Şimdi Ara

Swift'İn bu kodları hakkında bana yardımcı olabilecek var mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
301
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    class func unarchiveFromFile(_ file : String) -> SKNode? {

let path = Bundle.main.path(forResource: file, ofType: "sks")

let sceneData: Data?
    do {
    sceneData = try Data(contentsOf: URL(fileURLWithPath: path!), options: .mappedIfSafe)
    } catch _ {
    sceneData = nil
    }
    let archiver = NSKeyedUnarchiver(forReadingWith: sceneData!)

archiver.setClass(self.classForKeyedUnarchiver(), forClassName: "SKScene")
    let scene = archiver.decodeObject(forKey: NSKeyedArchiveRootObjectKey) as! GameScene
    archiver.finishDecoding()
    return scene
    }

Arkadaşlar bana bu kodları Türkçeleştirebilecek düzeyde Swift'e hakim yardımcı olacak birileri var mı ?

Bir oyun yapmaya çalışıyorum. Lakin bu kodları silince ekran altüst oluyor

Bu kodlar herhangi bir web siteyle vs bağlantı mı kuruyor?

Bu kodları silmesem bu şekilde yapsam oyunu herhangi bir sıkıntı teşkil eder mi ?

• https://github.com/fullstackio/FlappySwift/blob/master/FlappyBird/GameViewController.swift

Kodlar burdanmı gelme arkadaşım değişkenleri belirleyebilirsen türkçeye çevrilir ama metodlara denk gelirsen hata verir
    sonuç olarak hangileri değişken ?
  • egmtncakgn kullanıcısına yanıt
    Değişken yok viewController' da kodlar

Swift'İn bu kodları hakkında bana yardımcı olabilecek var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Swift'e daha yeni başladım ve yazılımda pek iyi değilim, fakat biraz araştırma yaptım bu kodlarla ilgili. Sanırım pause menüsü ile ilgili, çünkü o anki scene'i cihaza kaydetmeyi ve kayıtlı dosyayı açmaya yarıyor bu function (Tam emin değilim ama böyle birşey). unarchiveFromFile fonksiyonu başka bir yerde çağırılmış olmalı, oraya bakarak bu fonksiyonun tam olarak ne yaptığı öğrenilebilir. Ve bu kod herhangi bir websitesi ile bağlantı sağlamıyor, URL yazan kısımlar dosya sistemi ile ilgili (muhtemelen sceneData'nın telefonda kaydedileceği yeri ayarlıyor). Bu kodları silince de kayıtlı sceneData'ya ulaşamadığı için ekranı göstermiyordur. Benim fikrim bu.

• URL çağırma işlemlerinde kullanılıyor. Ama bu website olması gerekmiyor. URL kullanan birçok sabit fonksiyon var. Verdiğiniz kod bloğunda bir websitesine bağlantı sağlanmamakta.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İplenmemekten Bıkan Adam kullanıcısına yanıt
    Peki tam olarak ne işe yarıyor biliyor musunuz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: alarmus

Peki tam olarak ne işe yarıyor biliyor musunuz ?

Bir şeyi çağırırken kullanılan bir sabit değişken bu swiftte. Karıştımanız çok normal web adresi gibi düşünülüyor fakat URL ile başlayan çok sabit değişken var böyle kullanılan.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.