Şimdi Ara

Tariş 1915 naturel sızma zeytinyağı 2 litre 48 tl (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
128
Cevap
5
Favori
15.197
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sabahtan beri takip ediyorum hiçbir şey anlamadım alınır mı son karar ne ?
  • newrophat kullanıcısına yanıt
    Verecek cevabın olmayınca işte böyle hakarete kalkışırsın. Bendende sana tavsiye önce okuduğunu anla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: heamvivna

Verecek cevabın olmayınca işte böyle hakarete kalkışırsın. Bendende sana tavsiye önce okuduğunu anla.
    abuk subuk konuşup insanları tahrik etmeyi yaşam felsefesi edindin kendine sanırım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aydın Umurlu' da durumlar bu şekildeydi arkadaşlar. Tamamı baş zeytini hiç dip zeytini karıştırılmadan sıktırıldı. Asit oranımız 0.5. Yağ fabrikasından aldığımız kağıdı paylaşıyorum. Biz hiç toptan vermeyiz. Her zaman 5 ve katları şeklinde İzmir'deki tanıdıklarımıza satarız. Zeytinyağımızdan alanlar her sene bir daha sipariş ettiler. Çok şükür hiçbir zaman acılıktır şudur budur yaşamadık. Bu sene 5 litresini 125 liradan verdik.Tariş 1915 naturel sızma zeytinyağı 2 litre 48 tl

• Zeytinyağına 45 yorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • eminöğretmen E kullanıcısına yanıt
    konuya noktayı gayet güzel koymuşsunuz tebrik ederim. zeytinyağında randıman oranı nedir bunun terimleri nasıl adlandırılır bilmiyorum sonuçta kg hesabı verilen ürün litre olarak alınıyor (özgül ağırlık ve birim farkı hesaplamaları) ama anladığım kadarıyla sizin yaklaşık yüzde 22 gibi görünüyor (100 kg zeytinden 22 litre yağ gibi) zeytinin kilogramı 5 lira olsa size sadece ürün bazlı maliyeti 22 liraya geliyor.

bunun yanında işçilik ekipman giderleri vs... vardır elbette, benim esas merak ettiğim bu işlem için yağ fabrikasına ücret ödüyor musunuz yoksa eski değirmenler gibi 2 çuval buğday karşılığı 1 çuval un verme gibi belirli bir miktarda yağ mı alıyorlar

• Bu yağda asit oranı nedir acaba?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: newrophat

konuya noktayı gayet güzel koymuşsunuz tebrik ederim. zeytinyağında randıman oranı nedir bunun terimleri nasıl adlandırılır bilmiyorum sonuçta kg hesabı verilen ürün litre olarak alınıyor (özgül ağırlık ve birim farkı hesaplamaları) ama anladığım kadarıyla sizin yaklaşık yüzde 22 gibi görünüyor (100 kg zeytinden 22 litre yağ gibi) zeytinin kilogramı 5 lira olsa size sadece ürün bazlı maliyeti 22 liraya geliyor.

bunun yanında işçilik ekipman giderleri vs... vardır elbette, benim esas merak ettiğim bu işlem için yağ fabrikasına ücret ödüyor musunuz yoksa eski değirmenler gibi 2 çuval buğday karşılığı 1 çuval un verme gibi belirli bir miktarda yağ mı alıyorlar
    Şöyle açıklayayım diğer bölgelerde nasıl oluyor bilemem ama Aydın'da yaşadığımız bölgede tüccarlar zeytinyağını kilogram ile satın alırlar. Yani alım sırasında Zeytinyağı bidonunu kantarın üstüne koyarlar o şekilde hesap görürler. Bu biz üretici açısından aslında zarar olarak görürürüz. Üretici her zaman yağını Litre cinsinden satmak ister. Çünkü Her 1 Litre Zeytinyağı 850-900 Gram arasındadır. Bahçelerimizin randımanına gelince bölgemizde bahçelerin verimi genelde 4kg ile 5kg 'a 1 Litre zeytinyağı arasında gezer. Geçen sene bahçemiz 4.3 kg da verdi bu sene 4.5 kg da verdi. Babamla en son yaptığım konuşmada 0.5 - 1.0 asit arası zeytinyağının fiyatının toptan olarak şu aralar 14-15 TL civarında satıldığını belirtti. 0.5 asit altındaki zeytinyağları ise 18-25 TL arasında toptan satış fiyatında satıldığını söyledi. Son olarak biz yağhaneye zeytinimizi kendimiz götürürüz teslim ederiz.Yağımız sıkılırken başında bekler( hatta bu sırada yanımızda kuru incir götürür yeni basılan yağa bandırır yeriz), sıkıldıktan sonra kendimiz evimize getiririz. Bu şekilde nakliye bizden olarak iş yaptığımızda tonunu bu sene 250 TL ye sıktırdık. Elimden geldiğimce yardımcı olmaya çalıştım. İyi akşamlar

• quote:

Orijinalden alıntı: eminöğretmen

Şöyle açıklayayım diğer bölgelerde nasıl oluyor bilemem ama Aydın'da yaşadığımız bölgede tüccarlar zeytinyağını kilogram ile satın alırlar. Yani alım sırasında Zeytinyağı bidonunu kantarın üstüne koyarlar o şekilde hesap görürler. Bu biz üretici açısından aslında zarar olarak görürürüz. Üretici her zaman yağını Litre cinsinden satmak ister. Çünkü Her 1 Litre Zeytinyağı 850-900 Gram arasındadır. Bahçelerimizin randımanına gelince bölgemizde bahçelerin verimi genelde 4kg ile 5kg 'a 1 Litre zeytinyağı arasında gezer. Geçen sene bahçemiz 4.3 kg da verdi bu sene 4.5 kg da verdi. Babamla en son yaptığım konuşmada 0.5 - 1.0 asit arası zeytinyağının fiyatının toptan olarak şu aralar 14-15 TL civarında satıldığını belirtti. 0.5 asit altındaki zeytinyağları ise 18-25 TL arasında toptan satış fiyatında satıldığını söyledi. Son olarak biz yağhaneye zeytinimizi kendimiz götürürüz teslim ederiz.Yağımız sıkılırken başında bekler( hatta bu sırada yanımızda kuru incir götürür yeni basılan yağa bandırır yeriz), sıkıldıktan sonra kendimiz evimize getiririz. Bu şekilde nakliye bizden olarak iş yaptığımızda tonunu bu sene 250 TL ye sıktırdık. Elimden geldiğimce yardımcı olmaya çalıştım. İyi akşamlar

Alıntıları Göster
    konudaki bilgi kirliliği ve gereksiz iddialara karşı özellikle maliyetler ve gerçek fiyatlar hakkında işin içerisinde birisi tarafından verilmiş bu zamana kadar gördüğüm en kapsamlı ve aydınlatıcı açıklama olmuş, cevaplarınız için kendi adıma teşekkür ederim.

• Ne demek seve seve cevap verdim. Ben teşekkür ederim yorumunuz için. Asıl bahçecilik işimiz incir, bir miktar da olsa zeytincilik de yapıyoruz. Bildiğim konularda en taze bilgileri aktarmaya çalıştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eminöğretmen -- 23 Nisan 2020; 0:46:39 >
  • Konuyu açan arkadaşa teşekkürler, 6 adet aldım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Johny Constantine

Ben saygı çerçevesinde size yazdım, ben Hataylıyım piyasayı özelden söyleyebilirim. 500 ton almayacaksanız o yağı size 14 TL'ye ver-mez-ler. Çok şükür yağdan da az biraz anlarım daha geçen zeytinyağı fırsatları bağlığına fahiş fiyatlarla ilgili sitemimi yazdım ben 20 TL'ye yağ almam çekle kuponla 15 TL seviyesine getirir alırım da 14 liraya da var demek yerel üretici için biraz ütopik. O köylülerin içine neler koyduğunu gördükten sonra güvenmem, güvenen güvensin.

14 TL'ye yerel üreticiden sızma zeytinyağı çok ama çok zor olur. 4-5 TL'ye kilosu alınan Mut zeytininin bile yağını toptan olmadıkça o fiyata vermezler.

Alıntıları Göster
    Antep ve maraştan alabilirsiniz. Facebookta antep/maraş ikinci el topluluklarında ilanları da görebilirsiniz.
    Forum şu iddadan bi kurtulamadı
    O fiyata baklava olmaz, fıstık olmaz, zeytinyagı olmaz... bitmediniz arkadaş.

• quote:

Orijinalden alıntı: aksinaletinsan

Antep ve maraştan alabilirsiniz. Facebookta antep/maraş ikinci el topluluklarında ilanları da görebilirsiniz.
    Forum şu iddadan bi kurtulamadı
    O fiyata baklava olmaz, fıstık olmaz, zeytinyagı olmaz... bitmediniz arkadaş.

Alıntıları Göster
    Açıklamayı yukarıda yaptım, utanırsan da bu daha 19 Nisan'da Zeytinyağı Fırsatları-Sadece Sıcak fırsatlar paylaşımı konusuna yazdığım yazı. Bak bakalım son paragraf giriş cümlesi neymiş? Sen 5 liradan zeytinyağı(!) al dostum, Antep ve Maraş'tan zeytinyağı alacakmış vallaha komik ya. Bir de Facebook'tan alacakmış. 5 kavanoz balın 100 TL olduğu yer. Sen telefonu da Facebook'tan alıyorsundur şu 15 hatlı kapasiteli olanlardan Şeffaf beyaz bidonda aldığın yağa sen tamamen güvenebilirsin ben güvenmiyorum. Okuduğunu anlaman için de biraz daha kitap okumanı öneririm.

Tariş 1915 naturel sızma zeytinyağı 2 litre 48 tl

• quote:

Orijinalden alıntı: YaptikBirHataKomiserBey

Ben pahalı diyorum. İnternette n11 de vs çok uygun fiyata var.

Alana afiyet olsun. Litresine 20 tl den fazla verirsem intihar ederim :)
    Kalitesine göre değişir pahalı olup olmaması

• quote:

Orijinalden alıntı: Johny Constantine

Açıklamayı yukarıda yaptım, utanırsan da bu daha 19 Nisan'da Zeytinyağı Fırsatları-Sadece Sıcak fırsatlar paylaşımı konusuna yazdığım yazı. Bak bakalım son paragraf giriş cümlesi neymiş? Sen 5 liradan zeytinyağı(!) al dostum, Antep ve Maraş'tan zeytinyağı alacakmış vallaha komik ya. Bir de Facebook'tan alacakmış. 5 kavanoz balın 100 TL olduğu yer. Sen telefonu da Facebook'tan alıyorsundur şu 15 hatlı kapasiteli olanlardan Şeffaf beyaz bidonda aldığın yağa sen tamamen güvenebilirsin ben güvenmiyorum. Okuduğunu anlaman için de biraz daha kitap okumanı öneririm.

Alıntıları Göster
    Face den al yazmışım sanki. Evet evet haklısınız. Bu fiyata olmaz. yarım kilo salamura zeytin 20tl. 5 kilodan 1lt yağ çıkıyor, yağın litresinin 200tl olması lazım.

• Bende aydında yaşıyorum en iyi yerde 16 17 TL zeytinyağı millet sizi kazıklıyor 25 TL ye kandi zeytin bahçemiz var

• Komili 2 litre sizma 42 tl migrosta aralarinda fark var mi?

• www.migros.com.tr
    Komili Ege Sızma Zeytinyağı 2 L - Migros
    https://www.migros.com.tr/komili-ege-sizma-zeytinyagi-2-l-p-3f124a

Bunu mu alalim taris imi?

• quote:

Orijinalden alıntı: NeMiVaR

https://www.migros.com.tr/komili-ege-sizma-zeytinyagi-2-l-p-3f124a

Bunu mu alalim taris imi?
    Plastik şişeye doldurulmuş zeytinyağı alınmaz hocam. Muhafaza için son derece uygunsuz. Tariş kesinlikle daha iyidir.

• aldık bakalım teşekkürler

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.