Şimdi Ara

Sürekli ban yiyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
587
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler dota 2 nin adaletsiz ve karaktersiz olduğunu çoğumuz biliyoruz bilmeyen de babasını savunur gibi savunmasın. Şimdi sorun şu oyunlarda çok ciddi takılıyordum feedlesem bile raporlansam bile ban yemiyordum sonra oyunlarda xd xd falan yaptım güldüm tantana falan ama oyunu kazanıyorum bir şey yapmıyorum sonra 3 kişi arkadaşmış bunlar beni raporladı ban yedim 5 maç daha sonra low da sürekli 1 tane bile rapor yesem ban yiyorum haklı haksız. Bir şey yapmıyorum yine yiyorum çıldırıcam artık. Her oyuna 1 saatimi harcıyorum kazanıyorum sonra bir bakmışım 24 saat ban + 5 maç hiçbir şey yapmıyorum.

• Evet ilginc bir ban sistemi var. Basimdan gecen bir olayi anlatayim. Dp ile mid oynamistim bir keresinde. Oynamayi pek bilmedigim bi hero. Dota 2 dede yeniyim zaten. Karsima ns geldi adam ezdi beni. Harika bi sekilde feed ledim. Ama bilerek yaptigim birsey degildi. Karsimdaki kisi zaten oyun tecrubesi olarakta benden cok daha ustundu. Tabi boyle olunca takimdaki diger 4 kisi beni raporlamis. Ama ceza falan almadim. Baska bi olaydada adam chatten bana sadece 1 defa kufur etti. Hemen raporladim. 1 yada 2 gun sonra dotayi actigimda "raporladiginiz 1 yada birkac kisiye yaptirim uyguladik. Tota toplulugunu vs vs..." diye devam eden bi mesaj geldi. Daha sonrasinda da kufur edenleri raporladigim icin yine ben yediklerini gordum. Anladigim kadariyla kufure musamaha gostermiyorlar. Fakat oyun ici feed leme gibi durumlarda cazaya nasil karar veriyorlar anlamis degilim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benimde net gitti oyunun ortasında ceza aldım 5 maç son 1 maç zafer kalmışdı dengesizler troll amaçlı raporladılar beni bi 5 maç daha yedim yine son 1 zafer kala oyundayken çok acil çıkmam gerekti çıktım bir 5 daha 30 saatimi low'dan çıkmak için harcadım gelmişine geçmişine sövdüm bu sistemin :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IC1101 -- 25 Ağustos 2016; 18:03:42 >
  • İyotluTuz kullanıcısına yanıt
    Bu rusların hepsi suka suka die yazıyor ban yemiyor sanırsam ama dediğiniz doğru. Küfüre direk ban yiyorsun ama adaletli ban. Adam direk fu*k diyor bi rapor atayım dedim deneyeyim bir baktım adama ceza vermişler.
  • IC1101 kullanıcısına yanıt
    İşte sistemleri böyle. Sizin behave puanınıza bakıyorlar sonra bakıyorlar 3-5 rapor yemiş gene bu banı atıveriyorlar behave iyi olsa oyunu incelerler olmayınca inceleme gereği duymuyorlar gerçekten bilerek mi feedlemiş yoksa bilmeyerek mi diye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mezar35

İşte sistemleri böyle. Sizin behave puanınıza bakıyorlar sonra bakıyorlar 3-5 rapor yemiş gene bu banı atıveriyorlar behave iyi olsa oyunu incelerler olmayınca inceleme gereği duymuyorlar gerçekten bilerek mi feedlemiş yoksa bilmeyerek mi diye.

elim titreyerek giriyorum maçlara yine low'a düşer miyiz diye düşünce çıkılmıyorda yahu
    ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Simplify -- 19 Temmuz 2020; 13:15:28 >
  • quote:

Taktiği buldum asla ama asla tek kelime dahi yazmayın. Sadece ünlem at pointle 5 cezadan 3 ceza kaldı hala raporlanmadım.

mantıklı ama kendimi yazmadan tutamıyorum hayır küfürlü felanda konuşmam çok eğer çok çıldırttıysa felan yazarım onun dışında oyunla alakalı şeyler yazarım hep ama işte son 10 oyun 6 rapor var :D noob2luk felan yapmıyorum ama her oyunumda bir cins oluyor takımda hep onlar yüzünden raporlanıyorum
    Kardeş taktiği veriyorum yeminlen 2 maç cezam kaldı bitti bitecek. Hep Jungle gireceksin 10 dakikaya kadar ölmeyeceksin ama tek kelime etmeyeceksin sana point atacaklar bakma önemli değilse. Sonra son vuruş yap 1-2 kere score 2-0 olsun ölüm olmasın 15 dakikadan sonra mallar en çok ölenlere bakıp sövüyor onlar kavga ederken sen arada sıyrılırsın denenmiştir dene olmazsa ben de bir şey bilmiyorum. Ama bak tek nokta bile yazma herkesi sesle mutele yazıları oku.
  • quote:

Kardeş taktiği veriyorum yeminlen 2 maç cezam kaldı bitti bitecek. Hep Jungle gireceksin 10 dakikaya kadar ölmeyeceksin ama tek kelime etmeyeceksin sana point atacaklar bakma önemli değilse. Sonra son vuruş yap 1-2 kere score 2-0 olsun ölüm olmasın 15 dakikadan sonra mallar en çok ölenlere bakıp sövüyor onlar kavga ederken sen arada sıyrılırsın denenmiştir dene olmazsa ben de bir şey bilmiyorum. Ama bak tek nokta bile yazma herkesi sesle mutele yazıları oku.

Mantıklı aslında hocam hiç kimseye dokunmadan jungde takılmak alırım bi lc,ls yada alc bakarım keyfime eyvallah öneri için

Hacı jungle mantığı şu kimse senin ne yaptığını takip etmiyor. Amaç senin 5-10 dakika görünmez kalman jungle içinde onlar birbirini yiyor sonra sen devreye giriyorsun. Az önce baktım 5 oyunda 6 kere raporlandım. Neredeyse her oyun 1 kere rapor yemişim eskiden olsa her oyun 3 kez raporlanırdım. Yani bu taktiği artık hep yapacaım kimse noob demiyor jungle tkaılınca. Bu ezikler jungle yapmayı bilmiyorlar sen girince sen oyunu biliyosun sanıyorlar zaten kombata da girmiyorsun score 1 kill 0 death oh kafan rahat bırak onlar raporlarını birbiriyle harcasın. 1300'den 460 mmr olmak çok koyuyor. Ayrırca en önemlisi kesinlikle tek teklime dahi etmemen.
  • quote:

Hacı jungle mantığı şu kimse senin ne yaptığını takip etmiyor. Amaç senin 5-10 dakika görünmez kalman jungle içinde onlar birbirini yiyor sonra sen devreye giriyorsun. Az önce baktım 5 oyunda 6 kere raporlandım. Neredeyse her oyun 1 kere rapor yemişim eskiden olsa her oyun 3 kez raporlanırdım. Yani bu taktiği artık hep yapacaım kimse noob demiyor jungle tkaılınca. Bu ezikler jungle yapmayı bilmiyorlar sen girince sen oyunu biliyosun sanıyorlar zaten kombata da girmiyorsun score 1 kill 0 death oh kafan rahat bırak onlar raporlarını birbiriyle harcasın. 1300'den 460 mmr olmak çok koyuyor. Ayrırca en önemlisi kesinlikle tek teklime dahi etmemen.

bende 1.5'dan 700'e düştüm banada çok koydu

Dota yetkililerinin bir şerefsizliğine daha şahit oldum. Oyuna girdiğim halde oyundan çıkıp tekrar oyun arattı 2 kez. Üstüne bir de ceza yemeyeceğim miktarda 6 maç içerisinde 5 farklı kişiden rapor yedim gene 5 ceza yedim. Eğer o 2 oyun kendi kendine çıkmasaydı ceza yemeyecektim. Bana bunların tesadüf olduğunu söyleyen olursa aklındna şüphe ederim.
  • Küfür hemen ban yemiyor hocam. Ben her oyunda makarasına sövüyorum. Hem de çok ağır şekilde, nadiren konuşma banı yiyorum. . tam tersi elemanlar ekliyor, i Like you man falan diyip oyuna çağırıyorlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

feedlesem bile raporlansam bile ban yemiyordum sonra oyunlarda xd xd falan yaptım güldüm tantana falan ama oyunu kazanıyorum bir şey yapmıyorum sonra 3 kişi arkadaşmış bunlar beni raporladı ban yedim

feedleyip veya oyunu satan hareketler yaptığında gelen raporların bir işe yaramadığını mı düşündün?
    Bunların hepsi hesabının seviyesini etkiliyor. Zaman içerisinde artık hesabın hassaslaşmaya başlamış ve ufak şeylerden ceza almaya başlamışsın.

Bu hesap kitap işlemleri maç sayısı ile orantılı. Az maçta az rapor yemek ile çok maçta çok rapor yemek aynı şey.

İnsanların oyunlarına zarar verdiğini itiraf etmeden hemen önce adeletden bahsetmen komik olmuş.
  • Durruk D kullanıcısına yanıt
    Beynin yanmış senin git lol falan oyna. Ben kasıtlı besleme veya kendi takımıma zarar verecek bir şey yapmadım ama sen beynin yandığı için böyle anlıyorsun çünkü güldüm tantana yaptım dedim diye ban yemek mi zorundayım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Simplify -- 30 Ağustos 2016; 19:14:53 >
  • quote:

Bu rusların hepsi suka suka die yazıyor ban yemiyor sanırsam ama dediğiniz doğru. Küfüre direk ban yiyorsun ama adaletli ban. Adam direk fu*k diyor bi rapor atayım dedim deneyeyim bir baktım adama ceza vermişler.

Oyundaki banlama, ceza sistemi benim bildiğim kadarıyla sadece İngilizce üzerine kurulu. Yani bunu anlamak için önce Behavior Point olayını bilmek lazım. Türkçesi davranış puanı. Oyun içi yaptığınız her türlü hareket, küfür, size yapılan şikayetler davranış puanınızı etkilemekte. Bu sistemdeki küfür kısmı ingilizce üzerine kayıtlı. Yani siz türkçe ana avrat chatten söverken davranış puanınız etkilenmez fakat en ufak bir f**k ya da benzeri son of a b* dediğiniz anda düşüyor. Yani sistemde sadece ingilizce küfürler kayıtlı.

Peki bu davranış puanları ne işe yarıyor. Davranış puanları 0-10000 arasında değişen sayılar. 7000-8000 iyi 8000-9999 ise çok iyi olarak tanımlanmakta.

Düşük davranış puanına sahip insanlar genelde küfürcü, feeder gibi insanlar olduğu için eğer düşük dp ye sahipseniz takımınıza da aynı adamlar geliyor ve maçları kaybetmeye başlıyorsunuz.

Dotanın da ceza sistemi budur. Adaleti yok demeyin, belki fark edilir bir ceza değil ama low'a düşmek bunun yanında melek gibi kalır.

Davranış puanlarını arttırmak için ise gg, wp, thanks, gl hf gibi kelimeleri oyun içinde sık kullanmalı. Mümkün olduğunca chatten uzak durulmalı. Küfür edilecekse türkçe sövülmeli, ya da micden ingilizce sövülmeli.

Nasıl bakılır derseniz

Konsolu açın
    developer 1 yazıp entera basıyorsunuz
    ardından
    dota_game_account_debug

yazıyorsunuz hesabınızın bir özeti çıkıyor. Kaç win kaç loss, kaç övgü vs. Aşağıda bir yerlerde Behavior Point yazar.

Konu sahibi arkadaş bp yazarsa sevinirim çok merak ettim çünkü.

• AJFA kullanıcısına yanıt
    248 oyun kazandım. Bu ceza rezilliği olmadan önce 150'ye yakın kaybım vardı şu an 326 maç kaybım var.

5000 küsür davranış puanım vardı fakat şu an davranış puanım 3798.
  • quote:

248 oyun kazandım. Bu ceza rezilliği olmadan önce 150'ye yakın kaybım vardı şu an 326 maç kaybım var.

5000 küsür davranış puanım vardı fakat şu an davranış puanım 3798.

Davranış puanı oyun kaybetmekle düşmez, genelde küfürle alakalıdır. Baya sövüyorsun belli o kadar düşmez yoksa.
  • AJFA kullanıcısına yanıt
    İngilizce sövmedim hiç genelde türkçe sövmüşümdür o da öyle bildiğin küfürlerden değil annesiz falan demişimdir. Dediğim gibi ortada bir mağduriyet durumu var ben kendimi biliyorum çünkü.

Mesela bilerek feedlemedim oyunda herks 1-4 1-10 falan ben de o civarlardayım ama ben zaaa xd xd hehe falan yazdım diye ban yedim yani adamlar bilerek mi değil mi olayını anlamak için ne yazdığıma mı bakıyor diyeceğim 1000 lerce kişinin oyununu incelemeleri imkansız.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.