Şimdi Ara

Tarayıcı küçüldüğünde tema bozuluyor.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.076
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet arkadaşlar, başlıkta da belirttiğim gibi imzamda bulunan blogumun teması tarayıcı küçüldüğünde bozuluyor.

Blogger'ın kendi temasının üzerine bir kaç kod ekleyerek sidebar, menü gibi bir kaç şeyi kendi zevkime göre oluşturdum. Uzun uğraşlar sonucu temaya son halini verdim.
    Fakat tarayıcıyı tam sayfa yaptığımda tema gayet düzgün görünmesine rağmen, biraz küçüldüğünde sidebar, blog yazıları, menüler birbirine karışıyor. Ekran çözünürlüğü düşük olan bilgisayarlarda da büyük ihtimal tam ekran olsa bile tema yine birbirine girecektir.

Otomatik olarak ekran çözünürlüğüne göre sayfanın da temayı bozmadan küçülmesini sağlayacak bir yol var mıdır?
    Sanırım sorunumu gayet açık anlatabildim, bloga girip tarayıcıyı küçültürseniz demek istediğimi daha iyi anlarsınız zaten.
    Yardımlarınızı bekliyorum.

• Ücretsiz bir sistem kullanıyorsunuz.
    son teknoloji responsive tema beklentiniz var.
  • Kardesim ne alakasi var o site de kodla hazirlaniyor ücretli sitede. Ücretli hizmette yapabildigin neyi yapamıyosun bloggerda acıklar mısın? Ben bir kac kodla cözülebilecek bir sorun oldugunu düsünmüstüm bunun. O zaman sorunun ne oldugunu söyle de ona göre ücretli bir hizmete geceyim. Dalga gecer gibi konusman rahatsız etti beni. Sen yardım icin yazmamışsın bu yorumu egonu tatmin etmeye çalışıyorsun gibi geldi bana daha çok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • illegalf İ kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim aradığım buydu araştırayım biraz bunu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oklukk

Kardesim ne alakasi var o site de kodla hazirlaniyor ücretli sitede. Ücretli hizmette yapabildigin neyi yapamıyosun bloggerda acıklar mısın? Ben bir kac kodla cözülebilecek bir sorun oldugunu düsünmüstüm bunun. O zaman sorunun ne oldugunu söyle de ona göre ücretli bir hizmete geceyim. Dalga gecer gibi konusman rahatsız etti beni. Sen yardım icin yazmamışsın bu yorumu egonu tatmin etmeye çalışıyorsun gibi geldi bana daha çok.

Ücretli site ile ücretsiz site arasında çok fark var.

Eğer sadece kod ile hazırlanmak amaç olsaydı herkes senin gibi düşünür.
    wordpress, blog, ticiz veya jimdo üzerinden ücretsiz kendi uzantısında siteler açar. işlerini görürlerdi.

grid dediğin şey, ızgara olup, senin istediğini karşılamaz.

senin istediğin çözüm responsive dediğimiz duyarlı web sitesi.

http://www.estepoint.net/
    http://yuzyillazer.com/

bu tarzda sitelerdir.

grid yanı sıra sitenin genişliğini (width) yüzde üzerinden verirsen %100 işinin bir kısmını karşılar.

ego ile alakalı bir durum değil.
    sadece kendi mesleğimizin geleceğine sahip çıkıyoruz.

• Temanın responsive olması lazım. Sadece tarayıcı küçüldüğünde değil küçük ekranlı bilgisayarlarda, tabletlerde, telefonlarda da tema bozulmaz responsive temada...

Bence Bootstrap ile güzel bir tema yapın veya yaptırın daha sonra da wordpress'e çevirin yada çevirtin.

NOT : Okumamışım, Blogger'mış. Yine aynı şekilde blogger temasına çevirebilir veya çevirtebilirsiniz fakat daha zordur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Puzlu Masta -- 5 Mart 2014; 23:17:46 >

• ismailix;
    Kusura bakmayın sert çıkıştım ama çok baştan savma bir konuşma gibi geldi mesajınız, teşekkür ederim cevabınız için.

Aslında grid denen olay da sanırım çözebilir benim sorunumu ama bakacağım, biraz daha araştıracağım. Olmadı bloggerdan vazgeçeceğim. Bloggerı daha önce de kullandığım için biraz daha bilindik bir şey olduğundan onu kullanıyorum hala.

Neyse, teşekkürler cevaplarınız için.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.