Şimdi Ara

superonline fiber ev ici kablolama (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
1
Favori
10.926
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaşlar ben 10mb sınırsız için başvurumu yaptım.ev içinde kablolama hakkında bu sayfayı okuyunca tereddütlerim oldu.sizlere iki şey soracağım

1) ev içine gelecek kurulum ekibi kablo döşeme olayını nasıl yapacak ve ne kadar zaman alacak?

2)bizim evde her odada telefon,tv prizi var.ayrıca elektrik prizide var.şimdi bunların olduğu bölümden mi fiber kabloyu ulaştırıyolar yoksa zemin duvar kenarından plastik bir tutaçla mı istediğimiz odaya modemi kuruyolar?

lütfen acil cevap verirseniz sevinieceğim teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Richter

quote:

Orijinalden alıntı: semender86

quote:

Orijinalden alıntı: Kénan

quote:

Kablosuz modem kullanıcaksan kapının girişe koyarsın modemi böylece kablo ile pek uraşmassın. Avrupada böyle yapılıyor.

Böyle olunca, 10 mbit olan internetim 1mbitin altında seyrediyor. Pirelli modemden kaynaklanan sorun olduğunu düşünüyorum.

Pirelli modemin o kadar kalitesiz olduğu hiç aklıma gelmemişti. Umarım şu dandik markadan bira-n önce vaz geçerler.

Aynı modemi 3 kişi 2 si wireless 1 i ethernet şeklinde kullanıyoruz 10mbps hattımızda ben wireless olarak 11mb/s görebiliyorum bence sorun modemde deil sizde olmalı...

Modemi kapının girişine koydular. Wireless ile masaüstü bilgisayarıma bağlantı yaptım. Ortalama download hızım 50 KB/s idi. Kapı girişi ile odam arasında 5-6 metrelik mesafe var. Bu kadar mesafenin wirelesstan kaynaklanacağını sanmıyorum. Salı günü kapıda bulunan modemi kendi odama alınca sorun düzeldi. 1.1 MB/s 'nin altına düşmüyorum.
    Kullandığım Wireless; ZyXEL 802.11g USB adapter, modeli G-202.

Aynı durumu laptopta da yaşadım. Kendi odamdan bağlantı yapınca yine masaüstünde yaşadığım sorun ortaya çıktı. Laptopu modeme yakın bir yere götürdüğümde hız mükemmel oluyordu...

• quote:

Orijinalden alıntı: lion_koc

merhaba arkadaşlar ben 10mb sınırsız için başvurumu yaptım.ev içinde kablolama hakkında bu sayfayı okuyunca tereddütlerim oldu.sizlere iki şey soracağım

1) ev içine gelecek kurulum ekibi kablo döşeme olayını nasıl yapacak ve ne kadar zaman alacak?

2)bizim evde her odada telefon,tv prizi var.ayrıca elektrik prizide var.şimdi bunların olduğu bölümden mi fiber kabloyu ulaştırıyolar yoksa zemin duvar kenarından plastik bir tutaçla mı istediğimiz odaya modemi kuruyolar?

1) Ev için kuruluma gelen ekip senin kablo çektirmene karışmıyor. Mecburen elektrikçilere yaptıracaksın.

2) Tavandaki sıva altlarından plastik bir tutaçla kabloyu bilgisayarının bulunduğu odaya uzatıyorlar. Modemi kabloyu çektirdiğin odaya koyarsın.

• quote:

quote:

merhaba arkadaşlar ben 10mb sınırsız için başvurumu yaptım.ev içinde kablolama hakkında bu sayfayı okuyunca tereddütlerim oldu.sizlere iki şey soracağım

1) Ev için kuruluma gelen ekip senin kablo çektirmene karışmıyor. Mecburen elektrikçilere yaptıracaksın.

2) Tavandaki sıva altlarından plastik bir tutaçla kabloyu bilgisayarının bulunduğu odaya uzatıyorlar. Modemi kabloyu çektirdiğin odaya koyarsın.

cevap için teşekkür ederim benim asıl merak ettiğim mevcut odalarımızda bulunan adsl,tv hattından fiber optiği ulaştırabilecezmi yoksa ulaştıramayacaz mı?

• quote:

quote:

quote:

cevap için teşekkür ederim benim asıl merak ettiğim mevcut odalarımızda bulunan adsl,tv hattından fiber optiği ulaştırabilecezmi yoksa ulaştıramayacaz mı?

Yukarda yazmıştım...

Tavandaki sıva altlarından plastik bir tutaçla kabloyu bilgisayarının bulunduğu odaya uzatıyorlar. Modemi kabloyu çektirdiğin odaya koyarsın.

• quote:

Modemi kapının girişine koydular. Wireless ile masaüstü bilgisayarıma bağlantı yaptım. Ortalama download hızım 50 KB/s idi. Kapı girişi ile odam arasında 5-6 metrelik mesafe var. Bu kadar mesafenin wirelesstan kaynaklanacağını sanmıyorum. Salı günü kapıda bulunan modemi kendi odama alınca sorun düzeldi. 1.1 MB/s 'nin altına düşmüyorum.
    Kullandığım Wireless; ZyXEL 802.11g USB adapter, modeli G-202.

Aynı durumu laptopta da yaşadım. Kendi odamdan bağlantı yapınca yine masaüstünde yaşadığım sorun ortaya çıktı. Laptopu modeme yakın bir yere götürdüğümde hız mükemmel oluyordu...

Ben laptopım ile 145 m2 evimin her köşesinde rahat kullanabiliyorum
    size şöyle bi çözüm önerebilirim gerçi modemi almışsınız ama modem ayarlarından wireless kanal ayarını değiştirseniz uygun bağlantıyı yakalayabilirisniz gibime geliyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Richter -- 1 Ocak 2010; 18:13:58 >

• quote:

Yeni evin şeklini bozdurmamak için kablo çektirmedik, gittik wireless aldık. Şimdi pişman olduk. Pazartesi hayırlısı ile kablo çektircem. Dış kablolama hoş durmaz. Sıva altlarından cekecez mecburen.

Kablosuz bağlantı için ürün incelemelerinde aşağıdaki siteyi size tavsiye ederim.
    http://www.wifi-turk.com/forum/index.php?showforum=63

Ben daha önce 3 USB 1 tane de PCI adaptör denedim ve en sonunda kendim için doğru ürünü buldum.

• quote:

Orijinalden alıntı: NecmiGocek

quote:

Yeni evin şeklini bozdurmamak için kablo çektirmedik, gittik wireless aldık. Şimdi pişman olduk. Pazartesi hayırlısı ile kablo çektircem. Dış kablolama hoş durmaz. Sıva altlarından cekecez mecburen.

Kablosuz bağlantı için ürün incelemelerinde aşağıdaki siteyi size tavsiye ederim.
    http://www.wifi-turk.com/forum/index.php?showforum=63

Ben daha önce 3 USB 1 tane de PCI adaptör denedim ve en sonunda kendim için doğru ürünü buldum.

İlginiz için teşekkür ederim ancak kablo çektireli 1 hafta olacak..

• merhaba fiber 1 saat önce filan çekildi şu an sinyal gelmedi müşteri hizmetlerini aradım sorun varmış ama düzeleckmiş.kurulum yyapıldı ama henüz kullanamadım hala ttnetti kullanıyorum şuan
  • quote:

merhaba fiber 1 saat önce filan çekildi şu an sinyal gelmedi müşteri hizmetlerini aradım sorun varmış ama düzeleckmiş.kurulum yyapıldı ama henüz kullanamadım hala ttnetti kullanıyorum şuan

TTnet i neden iptal ettirmedin dostum :) Bırakmıyormu seni TTnet. :P
  • quote:

quote:

merhaba fiber 1 saat önce filan çekildi şu an sinyal gelmedi müşteri hizmetlerini aradım sorun varmış ama düzeleckmiş.kurulum yyapıldı ama henüz kullanamadım hala ttnetti kullanıyorum şuan

TTnet i neden iptal ettirmedin dostum :) Bırakmıyormu seni TTnet. :P

bana superonlinedakiler mevcut internetinizi hemen iptal ettirmeyin dedi.Onları dinledim valla.Pazartesiye kadar fiberde bir sorun olmazsa iptal ettireceğim ttneti.
  • bağlantım dün geldi hızlar bu şekilde; ben gayet memnunum

dw 9.47
    up 6.00

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lion_koc -- 3 Ocak 2010; 19:15:44 >
  • Hızınız gayet normal ve bende bu hızı alıyorum. Upload miktarımın zaman zaman 7mbit'e çıktığı oluyor..
  • quote:

Hızınız gayet normal ve bende bu hızı alıyorum. Upload miktarımın zaman zaman 7mbit'e çıktığı oluyor..

bugün hızım bi ara 13megabit oldu nasıl oldu anlamadım ama tekrar denedim 9 a düştü anlık artıyo sanırım
  • arkadaşım ben kocaeli superonline fiber internet bayisiyim pvc kanalı genelde banyo yada buna benzer rutubet yapan yerlerde kullanılıyor diğer yerlerde kroşe kullanılıyor.
  • arkadaşım ben superonline kocaeli bayisiyim evin içerisinde fiber optik kablo kullanılmıyor binaya kadar fiber cekiliyor binadaki siwiçten dairene cat6 kablo kullanmak zorundalar ve bu kabloyu cekerkende evinnizin tesisatından cekmek mümkünse oradan deilse en uygun yerden cekeceklerdir ve bu olay ortalama 40 dakıka kadar suruyor
  • quote:

quote:

Hızınız gayet normal ve bende bu hızı alıyorum. Upload miktarımın zaman zaman 7mbit'e çıktığı oluyor..

bugün hızım bi ara 13megabit oldu nasıl oldu anlamadım ama tekrar denedim 9 a düştü anlık artıyo sanırım

Ben download yaparken torrent kullanırım. Seed'li bir torrentte sabit 11mbit görüyorum. Upload hızım da sabit 6 mbit oluyor. Bu değerleri geçmesi bağlantıyı aldığı serverın durumuna göre değişmekte..
  • quote:

quote:

quote:

Ben download yaparken torrent kullanırım. Seed'li bir torrentte sabit 11mbit görüyorum. Upload hızım da sabit 6 mbit oluyor. Bu değerleri geçmesi bağlantıyı aldığı serverın durumuna göre değişmekte..

dediğiniz gibi mesela bol seedli bir torrenti 1.1mb/sn şeklinde indiriyo bazen 1.14mb/sn oluyo.Daha yükseğe çıkmadı maalesef.Ama speedtest.net testinde 13mb download olarak gördüm

• yanlış yere attım mesajı :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TRaMbLeN -- 4 Ocak 2010; 19:13:55 >
  • Modemi kapı girişine koyduran arkadaşlar memnun musunuz bu şekilde? Herhangi bir sorun var mı hız vs. açısından? Açıkçası ben de kablo ile uğraşmak hiç istemiyorum, inşallah bağlattığım zaman hiçbir sorun yaşamam (odam ile arada 6 metre mesafe ve bir duvar var)
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.