Şimdi Ara

SuperOnline İzmir Ping Sorunu (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
828
Cevap
8
Favori
36.505
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    yukarıdaki IP'lere ait tracert alabilirsek sizden sorunun ne kadar olmadığını görme şansımız olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ucuzcufiko

Bende superonline ve izmirdeyim sorun yok hocam ping değerlerinde r6 de 47 46 ms leri goruyorum turkiye için rekor ms bu çünkü oyunun sunucusu yok TR de
    hangi sunucu bu? bir bu sunucuya ve vie.valve.net tracer atar mısınız bakalım nerelerden dolanıyor.
  • Salvador_Limones kullanıcısına yanıt
    https://pingtestlive.com/rainbow-six-siege adresinden ping test yapınca ilginç değerler geliyor. Bende 6-8 ms arası çıkıyor tüm sunucular. Sadece U.S. East sunucusu 292ms görünüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zulu123

https://pingtestlive.com/rainbow-six-siege adresinden ping test yapınca ilginç değerler geliyor. Bende 6-8 ms arası çıkıyor tüm sunucular. Sadece U.S. East sunucusu 292ms görünüyor.
    bu site hatalı. bir de rainbow six siege turkey data center asia bağlı benim bildiğim. muhtemelen farklı bir lokasyonda. o yüzden route görmek lazım
    Evet tracert değerlerini gönderse de bir baksak. Arkadaş ortaya bir laf attı, bir daha uğramadı.
  • zulu123 Z kullanıcısına yanıt
    o site çalışmıyor sanırım

şöyle bir site buldum iş görür oyunu seçin ping ölçüyor ilk girince bir reset tuşunu kullanın derim.https://gameserverping.com

SuperOnline İzmir Ping Sorunu

dip not: konumum izmir değil ankara

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zaq999 -- 1 Eylül 2019; 19:38:1 >
  • üşenmedim 60gb oyunu indirdim test etmye
    lokasyonu bakmadım ama 59 60 ping alıyor. ilk hop noktasında ki -15 kaybı düşünürsek 45 ping alması normal. diğer oyunlarda sunucular halen rezalet 80+
  • Bende 72-91ms arası çıktı EU WEST. Bu arada bunların bu sorun üzerine gitmeye hiç niyetleri yok. Arıza kaydını kontrol ettirdim. Saha ekiplerine falan gönderilmemiş. Bana gönderdik demişlerdi. İş "Yalan rüzgarı" dizisine dönmeye başladı. Benim Turkcell Superonline bitmiştir. Yarın KabloNet ve Vodafone ile görüşeceğim. Yarın büyük ihtimalle sanki ekiplere göndermişler sorun yokmuş gibi bir arama yapıp arızayı kapatmaya çalışacaklar. Ama bir sürpriz yapıp ben onları kapatacağım.
  • quote:

Bende 72-91ms arası çıktı EU WEST. Bu arada bunların bu sorun üzerine gitmeye hiç niyetleri yok. Arıza kaydını kontrol ettirdim. Saha ekiplerine falan gönderilmemiş. Bana gönderdik demişlerdi. İş "Yalan rüzgarı" dizisine dönmeye başladı. Benim Turkcell Superonline bitmiştir. Yarın KabloNet ve Vodafone ile görüşeceğim. Yarın büyük ihtimalle sanki ekiplere göndermişler sorun yokmuş gibi bir arama yapıp arızayı kapatmaya çalışacaklar. Ama bir sürpriz yapıp ben onları kapatacağım.
    verilen websitesinden baktıysanız bende de yüksek ping orada. oyun içinde düşük ping alıyor. arıza kaydı ben de açtım çoğunluk olursa durum araştırılır diye. 10 gün dönüş süreleri var. normalde 1 2 güne hem ekip gelir hem de 2 defa ararlardı bu sefer ses yok.

10 gün değil. MH üzerinden arıza kaydı açtıysanız 24 saat, internet üzerinden mail, web sitesi vb. ile açtıysanız 72 saat ilk müdahale süreleri var. Sonrasında 10 gün içinde çözülmezse ayıplı ürün sınıfına girer ve Taahhüt iptali cezasız olarak yapılır. Tabi bunlar normal prosedür. Yasalar, yönetmelikler genelde garibanlar için olduğundan uygulama nasıl olur bilemem.
  • zaq999 kullanıcısına yanıt
    Senin pingler hiç fena değil.Hangi altyapı?

Bende SoL altyapısında VDF FTTH var ve değerler bu şekil :

SuperOnline İzmir Ping Sorunu
  • quote:

IDN veya Internet Exchanger aktif olduysa da buna neden olabilir mi? Bilindiği gibi 3 IDN kurulacaktı. Bunların birisi Ankara diğer ikisi ise İstanbul'da. Her bağlantı eğer bu IDN'ler üzerinden geçecekse önce İzmir'den İstanbul veya Ankara yapıp oradan yoluna devam ediyorsa doğal olarak bütün işlemlerde yurtiçi pingi artı olarak binecektir. Yani İzmir'in önceki Seabone üzerinden yurtiçini dolaşmadan çıkış yapması avantajı bitmiş olabilir. Bu IDN sisteminde en avantajlı yerler Ankara ve İstanbul oluyor bu durumda. Yurtiçi gecikme pingi yemeden veya sadece local ping yiyerek internete çıkabilecekler. Bu durumda bu iller dışında SuperBox tarzı sistemler kullanmak sabit internetten daha avantajlı hale gelecektir. Herkes +20ms pinge hazır olmalı bence bu illerin dışında. Mobil internetim ile aynı ping süresini de bu IDN olayı açıklıyor gibi.
    Benim lokasyon Antalya, en düşük ping 10ms ile Ankara. Routing problemi olabilir diyordum ama çözümü olmayabilir demek.

Evdeki binadaki donanimla kel alaka bu arada, hepi topu 56 byte data, routingde ya kasitli ya beceriksizlikten sorun var.

• nofearl N kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle kasıt ya da beceriksizlik var....
  • İzmir'deki sıkıntının sebebi Core Switchlerinin yanlış protokoller ile yönetilmesinden ve yanlış şehirler arası kablolamadan kaynaklı. Kablolama için çözüm aranıyor; İstanbul, Ankara ve Antalya yönleri için tekrar kablolama yapılacak ve daha düşük gecikme sunacak kablolar ve rotalar tercih edilecek. Bu durumdan bankalar çok şikayetçi, senkronize sıkıntısı yaşıyorlarmış genel merkezler ile.
  • LGR9 kullanıcısına yanıt
    Aslında KabloNet kullanırken SoperOnline'ın İzmir'deki durumunun farkındaydım. KabloNet'te bazen TürkTelekom bazen de SoL IP'leri gelirdi. TT IP'si geldiğinde local sunucuya 5-6ms ping olurken SoL IP'si geldiğinde 25ms altına düşmüyordu. Ancak yerelden yurtdışına geçişte bu fark kapanıyor SoL IP'leri ile yerel 25ms üst olmasına rağmen TT IP'lerinden daha düşük ping değerleri karşıma çıkıyordu. Bu yüksek ping olayını SoL ile Kablonet arasındaki geçişlerde sorun olabileceğinden diye değerlendiriyordum. Binama SoL fiber gelince hemen atladım. Bu Ağustos başına kadar da gayet iyiydi. Hem yerel pingler 0-4ms olmuştu hem de yurtdışı pinglere diper ISS'lere göre görece iyiydi. Sonradan yavaş yavaş yurtdışı ping avantajı kayboldu. En sonunda da yerel ping değerleri de 15-18ms aralığına çıktı. Çoğu yönlendirme TATA üzerinden yapılmaya başlandı. Ancak TATA ANkara'da çok iyi değerler verirken İzmir'de rezalete dönüştü. Çünkü TATA'nın Ankara'da bu iş için tesis edilmiş merkezi var. İStanbul ve Gebze'de olduğu gibi. İzmir'de olmayınca trafik buralara yönlendiriliyor sanırım. Bu da yerel pinglere yurtiçi pingi eklenmesine neden oluyor olabilir. Bu sadece bir tahmin böyle olmaya da bilir... Ayrıca bulunduğum bölge gibi yeni tesis edilen fiber altypaılarda kullanılan kablo ve cihazların kalitesinin kötü olması da buna sebep olabilir. Aslında İzmir'de Turkcell SuperOnline'ın başarısız olmasının altında o kadar çok faktör olabilir ki, benim burada ne işim var diye sorguluyorum kendimi. KabloNet ve Vodafone ile görüştüm. Sanırım KabloNet ile bir anlaşmaya varıp asıl hat olarak Kablonet'ten bir tarife satın alacağım. VOdafone müşteri hizmetleri beni hiç tatmin etmedi açıkçası. Yiğidi öldür hakkını yeme SoL müşteri hizmetleri harbiden iyiydi. Ama İzmir'de verdikleri internet hizmeti yerlerde sürünüyor.

• superbox

tracert 151.101.2.167

En çok 30 atlamanın üstünde 151.101.2.167'e giden yolu izlemek

1 <1 ms <1 ms <1 ms homerouter.cpe [192.168.1.1]
    2 * * * İstek zaman aşımına uğradı.
    3 44 ms 29 ms 28 ms 172.17.164.115
    4 40 ms 27 ms 23 ms 172.17.18.38
    5 * 26 ms * 172.20.0.22
    6 54 ms 31 ms 29 ms 172.20.0.101
    7 54 ms 26 ms 29 ms 172.17.18.41
    8 35 ms 28 ms 28 ms 172.17.232.22
    9 43 ms 27 ms 30 ms 172.17.232.2
    10 44 ms 28 ms 28 ms 172.31.235.98
    11 * * * İstek zaman aşımına uğradı.
    12 * * * İstek zaman aşımına uğradı.
    13 92 ms 78 ms 76 ms ix-ae-6-0.tcore1.it6-ankara.as6453.net [5.23.8.2
    1]
    14 91 ms 75 ms 75 ms if-ae-37-3.tcore1.fr0-frankfurt.as6453.net [195.
    219.50.165]
    15 * * * İstek zaman aşımına uğradı.
    16 82 ms 74 ms 74 ms ae-2-3207.edge5.Frankfurt1.Level3.net [4.69.163.
    22]
    17 83 ms 76 ms 77 ms 212.162.24.214
    18 75 ms 74 ms 70 ms 151.101.2.167

İzleme tamamlandı.

• quote:

Orijinalden alıntı: LGR9

İzmir'deki sıkıntının sebebi Core Switchlerinin yanlış protokoller ile yönetilmesinden ve yanlış şehirler arası kablolamadan kaynaklı. Kablolama için çözüm aranıyor; İstanbul, Ankara ve Antalya yönleri için tekrar kablolama yapılacak ve daha düşük gecikme sunacak kablolar ve rotalar tercih edilecek. Bu durumdan bankalar çok şikayetçi, senkronize sıkıntısı yaşıyorlarmış genel merkezler ile.
    Benim iki senedir böyle, kablo değilde routing sorunu daha olası çünkü dinamik ip ile 3-5ms çıkan ping statik ip geçtiği anda 15ms üzerine fırladı. IP ilk verdiklerinde İzmir olarak kayıtlıydı, şimdi Antalya olarak güncellediler ama routing sorununda hiç bir zaman düzelme olmadı.

Sonuçta şehir içi bağlantı için Ankara üzerinden gidiyor... (Ankara olarak tahmin ediyorum, en düşük ping 10ms ile Ankara)

Bilgi için teşekkürler bu arada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nofearl -- 2 Eylül 2019; 18:9:51 >

• Henüz çözüm merkezi çözümle ilgili bir irtibata geçmedi. Değerlerde bir değişiklik de yok. Acaba 10 günlük çözüm üretememe süresini doldurup abonelik iptaline mi gidecekler? Veya başka bir öneride mi bulunacaklar yoksa bir sorun bulamadık diyerek arızayı kapatmaya mı çalışacaklar?
    Merakla bekliyorum.
  • quote:

Henüz çözüm merkezi çözümle ilgili bir irtibata geçmedi. Değerlerde bir değişiklik de yok. Acaba 10 günlük çözüm üretememe süresini doldurup abonelik iptaline mi gidecekler? Veya başka bir öneride mi bulunacaklar yoksa bir sorun bulamadık diyerek arızayı kapatmaya mı çalışacaklar?
    Merakla bekliyorum.
    Eger cozerlerse sasarim, dinamik ip de farkli bloklarda sorunun cozuldugu oluyor mu?

Her ay statik ip degistirip duzgun calisana denk gelme projem var, eger duzgun route eden blok kaldiysa...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1    6ms    4ms    2ms    192.168.1.1
    2 24ms 54ms 81ms 212.57.0.25
    3 32ms 3ms 7ms 10.36.251.165
    4 25ms 6ms 27ms 10.38.216.73
    5 4ms 24ms 11ms 10.40.119.33
    6 3ms 4ms 31ms 10.40.119.38
    7 32ms 16ms 29ms 10.38.218.81
    8 24ms 23ms 17ms 10.38.219.34
    9 33ms 18ms 44ms 10.36.6.2
    10 * * * Request timed out.
    11 126ms 101ms 75ms 62.115.114.88
    12 59ms 85ms 86ms 62.115.137.165
    13 73ms 63ms 56ms 213.248.87.111
    14 53ms 55ms 55ms 151.101.2.167

değerler böyle... sorunu çözmüş olabilirler...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.