Şimdi Ara

SYMBİAN PROGRAM YAZMA/YAPMA DERSLERİ (GÜNCELLENDİ 12/10/2010) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
103
Cevap
2
Favori
17.265
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Burası yapım konusu bence ayrı bir konuda paylaşılması daha doğru olur.
    Orasıda paylaşım konusu olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HTrmn -- 10 Ekim 2010; 20:23:51 >
  • Program bitti arkadaşlar,derleyip yayınlayacam.
  • Tebrikler, görmek isteriz. Bu arada ben de indirip kurdum hepsini, ama koskoca bir dünyanın içine girdiğimi farkedip, ürktüm ve kaldırdım qt ile c++ 'ı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: soneday

quote:

Orijinalden alıntı: dangerous

Yok mu basit de olsa bir çalışma yapan? Yapıp da yaptığından çekinip buraya koymayan varsa hiç öyle düşünmesin, programlama böyle bir şey. Biz okulda haftalarca hesap makinesi yapıp dururduk. :)

Yapıcam kardeş...Yarın veya bu gece...Ama yapıcam...

Şimdiye kadar birçok kişi bunları yaptı,ama bencillik olsun diye paylaşmadı...Şuna inanın,ben bu geniş bilgiyi herkezle paylaşıcam-ki birazda Türkiye bu konularda birşeyler yapabilsin.Bıktık bilader ingilizcelerde.

Hocam kaç tane projen var senın hepsını bianda yapmaya calısıyorsun ve sonuc alamıyorsun hırslanmıssın sen bıraz.. oyun konun vardı bitane oyun yayınladın baska oyun yok... tek tek devam et derım ordan ora atlamıssın sen ve dedıklerımıde yanlıs anlama

• quote:

Orijinalden alıntı: GiZLi PeNCeRe

quote:

quote:

Yok mu basit de olsa bir çalışma yapan? Yapıp da yaptığından çekinip buraya koymayan varsa hiç öyle düşünmesin, programlama böyle bir şey. Biz okulda haftalarca hesap makinesi yapıp dururduk. :)

Şimdiye kadar birçok kişi bunları yaptı,ama bencillik olsun diye paylaşmadı...Şuna inanın,ben bu geniş bilgiyi herkezle paylaşıcam-ki birazda Türkiye bu konularda birşeyler yapabilsin.Bıktık bilader ingilizcelerde.

Hocam kaç tane projen var senın hepsını bianda yapmaya calısıyorsun ve sonuc alamıyorsun hırslanmıssın sen bıraz.. oyun konun vardı bitane oyun yayınladın baska oyun yok... tek tek devam et derım ordan ora atlamıssın sen ve dedıklerımıde yanlıs anlama

Dediklerini anlıyorum kardeş.O oyun konusu pek tutmadığı için üstünde durmadım,millet zora ve uğraşa pek alışık değil.Ben programlama konusunda devam etmeyi düşünüyorum ,en iyisi program imal etmek,önce free sonra ticaret ;) .Şimdi ufak bir oyun projem var...Onun üstünde çalışmaktayım...Bu arada bu konuda tutmadı zaten..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lyc -- 12 Ekim 2010; 10:53:27 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: GiZLi PeNCeRe

quote:

quote:

Dediklerini anlıyorum kardeş.O oyun konusu pek tutmadığı için üstünde durmadım,millet zora ve uğraşa pek alışık değil.Ben programlama konusunda devam etmeyi düşünüyorum ,en iyisi program imal etmek,önce free sonra ticaret ;) .Şimdi ufak bir oyun projem var...Onun üstünde çalışmaktayım...Bu arada bu konuda tutmadı zaten..

Tez canlısın sen belli işin zor ozaman kolay gelsin... böyle bir başarıya hiçbir zaman ulaşamassın.

• Bu konuyu fazla uzatmıyorum @gizli pencere

________
    Oyundan sonra,bir medya program projem var...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lyc -- 12 Ekim 2010; 11:24:20 >
  • Bu konu neden tutmasın. Henüz bişey paylaşmadınızki. Kurulum kısmı biçok forumda vardı zaten ama gerisi yok. Millet kurdu ama ne yapacağını, nasıl proje başlatacağını, hangi kodları değiştirceğini, nasıl derleyip kurulabilir hale getireceğini bilmiyor. Bir konunun tutmaması için önce konunun oluşması gerek. Şunları kurup program yapabilirsiniz demek visual studio kurarsanız program yaparsınız demeye benziyor. Bişeyler paylaşılmaya başlanmazsa tabiki bu başlık sönüp gidecektir.
  • Örnek olarak vereceğim Türkçe siteler çok ama telefondan şimdi fazla arayamam.
    Link
    Link 2

Youtube da bile kurulumu ile ilgili tek tek nerden inecek nasıl kurulacak anlatılıyor. Emeğinize önem veriyorum ama ilk ben yaptım edasıyla yapmanız yanlış. Biçok foruma (maxi cep, shift delete vs.) aynı başlığıkla açmışsınız konuyu ve gördüğünüz gibi en çok cevap burda gelmiş. Ben ve daha pek çok kişi hala bekliyor. Henüz başlıktaki gibi program yapma veya yazma dersi göremedik yani.

• quote:

Orijinalden alıntı: Grader

Örnek olarak vereceğim Türkçe siteler çok ama telefondan şimdi fazla arayamam.
    Link
    Link 2

Youtube da bile kurulumu ile ilgili tek tek nerden inecek nasıl kurulacak anlatılıyor. Emeğinize önem veriyorum ama ilk ben yaptım edasıyla yapmanız yanlış. Biçok foruma (maxi cep, shift delete vs.) aynı başlığıkla açmışsınız konuyu ve gördüğünüz gibi en çok cevap burda gelmiş. Ben ve daha pek çok kişi hala bekliyor. Henüz başlıktaki gibi program yapma veya yazma dersi göremedik yani.

Göreceksiniz kardeş,,,ilk olanda bu zaten =)

• 1 Ders eklendi,basitten zora doğru gidecez...İlk başlarda sürükle bırak yöntemiyle yaplıacak temel kavramlar,daha sonra c++'ya başlıyacaz...
  • Çok yakında kurcalamaya başlıyorum
  • Takipteyim bende kurcalayacağım biraz, bakalım olacak mı_?
  • Yeri olmaya bilir ama sorum olcak..

Soneday' din programını indirdim. kurdum din hocası beğendi aynı telefon var. yarın ona yüklemem lazım. telefon üzerinden yapamazmıyız bilgisayarsız ?

Edit: 5800

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi getta -- 13 Ekim 2010; 18:37:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: getta
    Yeri olmaya bilir ama sorum olcak..

Soneday' din programını indirdim. kurdum din hocası beğendi aynı telefon var. yarın ona yüklemem lazım. telefon üzerinden yapamazmıyız bilgisayarsız ?

Edit: 5800

yaparsin. bluetooth ile yolla sis dosyasini
  • Peki telefon üzerinden kurabilirmiyiz dangerous
  • quote:

Peki telefon üzerinden kurabilirmiyiz dangerous

Elbetteki kurulur. Sen öğretminine bluetooth ile sis dosyasını göndereceksin. Öğretmenine, bu sis dosyası sms olarak gelecek. Gelen kutusuna girip mesajı açtığın an program kurulmaya başlayacak.
  • Olmadı

qs qt dosyasımı ne eksik diyor
  • quote:

Olmadı

qs qt dosyasımı ne eksik diyor

İndirdiğin sis dosyası eğer 13mb civarı ise zaten içerisinde qt dosyası mevcut. Neden böyle bir şey desin ki.
  • Süpersiniz beeee
    Vallaha bugün bahçede aklıma geldiydi böyle sağlam bi kaynak olsa diye bu tarz şeyler için harikasınız... (:
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.