Şimdi Ara

SUV 4x4 yakıt ekonomik araç tavsiyesi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
49
Cevap
0
Favori
8.723
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: snl_

Honda Cr-v 2.2i-dtec Execotiv 2012 model
    150 bg - 41000 km 63000 TL ye getirebiliyorum

araç konfor lüks olarak mükemmel.. kesinlikle tüp takardım bende

ama bütçemi aşıyor..

2.2 idtec dedigi dizel oluyor onlar pahali ama 2.0 benzinli ve daha uygun olmali.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ugurozer U kullanıcısına yanıt
    yok orda benzin dizele göre daha ucuz olduğundan ve lpg takılabilirliğinden benzinli araçlar daha pahalı..
  • yurtdışından gelecekse outlander phev alırdım ben olsam. hem az yakar hem büyük hatta 7 kişilik.
  • quote:

açıkçası aracı şehir içinde yapı market - haftalık market alışverişi - kamp piknik uzun yol dışında kullanmayacağız..
    istanbul gibi bir şehirde haftasonu gezmesine gidilecek bir araç değil bunlar bence..
    burda babamız önemli çünkü daha çok herşey onun için yıllarca yükümüzü çekti bana ilk arabamda %60 maddi destek oldu.. (şimdi oğlu olarak sıra bende) :)
    yurt dışı emekliliği olduğu için bunu değerlendirmek istiyorum konfor ve lükse hayır demem..

1-araç alımıiçin butcen nedır hocam. (Bütçe sorun değil aracı yurtdışından getiricem yurtdışından emekli yasası ile babama alıyorum)
    2-ne kadar arazıye girersin? offroad tarzı mı olacak yoksa aılecek kampa pıknıge gitse yeterlı mı? (arazi av - kamp - piknik tarzı offroad olmaz)
    3-konfor ve donanım beklentın nedır? (babam ve ailem için konfor istiyorum uzun yolculuk olacak ve geniş aile söz konusu 7 koltuklu XC90 idealdi ama yakıt tüketimi konusunda bizim bütçemizi aşacak)
    4-yakıt ve vergı olarak butçen nedir? (yakıt bütçesi şehir içi 100km/9-12 lt şehir dışı 100km/6-9lt aralıkları idealdir vergi dert değil)
    5-sorunsuzluk mu lüks mü seversin? (sorunsuzluk herkes ister lüks burada 3. maddeye girer lüks konusunu tamamen babam için isterim uzun yolculuğa genelde babam çıkacak)

xc60-x3 arasından seç hocam..
    senin işini fazlasıyla görür..
  • falken34 kullanıcısına yanıt
    ilginiz için öneriniz için çok teşekkür ederim..
    önerinizi dikkate aldım.. zaman geçtikçe seçenekleri 2 ye düşüreceğim?

Landrover freelander tavsiye etmez misiniz?
    ederseniz neden etmezseniz neden..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

ilginiz için öneriniz için çok teşekkür ederim..
    önerinizi dikkate aldım.. zaman geçtikçe seçenekleri 2 ye düşüreceğim?

Landrover freelander tavsiye etmez misiniz?
    ederseniz neden etmezseniz neden..

tavsıye etmem hocam..
    sebeb:land rover dizel motorlar sıkıntılı..benzınlılerın tuketımlerı yuksek.
    ayrıca bunların hiçbiri gerçek arazi sayılmazlar..
    onun yerıne hem tuketımı makul hemde konforlu araç almak mantıklı olur.
    2013 model ve üzeri x3 xc60 v.s işinizi fazlasıyla görecektir.
  • falken34 kullanıcısına yanıt
    hocam X3 ü deneme şansımda oldu.. araç arazi şartları için güç konusunda yeterli hatta beklemediğim kadar iyi ama arazi ortamına kibar gibi geliyor.. :)
    2.0 motorda konfor, kalite, lüks, güç, yakıt yüketimi 4X4 alınabilecek en iyi araç sanırım X3 bunda karar kılıcaz..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Toyota rav4 - yakıt tüketimi en iyi araç (diğerlerine göre), parça ucuzluğu (diğerlerine göre), 4x4 yeterli, konfor zayıf bence f/p
    Landrover freelander td4 - yakıt tüketimi iyi, 4x4 iyi, konfor iyi, parça pahalı
    volvo XC90 2.4 - yakıt tüketimi çok masraflı, parça pahalı, 4x4 mükemmel, konfor mükemmel
    BMW X3 2.0 - yakıt yüketimi iyi, 4x4 mükemmel, parça pahalı, konfor iyi

aracı yurt dışından alacağın için yarı fiyatına yada biraz daha az olacağını düşünüyorum bu yüzden volvo tercih et derim aracı çok sık kullanmayacağını söylüyorsun. TR de böyle araç alırsan zaten 40-50 bin tl fazla ödüyosun artı her yıl uçuk bir vergi bunlarıda hesaba kat

aslanı besleyen yemini düşünmez
    tercihim XC90
    ekonomik olsun dersen X3 ve rav4
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.