Şimdi Ara

Swift ile uygulama geliştirme cihaz seçimi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
833
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Ben Xcode ile 2 boyutlu oyun yapmak istiyorum. Mac mini almayı planlıyorum

1.4 lük cihaz işimi görür mü?

Eğer görmez ise 2.6 lık görür mü?

Başka cihaz önerilerine de açığım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• aleyküm selam

Mac mini yerine hackintosh uyumlu bilgisayar toplayıp da yapabilirsiniz

Verimi hakkında bilgim yok fakat

Mac mini de ekran falan yok ya apple almaya değecek tek şey işletim sistemi

Mini Bilgisayar toplayarak daha yüksek ram ve işlemciye sahip olabilirsiniz

Ama hackintosh verimi hakkında bilgim yok

Technopata yazabilirsiniz

Bir de işyerinde kullanılacaksa mac os bu şekilde yasal mı bilgim yok

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alimmm78

aleyküm selam

Mac mini yerine hackintosh uyumlu bilgisayar toplayıp da yapabilirsiniz

Verimi hakkında bilgim yok fakat

Mac mini de ekran falan yok ya apple almaya değecek tek şey işletim sistemi

Mini Bilgisayar toplayarak daha yüksek ram ve işlemciye sahip olabilirsiniz

Ama hackintosh verimi hakkında bilgim yok

Technopata yazabilirsiniz

Bir de işyerinde kullanılacaksa mac os bu şekilde yasal mı bilgim yok

Öncelikle yorumumuz için teşekkürler

2.6 6gb ilk cod ghostu sorunsuz oynadığım Asus marka laptopa OS X sanal makine kurdum Xcode yükledim lakin mükemmel derecede kasıyor mouse kitlenip kalıyor. Bende yeni merak sardım bu program geliştirme işine, soğuma derecesine getirdi beni o yüzden Apple'ın kendi cihazında çalışmak istiyorum.

• Senin önünü tıkayacak olan cpu değil ram olacaktır. Xcode ve Simulator çok da ağır programlar değiller ama proje genişliğine bağlı olarak ram kullanımı artıyor tabii ki. Aynı anda arkada oyun grafikleriyle ilgili herhangi bir program ve internet tarayıcısı da açık olacağını düşünürsek. Aslında Apple eski cihazlarına iyi destek veren bir şirket örneğin macOS Sierra 5-6 sene önce çıkmış herhangi bir bilgisayarda çalışabiliyor ama 1.4'lük olana ram takviyesi almak yerine doğrudan 2.6'lık sürümü almak çok daha mantıklı.

Düzenleme: Daha önce Android SDK Emulator kullandıysan (Apple) Simulator ile bir alakası olmadığını söyleyebilirim. Çalışma tarzları farklı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yoktur -- 7 Temmuz 2017; 13:58:6 >
  • alarmus A kullanıcısına yanıt
    Evet sanal makine öyle verimli değil

Uyumlu donanımlarla ( mac minidekinin aynısını alsanız mesela ) sorun olmadan çalışıyor gibi

İzlediğim videolarda

Evde falan kullanacaksanız bu biraz daha mantıklı çünkü mac mininin yarı fiyatına yakına falan bunu kurabilirsiniz diye düşünüyorum
    Tabii mac mini şirin ve güzel olmaz bu,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alimmm78 -- 7 Temmuz 2017; 14:11:37 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alimmm78

Evet sanal makine öyle verimli değil

Uyumlu donanımlarla ( mac minidekinin aynısını alsanız mesela ) sorun olmadan çalışıyor gibi

İzlediğim videolarda

Evde falan kullanacaksanız bu biraz daha mantıklı çünkü mac mininin yarı fiyatına yakına falan bunu kurabilirsiniz diye düşünüyorum
    Tabii mac mini şirin ve güzel olmaz bu,

Bu da hackintosh olacak sanırım değil mi

• Yanlis bilmiyorsam apple urunlerine yapilan uygulamalarda Orjinal mac uzerinden cikti alinmasini sart koymustu.

Gene tam emin olmamakla birlikte , Appstore a koyana kadar korsan macos uzerinden takilabilirsiniz.JB yapilmis bir iphone varsa sanirim onada kendi uygulamanizi kurup test etme imkaninizda var.

Bu soylediklerimden tam emin degilim ama bence uygulamayi gelistirip yayinlamaya hazir olana kadar orjinal bir mac almaniza gerek yok.

Ayrica direk dual boot olayi ile Hem Windows hemde Macos kurup ihtiyaca gore kullanim yaparsiniz ,hemde sanal makinadan daha stabil bir deneyim elde edersiniz.
    Unity uzerinden ios a ciktida alabiliyorsunuz bir bakin isterseniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YveJhin -- 7 Temmuz 2017; 16:19:16 >
  • İOS için program yazıp appstore atmak istiyorsanız mutlaka mac cihazınız olması gerekiyor yoksa kabul etmiyor. Deneme amaçlı ben VWvare mac os kurdum 16 gb ram im olduğu için kasmadan ios için uygulama denemeleri yapabiliyorum.
  • Hocam bir ios developer olarak tavsiyem hackintoshla falan bosuna vakit kaybetme. 2.el bir pro en cok mid 2012 civarinda veya mini istiyorsan 2.7 lik model gayet rahat isini gorucektir. Mac pahali gorunsede aslinda fiyat performans urunudur 😃

• quote:

Orijinalden alıntı: Fishermanx

Hocam bir ios developer olarak tavsiyem hackintoshla falan bosuna vakit kaybetme. 2.el bir pro en cok mid 2012 civarinda veya mini istiyorsan 2.7 lik model gayet rahat isini gorucektir. Mac pahali gorunsede aslinda fiyat performans urunudur 😃

Hocam sonradan karar değiştirip MacBook Air 1.6 8gb ram 128gb aldım ne dersin iş görür mü?

• alarmus A kullanıcısına yanıt
    İş görür hocam belki ileride projelerin büyüdükçe işlemci yetersiz kalıp build sürelerin uzun gelebilir o zaman da değiştirirsin. Macbook değer kaybetmez zaten pek :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fishermanx

İş görür hocam belki ileride projelerin büyüdükçe işlemci yetersiz kalıp build sürelerin uzun gelebilir o zaman da değiştirirsin. Macbook değer kaybetmez zaten pek :)

İyi iyi öyleyse :)))

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.