Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

**Sürekli Başlangıçta açılan bios ekranı**

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir Kullanıcı, 3 Masaüstü Kullanıcı
23
Cevap
0
Favori
34.923
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> **Sürekli Başlangıçta açılan bios ekranı**
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    258 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: sertacr88

bu uygulamayı kim anlatabilir acaba ?
    Bilgisayarı sadece akşamları açıyorum ve ilk önce açılmıyor 2 kere reset atıyor bioos geliyo load optimized default a basıyoorum otomatik olarak sonra açılıyor. Hemen ardından res atınca bişi olmyo sadeece uzun süre kullanmayınca 10 saat gibi o zaman oluyor.
    Sanırım sizin ayarlarınız siliniyor. Acaba anakartta pil mi bitti? ilk aklıma gelen o oldu şuan.
    Uykuya almayı denemişmiydiniz? Bakalım 10 saat sonra uykudan uyanıcakmı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ensatech -- 19 Aralık 2018; 14:29:25 >

"Sanırım sizin ayarlarınız siliniyor. Acaba anakartta pil mi bitti? ilk aklıma gelen o oldu şuan.
    Uykuya almayı denemişmiydiniz? Bakalım 10 saat sonra uykudan uyanıcakmı."

Bunu deneyeğim, BIOS pilini değiştirdim düzelmedi.
    Yalnız şöyle bir durum var ben termal macunu yeniledim 2 senelikti. yeniledikten sonra başladı yanılmıyorsam. kaliteli bir marka aldım ve boşluk kalmıcak şekilde sürdüm ince bir tabaka olarak.

Eskiden benim bilgisayarıma dolu yağdığında pencereden buz parçaları dolmuştu kasanın içi. ama hiç sorun yaşatmamıştı o zamanlar iyice kuruttukdan sonra açtıgım için. aylar sonra anakartım işlemciyi ısıtmıyordu bile yani çalıştırmıyordu garantiden "tamir edilip" geri yollandı ve aradan 1 yıl geçti yeniden benzer bir olaylar yaşanıyor şimdi.
    |
    |
    Bahsedilenler: ensatech

MSI Z270 SLI PLUS/2xGIGABYTE GTX1080 SLI/Intel i7 7700K (4.8Ghz)/Crucial Ballistix Elite 2x8GB 2666Mhz/Acer Nitro VG270U 27" QHD

YAMAHA MT 07
  • Yüzbaşı
    461 Mesaj

2 gündür uyku moduna alıp öyle yatıyorum sabah dokunuyorum hemen açılıyor. tekrar uykuya alıp işe gidiyorum ve yine akşama sorunsuz 2 saniyede açılyo sıkıntı yok. ama kapatırsam eyvah :) galiba ömür boyu böle gidicek bu iş.
    |
    |
    ensatech kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

MSI Z270 SLI PLUS/2xGIGABYTE GTX1080 SLI/Intel i7 7700K (4.8Ghz)/Crucial Ballistix Elite 2x8GB 2666Mhz/Acer Nitro VG270U 27" QHD

YAMAHA MT 07
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
haberler
Mobilya Takımları
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
seo paketleri
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,172
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.