Şimdi Ara

Tasarımlarım (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
78
Cevap
1
Favori
5.132
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tasarımı ve taslağı ben size göndersem. Markamın logosunu hazırlamak için ne kadar ücret talebiniz olur. Lütfen özel mesajla bildiriniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dupondii

Selamlar
    Tasarımı ve taslağı ben size göndersem. Markamın logosunu hazırlamak için ne kadar ücret talebiniz olur. Lütfen özel mesajla bildiriniz.

Merhaba,
    İşim "tasarım ve taslak" hazırlamak zaten, geriye ne kaldı ki?
    Illustrator'u ise birkaç gün karıştıran herkes kolayca öğrenebilir, nette sayısız ders:
    https://www.youtube.com/watch?v=rAbFLHv8_fs

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okuryazarcizer -- 25 Şubat 2016; 14:48:41 >
  • Tamamen ben yapmayacağım yahu :) Benim elimde bir logo taslağım ve işlemlenin isminin geleceği yer hazır. Fontlar vb detaylar sizden olacak.
  • quote:

Tamamen ben yapmayacağım yahu :) Benim elimde bir logo taslağım ve işlemlenin isminin geleceği yer hazır. Fontlar vb detaylar sizden olacak.

Taslağı çizen fontu da seçer, diğer detayları da halleder pekâlâ. Yani tasarım süreçleri böyle yürümüyor maalesef. İlk fikirlerden final tasarıma kadar tüm süreç tasarımcının sorumluluğundadır; kompozisyon/istif, tipografik düzen, biçim ve üslup ilişkileri, renk armonisi vb.
    Üstelik:
    • Tasarımı yazı karakteri ve tipografik üslup gibi yüzeysel etkilerden arındırmak,
    http://elmaaltshift.blogspot.com.tr/2005/11/bir-neo-modernist-manifesto.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okuryazarcizer -- 17 Mart 2016; 11:06:40 >

• Peki nasıl isterseniz. Saygılar
  • Guzel yetenekler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eskilerden:

Tasarımlarım
  • quote:

Orijinalden alıntı: okuryazarcizer

Tasarımlarım

Tasarımlarım

Tasarımlarım

Tasarımlarım

Tasarımlarım

son hariç hepsi çok başarılı bunlar yarışma için mi hazırlandı kendi sitelerindeki logoya baktım da bunlar ona yüz basar

• quote:

Orijinalden alıntı: cemus
    son hariç hepsi çok başarılı bunlar yarışma için mi hazırlandı kendi sitelerindeki logoya baktım da bunlar ona yüz basar

Eyvallah...

http://www.tasarimyarismalari.com/devlet-hava-meydanlari-isletmesi-dhmi-logo-yarismasi-sonuclandi/

Tasarımlarım

• okuryazarcizer O kullanıcısına yanıt
    ben onu eski logoları zannetmiştim berbat bir tasarım bence
  • quote:

üç aşağı beş yukarı profesyonel tasarım ücretleri talep edilecektir.

Ücreti çok yüksek bulacaklara laf olsun diye yazmamıştık; halbuki kreatif ajanslar çok daha fazlasını talep edeceklerdir buradan daha iyi sonuç çıkartamayacakları halde. Yani bir telefon açıp öğrenmeden sakın gelmeyin bir daha ricamdır, eğer daha ucuzsalar onlara yaptırın işte ne güzel...
    10 TL'ye 10 dk'da halledenler ise az ötede...

Ha, bir de tasarımın güya nasıl yapılacağını tasarımcıya tarif etmeye kalkarak rezil etmeyin kendinizi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okuryazarcizer -- 19 Mart 2016; 17:20:02 >
  • quote:

quote:

Tamamen ben yapmayacağım yahu :) Benim elimde bir logo taslağım ve işlemlenin isminin geleceği yer hazır. Fontlar vb detaylar sizden olacak.

Taslağı çizen fontu da seçer, diğer detayları da halleder pekâlâ. Yani tasarım süreçleri böyle yürümüyor maalesef. İlk fikirlerden final tasarıma kadar tüm süreç tasarımcının sorumluluğundadır; kompozisyon/istif, tipografik düzen, biçim ve üslup ilişkileri, renk armonisi vb.
    Üstelik:
    • Tasarımı yazı karakteri ve tipografik üslup gibi yüzeysel etkilerden arındırmak,
    http://elmaaltshift.blogspot.com.tr/2005/11/bir-neo-modernist-manifesto.html

Tanıdığım bir mimar;
    Bir mukavvayı yırtıp üstüne tükenmez kalemle kendince odalar modalar çizen ve "şunu bir imzalıycan mı beaa hiç uğraştırmayalım boşuna seni" diyen bir akıllıdan bahsetmişti...

"Bu işi biliyorum; tasarımı, taslağı her şeyi hallettim, bi Illustrator'u eksik kaldı" diye düşünenlerin bize hiç ihtiyacı yok cidden, ya birkaç gün karıştırıp kendiniz öğrenin, ya da üçbeş kuruşa girişecek istemediğiniz kadar "uygulamacı" bulursunuz zaten.
    Bu başlıkta "mevcut taslaklarınız itina ile vektör haline dönüştürülür" diye en ufak bir îma da yok, bizim işimiz o değil maalesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okuryazarcizer -- 19 Mart 2016; 17:17:56 >

• quote:

quote:

Ücreti çok yüksek bulacaklara laf olsun diye yazmamıştık; halbuki kreatif ajanslar çok daha fazlasını talep edeceklerdir buradan daha iyi sonuç çıkartamayacakları halde. Yani bir telefon açıp öğrenmeden sakın gelmeyin bir daha ricamdır, eğer "çok yüksek" değillerse onlara yaptırın işte...

Ha, bir de tasarımın güya nasıl yapılacağını tasarımcıya tarif etmeye kalkarak rezil etmeyin kendinizi...

Bir örnek; en pahalılardan, çok pahalılardan biri...

O ipince çizgiler var ya; küçüldüğünde daha belirgin olmayacak, bilakis kopup gidecekler... Çatalın uçları da aynen öyle; küt olmalıydı biraz küt!
    Hem gülümsüyor mu o sahi, daha çok "nassı yaani?!" der gibi bakıyor sanki: (bkz: Çizmeyi bilmemek)
    http://www.imeanit.com/portfolio/mest-restaurant/
     Tasarımlarım

Halbuki burada böyle amatörce "temel tasarım hataları" yapılmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okuryazarcizer -- 5 Mayıs 2016; 18:23:48 >

• ...
  • Tasarımlarınız gayet iyi hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: BöcekBaşı

Tasarımlarınız gayet iyi hocam

Teşekkür ederim.

"Gözünüzü kapatın ve şimdi açın.
    Tamı tamına %81'i yeşil alan.
    Her sabah yeşile uyanmak.
    Toprağın kokusunu, denizin iyotunu hissetmek."

Tasarımlarım

Tasarımlarım

Tasarımlarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okuryazarcizer -- 6 Nisan 2016; 15:37:17 >

• Gizli destekçilerindenim. Emeğini takdir ediyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sağolunuz...

quote:

quote:

Ücreti çok yüksek bulacaklara laf olsun diye yazmamıştık; halbuki kreatif ajanslar çok daha fazlasını talep edeceklerdir buradan daha iyi sonuç çıkartamayacakları halde. Yani bir telefon açıp öğrenmeden sakın gelmeyin bir daha ricamdır, eğer daha ucuzsalar onlara yaptırın işte ne güzel...

Az önce bir yakınım anlattı; zamanında iş yaptığı biri istediği ücreti az bulup "bu işi bu paraya yapılmaz" demiş ve bir miktar daha fazla para ödemiş...

Geçenlerde uğradığım bir terzi ise; ne kadar basit gibi görünen bir iş olsa da "at akşam pazarı!" diyerek bence gayet az bir para istedi ve zerre kadar gocunmadan iki katını verdim.

İster inanın, ister inanmayın ve buraları dolduran yüzsüzlere ne denir artık siz karar verin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okuryazarcizer -- 31 Mart 2016; 13:37:18 >

• quote:

quote:

quote:

Ücreti çok yüksek bulacaklara laf olsun diye yazmamıştık; halbuki kreatif ajanslar çok daha fazlasını talep edeceklerdir buradan daha iyi sonuç çıkartamayacakları halde. Yani bir telefon açıp öğrenmeden sakın gelmeyin bir daha ricamdır, eğer "çok yüksek" değillerse onlara yaptırın işte...

Bir örnek; en pahalılardan, çok pahalılardan biri...

O ipince çizgiler var ya; küçüldüğünde daha belirgin olmayacak, bilakis kopup gidecekler... Çatalın uçları da öyle, küt olmalıydı biraz küt!
    Hem gülümsüyor mu o sahi, daha çok "nassı yaani?!" der gibi bakıyor sanki: (bkz: Çizmeyi bilmemek)
    http://www.imeanit.com/portfolio/mest-restaurant/
     Tasarımlarım

Halbuki burada böyle amatörce "temel tasarım hataları" yapılmaz.

Bedave veya "bedaveden biraz fazla" diye tasarımcı taklidi yapan üçkağıtçılara veya bilmediğini dahi bilmeyen sersemlere veya eli doğru dürüst kalem tutmadığı halde torpille morpille hasbelkader veya bir heves kendini bu işlerin içinde bulmuş yeteneksizlere tasarlattıysanız, hemen bütün temel tasarım prensiplerinin içine edilmiş berbat bir logonuz var demektir.

Eğer nasıl bir kazık yediğinizden emin değilseniz ve ele güne rezil olmamak için yeniletmeyi düşünürseniz mevcut logonuzu bedavaya yorumlayabiliriz.
    Bu başlığa yükleyebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okuryazarcizer -- 5 Mayıs 2016; 18:28:35 >

• Ödevini son akşama bırakmış bilgisiz bir ögrenci için hızlı bir tasarım (hiç tasvip etmemekle birlikte "teslim edemezsem bursumu mursumu kaybedebilirim" deyince...).
    Hoca, mevcut bir afişin uyarlamasını yapabilirsiniz demiş...

http://www.impawards.com/2003/kill_bill.html

Tasarımlarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okuryazarcizer -- 6 Nisan 2016; 16:16:37 >

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.