Şimdi Ara

Tamburu büyük kurutmalı çamaşır makinası? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
97
Cevap
0
Favori
4.740
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Isıtıcı 2000 Watt civarı klasik ısıtıcıdır zaten. Evet fan konusunda doğru söylüyorsunuz haklısınız.

Benim klimam da ısıtmada orta fan hızında 50-52 derece arası üflerken 1000 watt harcıyor. Fan hızını yüksek yaptığım zaman kompresör üfleme ısısını dengelemek için yüksek kapasitelere çıkıyor 1600-1700 watt. Aynı zamanda basınç kontrol sistemidir bu da.

Ya sizin dediğiniz gibi fan hızı artıp ısı düşüyor ya da rezistans daha seyrek aralıklarla çalışıyor aklıma da başka bir şey gelmiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mercedesv8

bir de kayış kasnak ile oynamak gerekir bence. normalde 2700 dönen inverter bildiğim kadarıyla (emin değilim) 5400 devir dönmüyor..
    o yüzden mekanik olarak da oynamak gerekiyor.

Alıntıları Göster
    Kayış kasnak ile oynama yapılmaz. Kurutma makinesinin mekaniği çamaşır makinesi gibi değil. Müdahale edilemez.

• quote:

Orijinalden alıntı: K-E-N-A-N

Kayış kasnak ile oynama yapılmaz. Kurutma makinesinin mekaniği çamaşır makinesi gibi değil. Müdahale edilemez.

Alıntıları Göster
    Müdahale olmayacağını biliyorum. Diğerlerinden farklı olarak tambur ve motor arasındaki oranı öyle bir yapmıştır ki motor inverter olduğu için 50 devirde de 100 devirde de sadece motor hızını değiştirerek ulaşabiliyordur makina. Kurutma makinasında vites veya değişebilecek bir oran yok. Baştamekaniği nasıl koyarsan öyle kalır

• quote:

Müdahale olmayacağını biliyorum. Diğerlerinden farklı olarak tambur ve motor arasındaki oranı öyle bir yapmıştır ki motor inverter olduğu için 50 devirde de 100 devirde de sadece motor hızını değiştirerek ulaşabiliyordur makina. Kurutma makinasında vites veya değişebilecek bir oran yok. Baştamekaniği nasıl koyarsan öyle kalır

Alıntıları Göster
    Kardeşim kurutma makinesinde böyle bir şey yapılamaz.

İnverter motorun çok geniş bir devir aralığı vardır. İstersen 1 d/dk istersen 10000 d/dk da çalıştırırsın hiç bişey olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K-E-N-A-N -- 8 Nisan 2019; 8:35:47 >

• quote:

Kardeşim kurutma makinesinde böyle bir şey yapılamaz.

İnverter motorun çok geniş bir devir aralığı vardır. İstersen 1 d/dk istersen 10000 d/dk da çalıştırırsın hiç bişey olmaz.

Alıntıları Göster
    Teoride inverter motoru 1 devirde de döndürebilirsin.
    ancak inverter motorun 10bin devir dönmesi için farklı yapıda olması gerekiyor.

kurutma makinasında böyle bir şey yapılamaz demişsin ya neyi kastettin anlamadım.
    bence ben sana istediğim şeyi anlatamadım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mercedesv8 -- 8 Nisan 2019; 9:15:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: batu25

1:39 dan itibaren devri yükseltiyor.
    http://dhbr.co/bsR9
    Normal kurutma makinelerinde çift devir var. Normalde ilk 1 dk yavaş dönüp sonra hızlanıyor bazı makineler.

Acaba bunda da 2 hızdan birini yünlüye göre mi ayarladılar? Inverter motorlu hotpoint kurutma duymadım daha önce.

BSH A+++ modelinde Inverter motor kullanıyor ama avantajını kullanmıyor.

Arçelik veri açıklaması yapmıyor. Başta Woolmark Apparel Care sertifikasını mavi renk gibi gösterip aldatmaca yapıyordu, şimdi ise 1-2 modelinde gerçekten Woolmark Blue sertifikası almış. Ancak hem web sitesi, hem de kullanma kılavuzunda makinede yıkanabilir ve kurutucuda kurutulabilir yünlülere güvence verdiğini söylüyor. Oysa ki Woolmark Blue sertifikası bildiğim kadarıyla elde yıkanması gereken yünlülere de güvence veriyor. Arçelik'teki durum biraz kafa karıştırıcı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 8 Nisan 2019; 9:43:6 >

• quote:

Teoride inverter motoru 1 devirde de döndürebilirsin.
    ancak inverter motorun 10bin devir dönmesi için farklı yapıda olması gerekiyor.

kurutma makinasında böyle bir şey yapılamaz demişsin ya neyi kastettin anlamadım.
    bence ben sana istediğim şeyi anlatamadım..

Alıntıları Göster
    Kardeş ben deidğini anladım. Ama sen kurutmanın mekanik yapısını bilmeden konuşuyorsun.

Her hangi bir şeyi değiştirmeye gerek Yok inverter motoru ütopik değerler olmadığı sürece yüksek devirlerde rahatça kullanabilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Normal kurutma makinelerinde çift devir var. Normalde ilk 1 dk yavaş dönüp sonra hızlanıyor bazı makineler.

Acaba bunda da 2 hızdan birini yünlüye göre mi ayarladılar? Inverter motorlu hotpoint kurutma duymadım daha önce.

BSH A+++ modelinde Inverter motor kullanıyor ama avantajını kullanmıyor.

Arçelik veri açıklaması yapmıyor. Başta Woolmark Apparel Care sertifikasını mavi renk gibi gösterip aldatmaca yapıyordu, şimdi ise 1-2 modelinde gerçekten Woolmark Blue sertifikası almış. Ancak hem web sitesi, hem de kullanma kılavuzunda makinede yıkanabilir ve kurutucuda kurutulabilir yünlülere güvence verdiğini söylüyor. Oysa ki Woolmark Blue sertifikası bildiğim kadarıyla elde yıkanması gereken yünlülere de güvence veriyor. Arçelik'teki durum biraz kafa karıştırıcı.

Alıntıları Göster
    Valla hocam ben de şaşırdım ama bildiğin inverter motor

Kalkışından sesinden anlaşılıyor. Çift hızlı standart motor böyle kalkış yapamaz.

Aynı inverter motoru Arçelik Beko da kullanıyor.

• quote:

Kardeş ben deidğini anladım. Ama sen kurutmanın mekanik yapısını bilmeden konuşuyorsun.

Her hangi bir şeyi değiştirmeye gerek Yok inverter motoru ütopik değerler olmadığı sürece yüksek devirlerde rahatça kullanabilirsin.

Alıntıları Göster
    Bilmeden konuşuyorsun derken çok da emin olma bakalım.
    al sana basit herkesin anlayacağı dilden kurutma makinası mekanik şeması.Tamburu büyük kurutmalı çamaşır makinası?

bunun haricinde ilk mesajında motorun 1 devirde de 10000 devirde de rahatça dönebileceğini söylemiştin. şimdi de ütopik değerler olmadığı sürece rahatça kullanabilirsin diyorsun.
    pratikte böyle olmuyor maalesef bu dediğin..

Aslında bunları tartışma yaratmak için yazmıyorum. Senin bilgi seviyeni de yargılamadım hiç. maalesef sende öyle bir tavır var, bundan rahatsızım sadece.. muhakkak belli bir teknik seviyen var.

inverter motor ve mekanik yapısal özellikler birleşiminde makinanın tambur devri değiştirilebilir.
    Son sözüm bu. sadece inverter a bağlı tambur devrini değiştirmek normalden daha komplex bir otomasyon gerektirir. bunu da ekleyeyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mercedesv8 -- 8 Nisan 2019; 12:1:46 >

• quote:

Bilmeden konuşuyorsun derken çok da emin olma bakalım.
    al sana basit herkesin anlayacağı dilden kurutma makinası mekanik şeması.

bunun haricinde ilk mesajında motorun 1 devirde de 10000 devirde de rahatça dönebileceğini söylemiştin. şimdi de ütopik değerler olmadığı sürece rahatça kullanabilirsin diyorsun.
    pratikte böyle olmuyor maalesef bu dediğin..

Aslında bunları tartışma yaratmak için yazmıyorum. Senin bilgi seviyeni de yargılamadım hiç. maalesef sende öyle bir tavır var, bundan rahatsızım sadece.. muhakkak belli bir teknik seviyen var.

inverter motor ve mekanik yapısal özellikler birleşiminde makinanın tambur devri değiştirilebilir.
    Son sözüm bu. sadece inverter a bağlı tambur devrini değiştirmek normalden daha komplex bir otomasyon gerektirir. bunu da ekleyeyim.

Alıntıları Göster
    Kardeş çok biliyor olsan o oranın değişecek bişey olmayacağını bilirsin.

Uzatma işte kimsenin bu orantıyla oynadığı Yok. İnverter olduktan sonra zor falan değil iki satır koda bakar.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.