Şimdi Ara

Superonline Fiber Internet Yeni Taahhüt (Hangisi?)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.201
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2 yıllık eski taahhüdüm bitti bu ay itibarı ile ve Superonline bana iki alternatifli yeni bir teklif sunuyor;

50 Mbps- 250 GB- 84 TL.

100 Mbps- 100 GB- 89 TL.

Şu anki hızım 50 Mbps ve fiber bağlantıyı günlük kullanım haricinde en çok PS-4 ve dizi izlemek için kullanıyorum.

Geçtiğimiz 2 yıl boyunca AKK'yı bir kere olsun geçmedim, sadece 2 kere 90 GB'ları vurdu kullanımım.

Bu durumda; 50 ve 100 Mbps'ler arasında çok hız farkı var mıdır? Kullananlar tavsiye eder mi?

Fiyat / Hız / Kapasite oranlarına bakıldığında hangi teklif daha uygun sizce?

Cevalar ve bilgi için şimdiden teşekkürler

• 50 mbit bile video vs. izlerken son derece iyi. 100 mbit olsa bile izleme süren değişmeyecek. Elbette bir şeyler indirirken yarı yarıya süre kısalacak ama AKK düşünüldüğünde bence 50mbit'i tercih edin. Hızın yüksek olması oyun oynarken bir şey değiştirmeyecek çünkü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: igorparker

50 mbit bile video vs. izlerken son derece iyi. 100 mbit olsa bile izleme süren değişmeyecek. Elbette bir şeyler indirirken yarı yarıya süre kısalacak ama AKK düşünüldüğünde bence 50mbit'i tercih edin. Hızın yüksek olması oyun oynarken bir şey değiştirmeyecek çünkü.

Öncelikle teşekkür ederim cevap için.

Ben de o şekilde düşünüyorum ama diğer yandan da, bir üst hız seviyesine çıkıp AKK sıkıntısını da günlük kota paketleri ile aşma alternatifi de cazip geliyor.
  • Ozitech kullanıcısına yanıt
    Keyif sizin tabii de surf, video, online oyun açısından fark yaratmayacak bir artış olacak 50'den 100'e çıkmak. Şu hali bile ucuz sayılmaz, bir de üstüne ekstra kota satın alacaksınız. Gece Kuşu devam etmiyor mu acaba? En azından 00-06 saatleri arasında yaparsınız indirmeleri. Hızınız da 50mbit olur.
  • igorparker İ kullanıcısına yanıt
    Ediyor, zaten dediğim gibi bu ilave servislerle çözeceğim konuyu bir şekilde;

http://www.superonline.net/super-servisler/isik-hizinda--
  • http://www.superonline.net/kampanyalar/3-ay-bedava-kampanyalari/3lu-firsat-kampanyasi
    burda 100mbit 3ay bedava 27 ay taahütlü 99tl bu sizin için güzel bence hem 250gb kotası var
    http://www.superonline.net/kampanyalar/fiber-kampanyalari/akksiz-super-paket-kampanyasi
    birde bu var 25mbit kotasız 99tl benim gözümü bu cezbetti ama interneti çok kullanmıyom hızlı olsun dersen üstteki paketi almanı öneririm hem 3 ayda ücretsiz

• 25 mbps den sonrasi download yapmadikca farketmiyor. 100 e gerek yok zaten o hizi kablolu alabilirsin, wifide dusuyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • biggame B kullanıcısına yanıt
    Eyvallah hocam, bunlar da iyiymiş, özellikle 1.'si çok cazip geldi gerçekten de.

Teşekkür ettim
  • IsO6 kullanıcısına yanıt
    Doğru söylüyorsun, çok mantıklı, sağolasın hocam
  • Şu anki kullanımım ile aynı olan (50 MBPS- 100 GB) olan,

Gece 00:00-06:00 arasında AKK'dan etkilenmeyen ve ilk 12 ay 59, sonraki 12 ay da 69 TL. olan bir "Gece Kuşu" tarifesi varmış, ona taahhüt verdim.

İlgilenen ve cevap yazan herkese teşekkürler. Benim için en uygun paket bu oldu
    O zaman sadece gece indirme yapacaksın
    Yok, hayır, öyle değil tabii ki de

Dilediğin zaman indirme yapabiliyorsun, ama 00:00-06:00 arası indirme ve kullanımlar 100 GB'lık kotandan düşmüyor.

Örnek vermek gerekirse;

O gün için 80 GB kalan kotan var diyelim ve gece 00:00-06:00 arası bir tane HD film, bir de PS-4 için oyun güncellemesi indirdin diyelim ve toplamda 15 GB filan tutu bunlar.

İşte o 15 GB kotandan düşmüyor, gene 80 GB olarak devam ediyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.