Şimdi Ara

+++++++T50 ALDIM ONAYLAMADIM+++++++ (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
1.633
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Vergi ve Turkcell Politikası diyelim.

Cihazı aldım şu An. Boş alan 8.4 GB. Facebook Twitter onedio snapdragon dolby ve bazı uygulamalarla gömülü geldi. Root atılıp turkcell uygulamaları silinir ve adam gibi bir rom atılırsa moto G karşısında duramaz o kadar diyim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Scroll videoda kutu açılışında, editör, turkcell uygulamalarını sildi.
    http://www.scroll.com.tr/inceleme/turkcell-t50-inceleme/

videoda 5.38den sonrasında Tolga Cem Küçükyılmazın cihazda önyüklü gelen Turkcell uygulamalarını sildiğini görebilirsiniz.
  • bide cyanogenmod11 çıksa tamam veya iyi bir custom rom. turkcell arayüzü çekilmez
  • Büyük ekranlı bir model kullanmayı çoktandır istiyorum. Ancak 3 yıldır İphone 4 kullanıyorum. Cihaz ios7 itibariyle sürünüyor. 4ten bu cihaza geçilir mi?
    İphoneun en sevdiğim yanı, kasma takılma,donma olmamsı, kullanıcı dostu bir arayüze sahip olması.

Örneğin istediğim nota ulaşmak için tek yapmam gereken ana ekranda arama bölümünü açıp, aradığım notu girmek. Yani tek işlem.

Androidde böyle bir kullanım mevcut mudur? Asus memopad kullanıyorum,onda arama var ama notlara ulaşmak işkence. Evernote ile de anında not alamıyorsunuz. Windows mobilein kendi not uygulaması,iosa benziyor ama onda da. İlla uygulamaya girmek zorundasın.

Oyunla işim olmaz. Benim için arayüzde hızlı olsun,takılmasın yeter. Ses teknolojisi,ekran büyüklüğü ve fiyat açısından gerçekten cezbetti. Ciddi ciddi düşünüyorum.

Müzik yüklemem zira artık spotify var,gerek kalmıyor mp3e. Kamerası da önemli değil,kompakt kameram var. 2 yıl idare etsin yeter. Zaen iostan kopamam,ipad ile işimi göreceğim. Bununla temel işlemlerimi yapmak istiyorum. Örneğin mail düzenlemek, web sayfasında dolaşmak, gps kullanmak, bilet almak gibi.

Tabi 3 yıldan soınra bir de android deneyimlemek istiyorum. Bu cihazı bu açıdan tavsiye eder misiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: nightsoldier

Büyük ekranlı bir model kullanmayı çoktandır istiyorum. Ancak 3 yıldır İphone 4 kullanıyorum. Cihaz ios7 itibariyle sürünüyor. 4ten bu cihaza geçilir mi?
    İphoneun en sevdiğim yanı, kasma takılma,donma olmamsı, kullanıcı dostu bir arayüze sahip olması.

Örneğin istediğim nota ulaşmak için tek yapmam gereken ana ekranda arama bölümünü açıp, aradığım notu girmek. Yani tek işlem.

Androidde böyle bir kullanım mevcut mudur? Asus memopad kullanıyorum,onda arama var ama notlara ulaşmak işkence. Evernote ile de anında not alamıyorsunuz. Windows mobilein kendi not uygulaması,iosa benziyor ama onda da. İlla uygulamaya girmek zorundasın.

Oyunla işim olmaz. Benim için arayüzde hızlı olsun,takılmasın yeter. Ses teknolojisi,ekran büyüklüğü ve fiyat açısından gerçekten cezbetti. Ciddi ciddi düşünüyorum.

Müzik yüklemem zira artık spotify var,gerek kalmıyor mp3e. Kamerası da önemli değil,kompakt kameram var. 2 yıl idare etsin yeter. Zaen iostan kopamam,ipad ile işimi göreceğim. Bununla temel işlemlerimi yapmak istiyorum. Örneğin mail düzenlemek, web sayfasında dolaşmak, gps kullanmak, bilet almak gibi.

Tabi 3 yıldan soınra bir de android deneyimlemek istiyorum. Bu cihazı bu açıdan tavsiye eder misiniz?

androidde öyle nota kolayca erişme gibi birşey yok. uygulama kurarak öyle birşey mümkünmü bilemem. telefonda dolby hoparlörler var ve ses çıkışı gayet iyi. web hızı da iyi. mail düzenlersiniz, bilet de alırsınız ama kasma donma olayına gelince saf android olmayan her cihaz gibi bu cihazda da ram şişmesi olacaktır. 2 gb ram olsaydı evet düşünmeden önerirdim. android biraz uğraştırır hocam. iphone 4 hiç kullanmadım ama bu cihazda o stabiliteyi yakalayabileceğinizi garanti edemem.

• Adamlar okadar kotu arayuz yapiyolarki toucwiz le basa bas kapisir :dd

Ama toucwiz cakar gecer :)

• O zaman emektar ile yola devam. Objektif yorumlarınız için teşekkür ederim.
  • Moto g ciler eksilemiş mesajımı :) telefonunuza kötü diyen olmadı. moto g donanımdan kaybettiğini yazılımdan kazanıyor. moto g saf android olmayıp touchwiz gibi arayüzü olsaydı düşünceniz ne olurdu merak ettim şimdi
  • Bu arada bazı yanlış anlaşılmalara neden olmadan eklemek istiyorum.
    Daha önce orta ve alt segment cihaz kullanmış arkadaşlar için kasma olayı kabul edilebilir bir cihaz.
    Ama benim kullandığım cihazlarla kıyaslayınca kasma yapıyor bariz bir şekilde.
    Nitekim m8, s5, note 3 son kullandığım telefonlardı ( iphone 5s i saymıyorum)
    Bunlarla kıyaslayınca kıçı başı oynuyor cihazın.
    Hatta geçenlerde g3 almaya niyet etmiştim, o cihazın bile arayüzündeki küçük kasmalar bile beni rahatsız etmişti.
    Yorumlarımı bu gözle incelerseniz sevinirim.

Ha derseniz ki bu fiyat aralığında ne alırsın, moto g alırım yine...
  • saygı duymak gerek hocam. bahsettiğiniz cihazların hiçbirini teknoloji mağazaları dışında kullanmışlığım yok, o yüzden moto g demeniz normal
  • quote:

Büyük ekranlı bir model kullanmayı çoktandır istiyorum. Ancak 3 yıldır İphone 4 kullanıyorum. Cihaz ios7 itibariyle sürünüyor. 4ten bu cihaza geçilir mi?

Bence Moto g alın saf android var cihaz akıyor stabilite hız bakımından iphone u kesinlikle aratmaz

• Güncelleme bakımından sorun yaşamayacağımı bende biliyorum motorolada. Ayrıca marka olarak zte mi moto mu derseniz,mto derim. Ancak ben turkcelli 2 şey için düşünüyorum;
    Tarifeye ek olarak ekstra masraf olmayacak
    en fazla 2 yıl kullanıp cihazı devredeceğim.

Motorola ile karşılaştırmalarına baktım, kağıt üzerinde Turkcell önde görünüyor. Hele Erdi bey incelesin cihazı bakalım,iyice yayılsın piyasada, kronik sorunu var mı yok mu bir bakalım ona göre karar vereceğim.
  • quote:

Güncelleme bakımından sorun yaşamayacağımı bende biliyorum motorolada. Ayrıca marka olarak zte mi moto mu derseniz,mto derim. Ancak ben turkcelli 2 şey için düşünüyorum;
    Tarifeye ek olarak ekstra masraf olmayacak
    en fazla 2 yıl kullanıp cihazı devredeceğim.

Motorola ile karşılaştırmalarına baktım, kağıt üzerinde Turkcell önde görünüyor. Hele Erdi bey incelesin cihazı bakalım,iyice yayılsın piyasada, kronik sorunu var mı yok mu bir bakalım ona göre karar vereceğim.

Saf android in tek artısı güncelleme değil Moto g deki arayüz t50deki arayüze göre daha hızlıdır. T50 kağıt üstünde kamerası daha iyi gibi ve daha büyük ekranı var. Tarifeye ek almanızı da tavsiye etmem normalden daha pahalıya gelecek ve 2 yıl turkcell e bağlı olacaksınız Moto g hepsiburada.com da 629 TL bence kaçırmayın 2 yıl işinizi görür

• Büyük ekran istediğim için buna yöneldim. Yoksa iphone 5cyi alacaktım geçen ay. Baktım hem ekranı küçük,hem plastik hemde 1700 lira. Dedim değmez. 5s alırım daha iyi, o da ekranı küçük ve 1900 lira. YEni gelecek 6nın ekranı 4.7" tam istediğim gibi. Fiyatı 2.200-2500 bandında olacaktır ki bu meblağ bütçemi aşıyor.

İpad ile kullanacağım için öyle aman aman bir performans beklentim yok. 1320ye baktım, o da çok büyük. turkcell 5" ile tam olması gerekeni bulmuş.

Ankarada bu cihazı deneyimleyeceğim timler nerededir? Eryaman tarafında özellikle. Optimumda var görünüyor ama zaten cihaz her timde var görünüyor. Boşuna gitmiş olmak isstemiyorum
  • quote:

Büyük ekran istediğim için buna yöneldim. Yoksa iphone 5cyi alacaktım geçen ay. Baktım hem ekranı küçük,hem plastik hemde 1700 lira. Dedim değmez. 5s alırım daha iyi, o da ekranı küçük ve 1900 lira. YEni gelecek 6nın ekranı 4.7" tam istediğim gibi. Fiyatı 2.200-2500 bandında olacaktır ki bu meblağ bütçemi aşıyor.

İpad ile kullanacağım için öyle aman aman bir performans beklentim yok. 1320ye baktım, o da çok büyük. turkcell 5" ile tam olması gerekeni bulmuş.

Ankarada bu cihazı deneyimleyeceğim timler nerededir? Eryaman tarafında özellikle. Optimumda var görünüyor ama zaten cihaz her timde var görünüyor. Boşuna gitmiş olmak isstemiyorum

Hocam 11 önde yanı bugün her yere gelmesi gerekiyor . Yinede büyük turkcell mağazalarına uğrayın cumartesi bende inceliyip kafama yatarsa alıcam . Gerçi kafama yattı bile ROM çıkar 1 aya atarız kurturuluz turkcell arayüzünden

• quote:

Büyük ekran istediğim için buna yöneldim. Yoksa iphone 5cyi alacaktım geçen ay. Baktım hem ekranı küçük,hem plastik hemde 1700 lira. Dedim değmez. 5s alırım daha iyi, o da ekranı küçük ve 1900 lira. YEni gelecek 6nın ekranı 4.7" tam istediğim gibi. Fiyatı 2.200-2500 bandında olacaktır ki bu meblağ bütçemi aşıyor.

Ankara da nerde inceleyebilirsin bilmiyorum ama ben ısrarla Moto g diyorum 4.5 inç ekran sizin için yeterli olur

• 4.5" ama butonlar ekrana gömülü, onu çıktığında iphone ile neredeyse aynı ekran boyutuna sahip bir cihaz olacak. Ancak moto gyi de listeme aldım. 2sinden birini seçeceğim.

Yaptığım hesaplara göre kaçmaz ikili tarifesinde. 55 lira fark ediyor 12 aylıkta,24 aylıkta ise 92 lira fark ediyor.
  • quote:

4.5" ama butonlar ekrana gömülü, onu çıktığında iphone ile neredeyse aynı ekran boyutuna sahip bir cihaz olacak. Ancak moto gyi de listeme aldım. 2sinden birini seçeceğim.

Yaptığım hesaplara göre kaçmaz ikili tarifesinde. 55 lira fark ediyor 12 aylıkta,24 aylıkta ise 92 lira fark ediyor.

T50 de iphone daki hızı seriliği ararsınız 2 sene kullanacak demişsin 2 sene az bir zaman değil iyi düşünün bence

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.