Şimdi Ara

SUPERONLİNE Wİ-Fİ6 MODEM (109. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
2.180
Cevap
82
Favori
293.000
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 105106107108109
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Yok hocam tuvaletin havalandırmadan getirmişler alt komşuya sordum turkcell fiber vs dedi ama yaşlıydı pek güvenemedim. Binayı dolandım ama fiber kutusu vs nasıl birşey bilmediğimden teyit edemedim :)

Aşağıdaki resim geliyor turkcell sayfası başvurusu sırasında

SUPERONLİNE Wİ-Fİ6 MODEM
  • kagan06 kullanıcısına yanıt
    SUPERONLİNE Wİ-Fİ6 MODEMwww.milleni.com.tr
    İnternet Altyapı Sorgulama & Fiber İnternet Nerede | Millenicom
    https://www.milleni.com.tr/internet-altyapi-sorgulama

burdan sorgulayınca ne çıkıyor

• Winter Is Coming kullanıcısına yanıt
    Bulmuyor burdan hocam siteyi çok enteresan yanındaki siteler vs var.

Turknetten falan bakayım
    İç kapı seçtirmedi sizin link durum bu şekilde hocam

SUPERONLİNE Wİ-Fİ6 MODEM

Turknette de bu şekilde:

SUPERONLİNE Wİ-Fİ6 MODEM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kagan06 -- 9 Mayıs 2024; 18:7:32 >

• kagan06 kullanıcısına yanıt

en doğru bilgiyi sol u arayarak alabilirsiniz hocam. buradan ne desek yalan olur. milenicom da gözüküyorsa büyük ihtimal altyapı vardır.

Tamam diyelim ki 100 mbps alabiliyorum.

Cihaz olarak hangisini/hangilerini almalıyım?

1000 mbps olursa tercihim ne olmalı, talebimi ilk kurulumda ileteyim sonradan modem vs değiştirmezler şimdi o bakımdan hangi cihazı tercih etmemi önerirsiniz
  • Arkadaşlar merhabalar. Dün Süperonline Fiber aboneliği başlattım, TP-Link modem verdiler, ilk defa kullanacağım fiber fakat merak ettiğim bir husus var, terimleri tam anlayamadım. Şöyle ki benim sistemim FFTH'mı yoksa başka birşey mi? Zira XTP-LINK EX530v modem ile birlikte ufak bir kutu taktılar, bu tam olarak neyi işaret ediyor? FFTH'mı yoksa başka birşeymi? Artıları ve eksileri varmıdır eğer FFTH ise? Şimdiden teşekkürler.

• Yahu benim kafam iyice karıştı. Superonline teknik servis platin cihazdan bahsediyor, android box gibi de kullanabiliyorsunuz diyor, o TV+ pro değil mi diyorum, yok platin o diyor, hangisi bu platin cihaz yahu :)
  • erolalper E kullanıcısına yanıt

Hocam birden fazla tv+ kutu mevcut.

Gelecek cihaz hem uydu hem android tvbox şeklinde boot olabiliyor demek.

Cihazın detayını çağrı merkezine sorabilirsiniz.

• Şu yeni tp link modemi kullanıp diğerlerine göre çekim gücü filan nasıl karşılaştırabilecek olan var mı
  • merhaba arkadaşlar tv plus ve zyxel h3600 modem var elimde ev 170 m2 ve salonda evin başında sayılır tv plusta olduğu için yerinden oynayamıyorum. Ancak evin gerisinde de modem verimli çekmiyor. Mercusys Halo H70X(2-pack), AX1800 Mbps Tüm Ev Mesh Wi-Fi 6 Sistemi alsam bu cihazı kabloyla bağlayıp modemin wifisini iptal etsem Halodan wifiyi yanınlayıp(tv plus nedeniyle ana modemi tamamen iptal edemiyorum.) ve diğer kutuyu da evin başka yerinde konumlandırsam çekim sorunum biter mi? Asıl sormak istediğim soru Mercusys Halo H70X i direk kabloyla modeme bağlayınca superonline şifresi vs bilmesem de verimli bir şekilde çalıştırabilir miyim? konu hakkında bilgilerine ihtiyacım var?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilygehan -- 21 Mayıs 2024; 12:35:15 >

• bilygehan kullanıcısına yanıt
    Bildiğim kadarıyla mesh cihazlarda modem şifresi istemiyor, evdeki modeme ethernet ile bağlamanız yeterli.
  • bu modemin root şifresini bulabilen var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Winter Is Coming -- 22 Mayıs 2024; 16:19:59 >
    SUPERONLİNE Wİ-Fİ6 MODEM

Sorunuza yanıt vermek için bu çizimi yapıp kendi çözümümü kısaca anlatayım.

Aynı modem ile SOL 100mb/20mb fiber kullanıcıyım. Özellikle wifi de sıkıntı yaşıyordum; Mutfak, salon yatak odası yani sadece oturma odası ve cocuk odasında 80-100 mbit hızları yakalayabiliyordum. Mercusys Halo H80x model mesh sistem satın alıp, resimdeki gibi kurdum ve artık 110 m² evin tamamında 100mbit download hızına ulaşıyorum. Şuan için toplam wifi bağlabilen cihaz sayısı 15 civarında henüz bir problem yaşatmadı. Bu arada Halo1 cihazı modeme direk ethernet kablosu ile bağlı olup, Halo2 cihazı Halo1 cihazına kablosuz olarak bağladım. Modemin kendi wifi tamamen kapalı, Halo cihazıdan wifi 2.4.ghz ve 5ghz ağları açık şekilde kullanıyorum. Umarım yardımcı olur.

TV Plus kutusu ile router yan yana durmak zorunda değil. Bir adet menzil genişletici sizin sorununuzu çözer. Router evin içinde istediğiniz yerde dursun, menzil genişleticiyi kablosuz ağa bağlayın TV Plus kutusunu da menzil genişleticiye kabloyla bağlayın. Bizde H267A router, RE305 menzil genişletici var. Sorunsuz TV Plus kullanıyoruz.

Bu şekilde ₺6000 yerine ₺1000 ödeyerek sorununuzu çözersiniz.

Menzil genişleticinin repeater özelliğini de ihtiyacınıza göre kullanırsınız veya kullanmazsınız. 2,4 GHz var, 5 GHz var ayrı ayrı kapatılabiliyor / açılabiliyor vs.

Bir tane homeplug al bitsin istediğin yerde tvplus kullanabilirsin.

• arkadaşlar şu modemi kullanmama şansımız var mı ? h3600 den pppoe şifresi sanırım alınabiliyormuş bu şifreyi bir şekilde alıp farklı router e geçmek istiyorum. bendeki ont + h3600 şeklinde. ucuz yollu bir wifi6 router alıp kullanabilirmiyim ? ont cihazı vs nasıl olacak ?

sol un dayattığı dnsler çok yavaş ve sansürlü. root şifresi zaten alınamıyor ayrıca farklı bir odada tv plus kullanıyorum wifi performansı gerçekten vasat.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Winter Is Coming -- 31 Mayıs 2024; 16:3:34 >

Çeşitli yöntemlerle öğrenirsin forumda veya Google da yöntemler var

veya keenetic marka ürün alırsan 1 dk da öğrenip not alıp kullanırsın

dns vpn vb şeyleri kullanırsın

yani atladığını nokta var DNS değiştirip sansürlerden engellerden kurtulamazsın kurtulmak için vpn kullanmalısın tabi vpn de engelli değilse baya bi masraf yapmak gerekiyor tam anlamıyla kullanmak için parasını verip aldığımız hizmeti  

lanet iss bu Superonline

https://forum.donanimhaber.com/superonline-fiber-ultra-kati-sansur-ve-yavaslatma-teknolojisi--151733162

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sahilli -- 31 Mayıs 2024; 16:55:15 >

• Sahilli S kullanıcısına yanıt

hocam keenetic ler gereksiz pahalı bence tplink wifi6 router 1.2k iken gidip keenetic e 3-4k veresim yok valla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Winter Is Coming -- 31 Mayıs 2024; 17:32:51 >
  • 
Sayfa: önceki 105106107108109
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.