Şimdi Ara

Tamburi Cemil bey in merakı “Tambur hacmi 2018”

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.371
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba haftasonu Anneme geldim, makinesi bozulmuş, yeni makineyi tambur hacmine göre almayı planlıyorum çünkü en mantıklı ölçü bu sanki. Ne var ki Tambur hacmi kataloglarda yok kimsede yazmıyor. Birden fazla aynı tip makineyi 7-8-9-10 kg diye farklı fiyatlardan millete yutturuyorlar.
    Bu işe ilgili olan, bilgili olan bizi aydınlatırsa çok hayra geçer. Hangi makine kaç lt tambur hacmine sahip ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi matetech -- 18 Şubat 2018; 17:20:15 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: matetech

Arkadaşlar merhaba haftasonu Anneme geldim, makinesi bozulmuş, yeni makineyi tambur hacmine göre almayı planlıyorum çünkü en mantıklı ölçü bu sanki. Ne var ki Tambur hacmi kataloglarda yok kimsede yazmıyor. Birden fazla aynı tip makineyi 7-8-9-10 kg diye farklı fiyatlardan millete yutturuyorlar.
    Bu işe ilgili olan, bilgili olan bizi aydınlatırsa çok hayra geçer. Hangi makine kaç lt tambur hacmine sahip ?

Aynende dediğiniz gibi oluyor. aynı tambur hacmine 3-4 farklı kapasite yazılıyor. Ancak makinenin teknik yapısında en ufak bir değişiklik olmuyor. Tambur hacmini her marka açık açık vermez. Bu nokta en iyi yol elinize bir metre alıp tamburların derinliğini ve çapını ölçerek tambur ölçülerini birbiri ile kıyaslamak olacaktır. Göreceksiniz ki karşınıza üzerinde 7kg yazan ama üzerinde 10kg yazan modelden daha büyük tambur hacimli makineler çıkacak. Böyle olduğu zaman da satıcılar bunun amortisörü yayı daha kalın programı ona göre diyerek çamura yatacak. Hiç birine inanmayın ve ölçtüğünüz tambur boyutlarına göre makineleri birbiri ile kıyaslayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K-E-N-A-N -- 18 Şubat 2018; 18:17:56 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Verdiği değerlere göre tambur hacmi büyük olan makineler hangisi acaba...

• quote:

Orijinalden alıntı: matetech

Verdiği değerlere göre tambur hacmi büyük olan makineler hangisi acaba...
    Electrolux aegnin tambur hacimleri büyüktür 9 kg aeg 69 litre 11 kg vestel 67 litre olabilir herşeyi aynıdır demek doğru değil amartisör parça yazılım farkı vardır yani tambur hacmi düşük diye 11 kglık tasarlanmamış diyemezsin ama tamburu büyük olan fazla çamaşırı daha iyi yıkar tambur hacmini bulabildiğin markalardan kendin bakabilirsin

• Tambur hacmi konusunu hortlatıyorum, yeni makineye ihtiyaç hasıl oldu bilinen hacimler nedir arkadaşlar?

• matetech kullanıcısına yanıt
    Ağırlık değişikliğinde makinenin yayı amortisörü bushingi rulmanı tepe ağırlığı kayışı motoru motor devri yazılımı vs farklılık gösterebilir. N11 de yada kgparts da çamaşır makinesi amortisörlerini/parçalarını aratırsanız farklı KN değerindeki farklı parçaları görebilirsiniz.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Bosch Siemens te 70lite tambur hacminde makinalar var

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.