Şimdi Ara

Suzuki Splash Türkiye yollarında... (18. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
564
Cevap
6
Favori
68.876
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
     Suzuki Splash Türkiye yollarında...

En sağdaki düğmenin farları ayarlamaya yarayan düğme olduğu forum mesajlarında yer alsın istedim. :-)
  • Sağdakü düğme far yükseklik ayarı düğmesi. Yani, araca çok ağırlık yüklenirse, arkada fazla yük olursa ve diyelim ki aracın arka kısmı aşağıda kalır ve burnu daha yüksek kalırsa farların yüksekliğini ayarlamak için.

Sorduğum soru bu konuyla ilgili değil, lakin güzel bilgi oldu bilmeyen arkadaşlara.
  • quote:

Orijinalden alıntı: adepex

Splash kullanan tüm arkadaşlarıma genel soru:

Akşam giderken bir dikkat edin. Splash'ın ön farları, sağ ve sol, aynı şekilde mi aydınlatıyor, aydınlattığı mesafe aynı mı?
    Ve, GLS-H versiyonunu kullanan arkadaşlar ayrıca belirterek yanıtlasın lütfen.

Kendi soruma kendim yanıt yazıyorum. Kimseden ses çıkmadı malum.

Akşam dikkat ederseniz (belki GLS-H versiyonuna özgü olabilir) Splash'ın sol farının daha kısa olduğunu görürsünüz.
    Yani sağ fal bir miktar daha uzağı aydınlatırken sol far biraz daha kısa.
    Bu durumu ilk farkettiğimde önce far ayarı bozulmuş galiba diye karşıladım. Daha sonra sorup soruşturdum ve biraz araştırdım.

Sol far fabrika çıkışı daha kısa bir mesafeyi aydınlatıyor, sağ fara göre birazcık daha kısa.
    Trafik sağdan aktığı için, karşıdan gelen araçlara daha az etki yapsın diyerek sol farı ona göre biraz daha kısa ayarlamışlar.
    Bazı markalarda bu düzenleme oluyormuş.

Örnek fotoğraflar:

http://www.ozdemirrotbalans.com/userfiles/images/far_ayari.jpg

http://www.einsteinsoilery.com/wp-content/uploads/2011/09/night-driving.jpg

• adepex kullanıcısına yanıt
    İlginç bir bilgi. Paylaşım için teşekkürler. Ben kontrol edecektim ama araba hem Ziebart'ta yıllık yenilemeye girmişti hem de günler çok uzun, gece trafikte olamıyorum ki. :) Gerçekten. Bizim mahallede park yeri sıkıntısı çok. O nedenle belli bir saatten sonra yerini terk eden, geri döndüğünde artık mezarlığın yanına mı koyar, 10 sokak öteye mi koyar... işi Allah'a kalmış. :)
  • Bizim arabalarda boyanın renk kodu nerede yazar, bilen var mı dostlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: lektem

Bizim arabalarda boyanın renk kodu nerede yazar, bilen var mı dostlar?

Şöför kapısını açınca aradaki bantta, metal tabakada olması lazım.
  • adepex kullanıcısına yanıt
    Orada galiba sadece lastik basıncı yazıyor. :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: lektem

Orada galiba sadece lastik basıncı yazıyor. :(

O halde ön kapu altında bir yerde. Ben rötuş için boya yaptırmıştım. Boya koduna oradan bir yerden bakmışlardı.
    Bir hatırlayım yazayım tekrar.

• splash hava filtresi bulabilen var mıdır ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafa.yetiskin

splash hava filtresi bulabilen var mıdır ?

Yetkili serviste yok mu?
  • arkadaşlar hava ve yağ filtresinin orjinalini özdoğan okmeydanı servisten 70 tl ye aldım geçen halen taktırmadım yağ filtresi var ama 1.2 benzinli olan splashın hava filtresi zor bulunuyo ben aldığımda son iki kalmıştı bilginize isterseniz kodlarını resim çekip gönderebilirim aksarayda orjinal ve yan sanayisini rahatlıkla bulabilirsiniz...
  • chefiso kullanıcısına yanıt
    Valla bilgi olarak filtrenin kodlarını burada paylaşırsak çok iyi olur.
  • yaklaşık 600 km sonra ,ilk 10.000 bakımına gircem arkadaşlar . ortalama ne kadar ücret alacaklar merak ettim .yuvarlak hesap olarak kaç tl alırlar ????

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bankicampik -- 1 Ağustos 2014; 15:49:57 >
  • bankicampik kullanıcısına yanıt
    350 tl yağ+ yağ filtresi ve hava filtresi fren balatalarına bakarlar 100-150 de ona isterler bitikse tabi,ben muhayeneye gitmeden uğradım ''abi bitik geçmez'' dediler muhayenedende geçti üstüne 10000 daha yaptım en iyisi servis harici güvendiğin bir usta bulman parçaları istersen servisten alırsın benim tavsiyem budur!!!
  • yağ filtresi kodu16510-81420
    hava filtresi kodu denso-13780-73ka
    bunlar orjinal
    yan sanayi hava filtresi zor
    yağ filtresi zp83 ve aynı serii birkaç model daha uyuyor.
  • bankicampik kullanıcısına yanıt
    Ben 270 Tl gibi bir rakam vermiştim sanırım. İkinci muayenedeyse standart olarak değiştirilecek filtrelerle ilgili olarak "Bir bakın, araba temiz zaten, az kullanıyorum, gerekli görürseniz değiştirin, gerekmiyorsa kalsın" dedim. Onlar da baktılar. Polen filtresi filan temizmiş. Değiştirmediler. Daha az bir ücret ödeyerek çıktım. Bu dediğimi İstanbul, Maltepe'deki Tuna Otomotiv yaptı. Kendilerine buradan bir kere daha teşekkür ediyorum. Müşteriyi yolmak gibi bir zihniyet taşımıyorlar sağ olsunlar.
  • Splash'a Daihatsu'nun hava filitresi de bire bir uyuyor. Üstelik direkt japon. Onu da kullanabilirsiniz.
  • Suzukiden araç alınmaz, distrübütöre mesaj atıyorsunuz cevap bile dönmüyorlar. Bayiler arası müthiş fiyat farkı var. Kim ne tutturursa. Bu gidişle otomobil kısmı çıkar ülkeden. Distrübütörü de bayiler de dandik.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: barisdragon

Suzukiden araç alınmaz, distrübütöre mesaj atıyorsunuz cevap bile dönmüyorlar. Bayiler arası müthiş fiyat farkı var. Kim ne tutturursa. Bu gidişle otomobil kısmı çıkar ülkeden. Distrübütörü de bayiler de dandik.

Sen alma birader. Biz aptallık ettik aldık. Hepimiz de çok pişmanız. Buradaki mesajları okursan pişmanlığımızı yaza yaza bitiremediğimizi sen de göreceksin. Haydi sana alacağın arabayla uğurlar ola.
  • quote:

Orijinalden alıntı: barisdragon

Suzukiden araç alınmaz, distrübütöre mesaj atıyorsunuz cevap bile dönmüyorlar. Bayiler arası müthiş fiyat farkı var. Kim ne tutturursa. Bu gidişle otomobil kısmı çıkar ülkeden. Distrübütörü de bayiler de dandik.

Çabuk karar vermeyin, hata yaparsınız.
    - Türkiye distribütörü ile görüşmek istediğiniz konuyu telefon ile iletebilirsiniz, daha sağlıklı olur.
    - Bayiler farklı fiyatlar verebiliyor, yani kimisi daha fazla indirim yapıyor. Çok normal, yüksek sayıda araç alan bayi daha ucuza alıyor ve o bağlamda indirim yapıyor. Hemen hemen her markada bu durum söz konusu. Tüketici, müşteri için faydalı bir durum. En uygun fiyatı veren bayiden alabilirsiniz.
    - Suzuki, rahmetli Özal'ın getirdiği dönemden beri Türkiye'de var. Hem motosikletleri hem otomobilleri, eskiden gelen küçük ticari araçları kullanıcılarına sorarsanız çok kaliteli ve dayanıklı. Suzuki Türkiye'den çıkmaz, hatta bir dönem Doğuş oto Suzuki distrübütörlüğünü almayı denemişti. Daha iyi mi olurdu bilmem. Yakında gelecek bir iki model var hatta.
    - Bayilerin bazılarında sorunlar yaşanıyor, serviste sorun yaşayıp grupta anlatan arkadaşlar oldu lakin her markanın servisinde neler yaşanıyor, ne sorunlar çıkıyor. Hangi şehirde olduğunuzu yazarsanız o şehirden bir arkadaş varsa size bayi, servis tavsiyesinde bulunacaktır. Ankara'da iseniz ben yardımcı olurum.

Sonuç : Splash ile ilgileniyorsanız 3 senedir kullanan biri olarak kesinlikle tavsiye ederim. Çok sağlam ve dayanıklı bir araç. Yüksek ve geniş. 1.2 motor ve 94 beygirlik güç çok bulabileceğiniz bir durum değil. Suzuki'de yıllık bakımlar uygun rakamlara yapılıyor.

Suzuki'den araç pek tabi alınır. Ben başka bir şey alsaymışım diye hiç söylemedim, düşünmedim. Alırsınız, almazsınız bilmem, karar pek tabi sizin.

Selamlar.

• 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.