Şimdi Ara

#Sustum (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
165
Cevap
1
Favori
37.101
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
138 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir anda Silinen mesajlarima konularima istinaden bu konuyu da silesim geldi.

Vay be o kadar egitim bilim konusu acsam kimse bakmazdi bile degisik milletiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 11 52 7 -- 6 Eylül 2019; 22:6:25 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Celonfix

Fuat Ergin'in ne gibi bir prime ihtiyacı olabilir

Alıntıları Göster
    7/24 onunla mı yaşıyorsun? Hepsinin prime ihtiyacı var. Hepsi parasına bakıyor.

Sanıyor musun dedikleri olaylar zihinlerini sürekli meşgul ediyor? :)

Türk insanı gazla çalışır. Bunlarda o gazı iyi veriyor.

O ezel denen herifte çıkarmış bir şarkı. Hala gezi parkı videolarını koymuş.

Son ölen sevgili çifti koymuş. Pkk tarafından kaçırılan çocuklardan bahsetmiş mi?

Abd nin polis şddetini koymuş mu? Ama sürekli kendi polisini kötülemiş.

Pkk nın yakıp yıktığı okulları koymuş mu videolarına?

Bunlar sadece sanatçı BOZUNTULARI. Bunlar primci. Samimi gelmiyor bana.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: YOURMOVE

Son ölen sevgili çifti koymuş. Pkk tarafından kaçırılan çocuklardan bahsetmiş mi?

Alıntıları Göster
    Hocam katiliyorum prim olayi gercekten vardir.

Zaten konulara bakinxa herkesin hem fikir olacagi seyler.

Bi berkin ile ilgili kisim (benimde hosuma gitmedi)

• quote:

Orijinalden alıntı: 11 52 7

Hocam katiliyorum prim olayi gercekten vardir.

Zaten konulara bakinxa herkesin hem fikir olacagi seyler.

Bi berkin ile ilgili kisim (benimde hosuma gitmedi)

Alıntıları Göster
    https://www.youtube.com/watch?v=qUffNsZPBFE&feature=youtu.be

Bakın İSYAN hoşlarına gitmiş. Diğer primci adam! Bunların amacı halkı sokağa çıkarmak. İsyan yaptırmak vs. Ülke bunların umrunda değil hocam. İsyan olsun istiyorlar.

• quote:

https://www.youtube.com/watch?v=qUffNsZPBFE&feature=youtu.be

Bakın İSYAN hoşlarına gitmiş. Diğer primci adam! Bunların amacı halkı sokağa çıkarmak. İsyan yaptırmak vs. Ülke bunların umrunda değil hocam. İsyan olsun istiyorlar.

Alıntıları Göster
    Eee buda adamin primi

Aslinda baktigin zaman cidden kaos ortami isteniyor gibi arka fon muzigi tamamen kaos cagrisimi acaba konuyu silsem evimi basmasinlar

• Şarkıyı dinlerken bu video nasıl hala kaldırılmadı diye düşündüm, yakında bu gençleri bir sebepten içeri alırlar diye düşündüm. Çoh özgürüz..

• quote:

Orijinalden alıntı: 11 52 7

Eee buda adamin primi

Aslinda baktigin zaman cidden kaos ortami isteniyor gibi arka fon muzigi tamamen kaos cagrisimi acaba konuyu silsem evimi basmasinlar

Alıntıları Göster
    Kaos istiyorlar tabii. Kaos olsa ilk bunlar kaçacak zaten. Söylenecek çok şey var ama boş verin.

Linki kaldırın. Bunlara destek olmayın.

• quote:

Kaos istiyorlar tabii. Kaos olsa ilk bunlar kaçacak zaten. Söylenecek çok şey var ama boş verin.

Linki kaldırın. Bunlara destek olmayın.

Alıntıları Göster
    Bilmem sabah dinlerken hostu millet bilinclessin baksin gorsun vs diyerek paylastim ama gun boyu artan etkilesim kaos istiyor gibi yorumlar vs kotu. Ulkemin kaosa suruklenmesini istemem. Tabi

• Sadece bir kaç rapçi dışında hiç biri hükümete falan değinmiyor. Genel problemlerden bahsetmişler. Nasıl "muhalif rapçiler" yaftası yapıştırılmış anlamak mümkün değil. Bunları da söylemiyceklerse zaten rapin anlamı yok. Rap kültür olarak eleştirir zaten.

Şanışerin verse'i baya iyi ama hakkaten. Tahribatı bilmem ne ve Şanışer alınırsa içeri alınır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ReaLGz -- 6 Eylül 2019; 22:27:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-2472D2B0E

Katılıyorum.

"Rap haşarı çocukların başarı marşı" deyip şimdilerde uyuşturucuya söz yazan Ceg'e de rapper veya mc demek istemiyorum.

Alıntıları Göster
    Ceg zaten bahsettiğin şarkısı dahil bir çok şarkısında uyuşturucu, şiddet gibi olaylardan gururla bahseden bir Horrorcore rapçisi, adamın tarzı bu, neden böyle dedin ki?
  • Özellikle ekşi sözlükteki elitist bazı arkadaşlar şarkıya b.k atmışlar.

30 yıllık hayatlarında belki bir kele bile isyan etmemiş insanların bu şarkıyı eleştirilmesi anlamsız.

Beğen beğenme, emek sarf edilmiş, baş kaldırılmış... Teşekkürler hepsine.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rahatı Kaçan Ağaç

Özellikle ekşi sözlükteki elitist bazı arkadaşlar şarkıya b.k atmışlar.

30 yıllık hayatlarında belki bir kele bile isyan etmemiş insanların bu şarkıyı eleştirilmesi anlamsız.

Beğen beğenme, emek sarf edilmiş, baş kaldırılmış... Teşekkürler hepsine.
    ekşi sözlük kalabalık bir platform,her çeşit insan bulabilirsin

%95inin beğenmesi bile anormal bir durum iken olumsuz eleştiride bulunan azınlık olmasa ekşi için çok daha anormal bir durum olurdu.
  • quote:

Alıntıları Göster
    Adamlar en azından milyonlara ses olmuşlar. Ne bekliyorsunuz sanatçıdan? Ceceli gibi saray ilahicisi mi olsunlar? Adamlar çıkıp toplumun kanayan yaralarına bir bir parmak basmışlar, mabadını yayıp yatmaktan başka bir şey yapmayanlar tarafından primci olarak yaftalanıyorlar. Varsın primci olsunlar. En azından yaptıkları şey bir işe yarıyor. Bir de kaos meselesi geçmiş ki eyvah. Hangi biri demiş sokağa çıkın, kaos çıkarın? Konuyu açan arkadaş da bir gazla açıp 180 derece dönüş yapmış maşallah.

• Ümit veriyor bu tür şarkılar, sözler..
  • 11 52 7 kullanıcısına yanıt
    Aynen reis köpeklerin de canı var kadına şiddete karşıyız diyen bir şarkı kaosa sürüklüyor ülkeyi.
    Hatta tersten dinlersen dinler yalan ve hükümet kaka da diyorlar.
    Başımızdaki yüzde elliyi evde zor tutuyorum deyince bir şey yok ama.
    Bu kadar korkak olmayın. Bu nasıl bir ülke ki yapılmış şarkıyı paylaşmaya cesareti yok insanların.

• Kaosa sürüklemek mi? Gerçekleri dile getirmeyi böyle mi tarif ediyorsunuz? Ortada olmayan bir şeyi söylememişler,yürekleriyle mevcut duruma farkındalık yaratmışlar. Değinilen her konu insanlıktan kaybettiklerimiz,kaybediyor olduklarımızla alakalı.. Adalet,hak,hukuk... "Sıra bize geldiğinde" aradığımız şeyler olmamalı.. Yapılan sanata,emeğe sonsuz saygı duyuyorum. #susamam

• quote:

Alıntıları Göster
    Adamlarin bi cogu protest rap yapiyodu zaten. Saniser dedigin adamin ta ilk ciktigi ergen zamanlarinda bile bu tarz parcalari vardi. Heriflerin bi cogunun hali hazirda kitlesi var. En bilinmeyen adamin bile 1 2 milyon dinlenen sarkilari vardir ki aralarinda gayet populer olan adamlar cok fazla. Zaten corbalari konserle monserle kayniyor. Kaynamasa da dune kadar rapten 5 kurus kazandiklari da yoktu cocugunun gayet unlu olmalarina ragmen.
    Turk insani gazla calisir da masallah 10 senedir kadin cinayetine, tecavuze karsi gazlanamadilar.
    Şunu koymus mu bunu koymus mu dedigin yerlere gelince, ezhel in klibinde bir cok sehit haberi var, arap bahari var, yankilarak oldurulen askerler var, firat var, eren var, 15 temmuz darbesi var, omer halisdemir var, sozlerde 15 temmuz konusunda dis guclere gonderme var, klibin icinde abd nin polis siddetiyle ilgili goruntuler var.
    Simdi sana geldi sira, sen ne yaptin bu gune kadar? Elinden kagidi kalemi mi aldik, onunden pc yi mi kaldirdik. Rap yapmak icin oyle buyuk butcelere gerek yok. O klipteki cocuklarin arasindan 10 yila yakindir dinlediklerim var, adamlar evde pc de boktan kayitlarla basladilar. Madem eksik gorduklerin var, cik sen de anlat derdini. Burda ergenleri "bak basina is acarsin" diye korkutmakla vatan sevdalisi olunmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Berkayselcuk -- 7 Eylül 2019; 2:22:2 >

• YOURMOVE kullanıcısına yanıt
    Ulan ne yobaz adamlarsınız ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: gsad1905

Şarkıyı dinlerken bu video nasıl hala kaldırılmadı diye düşündüm, yakında bu gençleri bir sebepten içeri alırlar diye düşündüm. Çoh özgürüz..
    nakartta zaten göze aldık herşeyi diyor..

"
    Gel, gün olur hapsolur bu suçlu cümleler!
    Yenilir hiç olurum fark etmezler!
    Susma, susamam!
    Korkma yanıma gel!

Gel, gün olur hapsolur bu suçlu cümleler!
    Yenilir hiç olurum fark etmezler!
    Susma
    SUSAMAM!
    "
  • Moving On kullanıcısına yanıt
    Boş mesaj okumayın

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.