerine de bir söz verdim. Bütün forum sitelerinde sosyal medyada yaşadığım bu olaya ve bana nasıl yardımcı olduklarını anlatacağıma dair. Merak edenler veya tatil yapmak isteyenler için aşağıya bu firmanın web sayfasını bırakacağım. Ama nereden kiralama yaparsanız yapın gerçekten çok dikkat edin. Bizler bu paraları kolay kazanmıyoruz. Aylarca tatil için birikim yaptığımız paramız maalesef bir anda bitti. Şunu da anlamış olduk ki, bir şeyin fiyatı 20,000 ₺den 15,000 ₺ ye düşüyorsa orada bir sıkıntı var. Çünkü gerçek acentaların bu indirimi sağlayamadıklarını 300-500 ₺ harici pek oynama yapamadıklarını öğrenmiş oldum.

Ben aşağıya web sayfasının linkini bırakıyorum, tatil yapmayı düşünenler rahatlıkla inceleme yapabilir.

Ben yandım başkası yanmasın.

türkiye'nin en güvenilir villa kiralama sitesi | tatil villası
    Türkiye'nin En Güvenilir Villa Kiralama Sitesi | Tatil Villası
    https://www.tatilvillasi.com.tr

• yaz boyu benzer haberler dolaştı etrafta.Hata TV'de haberlere bile çıktı.

İster tatil için kiralama ,ister başka bir ürün/ hizmet için satınalma yapacaksanız, reelde görün ürünü.

Yani en azından bir tanıdığımı gönderip ,inceleteceğim deyin. Eğer dolandırıcı ise hemen bahane uyduracaktır göstermemek için oradan huylanırsınız zaten.

Geçmiş olsun , ne diyelim.

• realgs kullanıcısına yanıt

Ama devletin resmi sitesini kopyalamaları artık işi arşa çıkartıyor

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.