Şimdi Ara

taksiden cikma araclar (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
0
Favori
162.312
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar ticari taksiden çıkmıs araclara genelde haşat olmuştur gozuyle bakılır tama istanbul aracalarında darbesizini bulmak cok zordur bu konuda size hak veriyorum ama gel gelelim motor konusunda ve ön aksam konusunda yürürü konusunda aynı fikri paylasmıyacam cunku o araclar ekmek tekneleriydi ve aylık bakımlara giderler adamlar en ufak arızayı biliyorlar ve ona gore hemen yaptırıyorlar.he sen nereden bilecen diceksin benim babam istde taksici.
    sunu bir dusunun arkadaslar bazıları var bayandan doktordan diye arabanın fiyatını yukseltiyorlar ama arabayı 10 nummara kullanan insanlardan almıyorlar o bayan ve doktorlar deiginiz kişilerden arac almak tam intihardır cunku ne yagına ne suyuna bakarla ki onların kullsndıgı aractanda hayır gelmeyecegi kesin.
    oyuzden bence 7-8 milyara bir dogan alacagıma taksi cıkması 4-5 milyara alırım zaten ole yapıyoruz suan taksi cıkma arabasını kendimize aldık ve 2 senedir bizi hic uzmedi taksiykende uzmedi onemli olan km degil arabanın bakımı..

• quote:

Orjinalden alıntı: breaklock

sunu bir dusunun arkadaslar bazıları var bayandan doktordan diye arabanın fiyatını yukseltiyorlar ama arabayı 10 nummara kullanan insanlardan almıyorlar o bayan ve doktorlar deiginiz kişilerden arac almak tam intihardır cunku ne yagına ne suyuna bakarla ki onların kullsndıgı aractanda hayır gelmeyecegi kesin.
    oyuzden bence 7-8 milyara bir dogan alacagıma taksi cıkması 4-5 milyara alırım zaten ole yapıyoruz suan taksi cıkma arabasını kendimize aldık ve 2 senedir bizi hic uzmedi taksiykende uzmedi onemli olan km degil arabanın bakımı..

ben aracımı doktordan aldım adam her 5.000 km de servise bakıma girmiş ben 10.000 km de bir anca gidiyorum.burdaki farka bakın doktor benim 2 katım kadar bakım yapıyor arabaya
  • quote:

............bazıları var bayandan doktordan diye arabanın fiyatını yukseltiyorlar ama arabayı 10 nummara kullanan insanlardan almıyorlar o bayan ve doktorlar deiginiz kişilerden arac almak tam intihardır cunku ne yagına ne suyuna bakarla ki onların kullsndıgı aractanda hayır gelmeyecegi kesin.
    ..........................

Bayandan veya doktordan diye satılan arabalar artık işin geyik muhabbeti olmuş. Buna katılıyorum. Ama "bunlardan araba alınması intihardır, yağına suyuna bakmazlar" diye nasıl genelleme yapıyorsunuz onu anlayamadım. Arabaların yağına veya suyuna bakmak yapılan mesleklemi ilgilidir? Ve her taksi şoförü aracı 10 numara mı kullanır?
  • Taksiyi iyi baktıktan sonra uzun sure gider. Aracın surekli calısması da calısmamasından iyidir. En masraflı problemi sanılanın aksine surekli yoldaki arac degil uzun sure garajda duran arac cıkarır. Ben sahsen taksi olarak Yunanistan'da 1 milyon 100bin km'de bir Skoda Octavia ve İsrail'de 876bin km'de Mercedes S serisi gordum. Mercedes olan surekli bizim sirketle calıstıgı için sonraki gordugumde sordum 960 binde satmıs, 1,5 milyon rahat gider diyordu. Bakımı duzenli yapılan ve surekli calısan arac motor aksamında cok sorun yaratmaz gider.
  • artık tüm araçlar bayandan satılıyor ilanı verenlerin de hepsi erkek arıyorum, efendim gardaş, ne diysen flan diyo hanzo
  • İçine Deutz motor yerleştirin. Susuz nasılsa. Isınınca kaportayı açar gidersiniz. İyi bir motor bulsam hacı Murat' a bile takar gezerim.
  • .....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi opr -- 30 Eylül 2007; 0:04:37 >
  • hocam naptin ayaginin tozuyla hortlatmissin bizim topigi
    hoc geldin bu arada foruma
    quote:

arkadaşlar ticari taksiden çıkmıs araclara genelde haşat olmuştur gozuyle bakılır tama istanbul aracalarında darbesizini bulmak cok zordur bu konuda size hak veriyorum ama gel gelelim motor konusunda ve ön aksam konusunda yürürü konusunda aynı fikri paylasmıyacam cunku o araclar ekmek tekneleriydi ve aylık bakımlara giderler adamlar en ufak arızayı biliyorlar ve ona gore hemen yaptırıyorlar.he sen nereden bilecen diceksin benim babam istde taksici.

• taksiden çıkma araç çok sakat iş bence. Taksici bakımlarını yaptırmıştır falan diyosunuz da, zaten plaka sahibi olan adamlar corolla, megane bilemedin clio alır, gidip de şahine binmez. Eğer plakayı kiralamışsa, adama accent, albea ya da şahin verir, al sür der. O da aracın anasını ağlatır akşama kadar
  • arabanın yaptığı km dünya-ay arasini 5-10 kere gidip gelecek safhaya ulaşınca ön takım bakımının vs. ne faydası olacak. Piyasanın 2-3 ucuzuna verilirse alınır guzel, ama rengi boyatip yalan dolanla insanlara itelemeye
  • quote:

Orjinalden alıntı: mcyavuz

hocam naptin ayaginin tozuyla hortlatmissin bizim topigi
    hoc geldin bu arada foruma
    quote:

arkadaşlar ticari taksiden çıkmıs araclara genelde haşat olmuştur gozuyle bakılır tama istanbul aracalarında darbesizini bulmak cok zordur bu konuda size hak veriyorum ama gel gelelim motor konusunda ve ön aksam konusunda yürürü konusunda aynı fikri paylasmıyacam cunku o araclar ekmek tekneleriydi ve aylık bakımlara giderler adamlar en ufak arızayı biliyorlar ve ona gore hemen yaptırıyorlar.he sen nereden bilecen diceksin benim babam istde taksici.

harbiden 1 sene olmuş açılalı konu

• ARkadaşım bence boyatmasın.Kul hakkına girer o dedğiin tabi alan adama söylemezse.Bence sarı olarak satmaya baksın.
  • taksi den çıkma alacak kişinin çelik gibi sinire ihtiyacı olur adam sanayiden çıkamaz
  • Şu bir gerçek ki Türkiyede en iyi ikinci eli olan araçlar doğan ve şahindir.
  • Biraz konu dışı olucak ama konunun okunma oranı ile mesaj oranı çok komik

33Mesaj . 13.286 Okunma Sayısı
  • beyler araba satilali bir sene oldu
  • quote:

beyler araba satilali bir sene oldu

• yeni sahibi satılığa çıkarınca okur burayı belki
  • quote:

beyler araba satilali bir sene oldu

olsun yinede boyatmayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KafasıGüzel -- 30 Eylül 2007; 13:11:47 >
  • Araba satılmış ama biz yinede cevaplayalım başkalarına yardımcı oluruz belki...........

Araç istanbul da ise çok para etmez ... Boyatmadan satmanız zordur.... Bir tanıdığımın istanbul da 2000 model taksisi vardı. Km sini sorduğumda verdiğ cevap 999000 km idi tabii orada durmuş.... o zamana kadar hiç motor açtırmamış...olmasına şaşmıştım.... öte yandan araba her gün benzinin yanında 1 litrede yağ yiyormuş.... kasasıda dökülüyordu... sonra yeni araba aldı... ötekini satamayınca tamir edip boyayıp binmeye devam etti...

İstanbul dışındaki diğer illerden taksiden çıkma araçların daha fazla para edeceği bir gerçek....Araçlar istanbul daki gibi yıpranmamışsa tabi....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkancnr -- 30 Eylül 2007; 15:24:01 >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.