Şimdi Ara

Tasarım Nedir? Tasarım Nasıl Yapılır? Tasarım Proğramları? Tasarım Desenleri ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
174
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Tasarım Nedir? Tasarım Nasıl Yapılır? Tasarım Proğramları? Tasarım Desenleri ?

Öncelikle tasarımlarımızı bir programa bağlı tutarak kalite aramanız yanlış bir adım olacaktır.

Hangi program ile yaparsanız yapın kaliteli bir tasarım elde etmenin tek yolu hayal gücümüzü, bakış açımızı, beynimizdeki kalıplaşmış mottolardan kurtulmamız şart.

Bunu da geliştirmenin yolları kimine göre çok kitap okumak, kimine göre çok film izlemek, kimine göre de fazlaca görsel tasarım incelemektir. Benim tavsiyem hepsini yapmanız gerçekten bu söylediğim tavsiyelere uyarak kaliteli bir tasarım elde etmek mümkün.

Tabi bu tavsiyeler yanında programı öğrenmek, ayrıntılarına hakim olmakta kalitenin olmazsa olmazlarından bir tanesi.

Bununla alakalı kaliteli tasarım yapabileceğiniz bazı programlardan bahsedecek olursak başta gelen programlar arasında;

Kaynak:https://www.blogerlar.com/blog/category/Tasar%C4%B1m
    1. Adobe Photoshop cs6,
    2. Adobe İllüstratör cc,
    3. Corel Draw

Sayılabilir.

Bu programlar üzerinde profesyonelleşerek birçok alanda iş imkanına sahip olabilirsiniz.

Bana daha basit işler yapacağım diyorsanız,

1. GIMP

2. PAINT.NET

3. PhotoPlus

Photo plus

4. Pixia

5. Google Picasa

Önerebilirim.

Bu programlar ile pratik ve basit tasarımlar elde edebilirsiniz.

Yukarı kısımdaki programlar için birçok envanter elde edebileceğiniz sitelerde çok yaygın bir şekilde bulunmakta bununla alakalı ayrıntıyı bir sonraki yazımda sizler ile paylaşacağım.

Burada önemli olan ana fikrimiz programın ayrıntısına hakim olduktan sonra zihin gücümüzü kullanarak zihnimizde yeni şekiller, yeni resimler ve geniş açı ile bakma kabiliyetini oluşturmak.

İzlediğimiz her filmde, baktığımız her afişte ayrıntılarını yakalamamız dikkat kesilmemiz gerekir. [/simage][/simage]Kaynak Site

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dasfa191 -- 6 Mart 2018; 13:4:41 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.