Şimdi Ara

TAKSİ PLAKASI KİRALAMAK... (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
2
Favori
100.641
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Şimdi bence olaya plaka sahibi tarafından bakarsak mesele daha iyi anlaşılır , benim elimde t plaka var arabada var ama işletmek yerine kiraya vermeyi tercih ediyorum , neden ?? Çünkü taksiçilik mesleği zor iştir insanlarla uğraşcaksın bu devirde en zor iş , bence adam insanlarla uğraşa uğraşa 5000 kazancağıma ,oturduğum yerden 3500 e razı olurım demiş aradaki 1500 içinse ne bu riske girmeye nede bu kahrı çekmeye değmez die düşünüyorum.....
  • Gereksizdi sildim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Umit -- 10 Nisan 2009; 21:20:50 >
  • bende naçizane fikrimi belirteyim bu işle ilgili.aslında bu işlerden anlayan biri de değilim ancak; istanbul için metrobüs zaten taksicilerin ekmeğine kan doğradı.dolapdere-beşiktaş tünel geçit olayı daha da doğrayacak.beşiktaş dolmuşları oradan yol alacak.onuda geçtim.işi şehirlerarası otobüse getirincede istanbul ankara hızlı tren projesi bitincede saatte 250 km hız ile gidecek bir otobüs olmayacağına göre istanbul ankara hattı da mantara bağlayacaktır kanımca.
  • ADANADA KUMARHANE SEHIR EFSANESIDIR

SON DAKİKA

...

15 Ocak 2013
    ADANA DA VEYA BASKA ILLERDE KUMARHANE ACILACAK HABERLERİ TAMAMEN YALAN VE SEHİR EFSANESİDİR

Çukurova Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği(ÇUKTOB) Yönetim Kurulu ve üyelerinin katıldığı toplantıda konuşan Başkan Tayyar Zaimoğlu, Turizm Bakanlığı tarafından Adana ve Bursa’ya kumarhane projesi yapılması konusunun gündeme alındığı konusunun tamamen bir şehir efsanesi olduğunu, böyle bir şeyin söz konusu olmadığını söyledi.

ADANA - Çukurova Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği(ÇUKTOB) Yönetim Kurulu ve üyelerinin katıldığı toplantıda konuşan Başkan Tayyar Zaimoğlu, Turizm Bakanlığı tarafından Adana ve Bursa’ya kumarhane projesi yapılması konusunun gündeme alındığı konusunun tamamen bir şehir efsanesi olduğunu, böyle bir şeyin söz konusu olmadığını söyledi.

Seyhan Oteli’nde gerçekleştirilen toplantıya Adana’nın yanı sıra Mersin, Osmaniye ve Hatay’dan ÇUKTOB’a üye temsilciler ile Adana Kültür ve Turizm İl Müdür Vekili Nuh Yıldız, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm Daire Başkanı Ozan Aksu, Adana Sağlık Turizmi Derneği Başkanı Hüseyin Çelik ile Nisanda Adana’da Komite üyesi İlhami Günsel, Çukurova Skal Kulübü Başkanı Müge Özveren katıldı.

Toplantının açış konuşmasını yapan ÇUKTOB Başkanı Tayyar Zaimoğlu, Adana’da son zamanlarda çok konuşulan “Adana’da kumarhaneler açılacak” konusuna açıklık getirdi. Böyle bir konunun kesinlikle gündemde olmadığını anlatan Başkan Tayyar Zaimoğlu, ortaya atılan iddiaların aslısız olduğunu belirterek,”Söyleyeceğim tek gerçek şudur ki; Adana’da ne bugün, ne de geçmişte Kültür ve Turizm Bakanlığı ve devletimizin herhangi bir kurumu tarafından böyle bir konu, ne Adana ne de ülkemizin başka bir bölgesi için söz konusu değildir. Bunlar tamamen dedikodu ve şehir efsanesidir......

BENİM KENDİ YORUMUM DUR

bu acıklamaya bende bir yorum getirmek isterim son zamanlarda adanada ticari taksi plakaları uzerınden rant yapılmıstır....5.000tl ıle 7.000tl arasında satılırken suan 20.000tl 30.000tl ye kadar cıkmıstır..bazı uyanıklar yok kumarhane acılacak oteller acılıyor...dolmuslar kalkacak ve bunlar gıbı pek cok yalanla spekulatıf hareketler olmustur..bunu yapan kısı ve kısıler adananın gelecegıne buyuk darbe vurmuslardır...taksi esnafı cok zor durumdayken paza kazanamazken rantcılar buyuk paralar kazanmıstır..adana halkını bu tur konularda uyanık olmaya davet edıyorum....saygılarımla

• Benim babamda plka kiralayarak basladi bu ise... Su an 2 plkası var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sheitani

Benim babamda plka kiralayarak basladi bu ise... Su an 2 plkası var.

hangi şehirde

istanbulda pek mümkün değil kanımca
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadirdaglar

quote:

hangi şehirde

istanbulda pek mümkün değil kanımca

Hayır, İstanbul. Kredininde yardımı oldu.
  • quote:

helal olsun ne diyelim
  • quote:

Hort vesaire olacak ama...
    İşler iyi midir ? Şu an için plaka kiralama olayına ne der kendisi ?
    Ben de bu işe gireyim diyorum ama, taksicilerle konuştuğumda güzel diyorlar, fakat internetten araştırdığımda hep kötü diyorlar.
    Anlamadım gitti...
    İstanbul'da bir iş yapayım diyorum ama, gel gör ki hiç bir halt yapamıyorum. Taksi hattı kiralama, otobüs hattı kiralama vesaire dedim ama bir türlü onlarda kafamdaki soru işaretlerini gideremedi.
    Öyle ki , gelmişim internetten olur mu olmaz mı diyorum. Ne kadar acı öyle değil mi ?

• Suanki yila gore kàr nasıl olur?Kiralik plaka alip isletirsek?
    PLAKA satis 1.711.000 tl (Istanbul)
    Plaka kira 6.250 tl.
    Mazot; 4.03 tl
    Benzin: 4,72
    Lpg; 2,12

• quote:

Orijinalden alıntı: not.speak

Suanki yila gore kàr nasıl olur?Kiralik plaka alip isletirsek?
    PLAKA satis 1.711.000 tl (Istanbul)
    Plaka kira 6.250 tl.
    Mazot; 4.03 tl
    Benzin: 4,72
    Lpg; 2,12

bir çok akrabam şuan taksi plaka satış kiralama galerisi var çoğunun taksi / taksi plakası var.

adamların dedikleri git asgari maaşlı bir işte çalış daha iyi.

para yatırma mevzu da değil ben sana veririm 50 binden diyor plakayla linea.

bu işte esas olay gözünün hiç bir şeyi görmemesi.

ücret veren olmaz gecesi olur hırsızı hırlısı osu busu otu b.ku uğraş dur.

şimdi de turizm paketli minibüs işlerine bakıyorum.15 bin tl verip minibüs alıyorsun. her ay 2 bin tl taksit günde 8 sefer hafta sonları 1-2 organizasyon.

aylık 1500 2000 tl / mazot bakım vergi ıvır kıvır dışında sana kalıyor.

tabi bu taksi ve minibüste işin çakallığı kendi adına şirket olduğu için vergiden de parayı yırtıyorsun.petrol şirketlerindeki pompacılar ile anlaşıp fazladan fiş alıyorsun.

yani uzaarda uzar :)) bir işe girmek istiyorsa bir insan cesaret edicek şüphe ile yaklaşmıyacak sürekli.

• Getirisi iyiyse fena fikir değil aslında

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konuyu hortlatalım bakalım
    2016 için nedir plaka kiraları
    kiralama yapsak nasıl bi getirisi olur
  • Kiralar hala aynı ama satış fiyatları 2000k ya dayandı. Balon balon

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.