Şimdi Ara

Süper Pi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
1.215
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Valla ramler benim diil.. Akşam Corsairlerle bakalım. Buda 2400 küsür seviyeye çıkıyor ama zorlamadım.. şimdi yeniden falan başlatcan..
  • abi ne olursa olsun.o işlemci 3100 mhz i hava soğutma ile görmez.Adamlar ln2 ile kasıyolar anca görüyolar sen evde hava soğutma ile mi görecen
  • quote:

Orjinalden alıntı: mb_g31

Valla ramler benim diil.. Akşam Corsairlerle bakalım. Buda 2400 küsür seviyeye çıkıyor ama zorlamadım.. şimdi yeniden falan başlatcan..

İmzaya göre arasıra 3200 mhzlerde gezen bir venice'nin 30 altında skor alması gerekir. Veniceler için 2500 mhz bile iyi bir skordur ki. 3200 mhz yapmak herbabayiğidin harcı değildir. Ayrıca bu mhz ulaşmak için hava soğutma yeterli olmaz. Extreme soğutma ile ancak bu değerlere ulaşılır. Extreme soğutma ve extreme ramlerle extreme değerlere çıkıpta süperpi testinden haberin olmaması çok garip. Hangi forumun oc bölümüne girsen süperpi ile ilgili bişeyler vardır. Ayrıca süper pi yaparken işlemcinin tüm gücünü göstermesi için diğer tüm programları kapamalısın.
    Senden özellikle çift süper pi skoru ve cpu-z validation bekliyorum.

quote:

Elindeki işlemci 3000+ Venice değil. testi 1 dk 03 sn gibi bir sürede tamamlamış, ki normali yanılmıyorsam 42 sn civarı idi. Elindeki Barton olmasın sakın Soket A?

3000 Venice'lerin spi 1M skoru 44-47 sn arasındadır. Arkadaşınki 3200 olduğundan 42 sn görmesi gerekir. 2800-2900 mhz Venice'ler dryice ile 29 küsür snler görüyorlar. 3200mhz Venice'nin neler yapabildiğini bu yüzden çok merak ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi supremum -- 30 Aralık 2005 17:55:51 >

• Tamam kardeşim 1-2 saat sonra görüşelim..
    tüm ss leri koycam..
    bu arada ben forumlara takılmaya başlayalı 2 hafta oluyo ok..
    ben gördüm sahsen..
    sizede göstercem..
  • hocam bu da benim venice.+1v ile dimm lerde 2,8 v var .Ayrıca sadece direk 280 fsb ye çıkardım.Yalnız enteresan birşey cpu-z s754 NewCastle gösteriyo ama işlemci s939 venice

Süper Pi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Piêr Dé Sans -- 30 Aralık 2005 21:08:10 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: ZoGeL

hocam bu da benim venice.+1v ile dimm lerde 2,8 v var .Ayrıca sadece direk 280 fsb ye çıkardım.Yalnız enteresan birşey cpu-z s754 NewCastle gösteriyo ama işlemci s939 venice

Süper Pi

Cpu-z'nin eski sürümünü kullandığın için new castle olarak gösteriyor büyük ihtimalle.
  • evet öyleymiş yenisini kurdum düzeltti venice gösteriyo.ama elimdeki aa4t ram lerle ancak bu kadar çıkabildim.buda timingleriyle falan oynamadan.standart ayarları üzerine 2.8v verdim.çektim ram leri 100 mhz ye .işlemci 280 fsb de 1m bitirdi bayada çalıştı.Ama arkadaşım işlemcisi 3100 e çıkamaz diyorum hala
  • Ben de merak ettim arasıra 3200 nasıl olduğunu.İki saat geçmiş ses seda yok henüz.
  • arkadaş gaza geldi 4000 yaptı herhalde.Yada yapmaya çalışırken devrelerle beraber yandı
  • quote:

arkadaş gaza geldi 4000 yaptı herhalde.Yada yapmaya çalışırken devrelerle beraber yandı

quote:

Ben de merak ettim arasıra 3200 nasıl olduğunu.İki saat geçmiş ses seda yok henüz.

Yukarılara taşıyalım konuyu belki arka sayfalara düştüğü için böyle olmuştur...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi supremum -- 31 Aralık 2005 18:16:58 >
  • bende p3 1100 var 2 27 iyi skormu
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozbayram

bende p3 1100 var 2 27 iyi skormu

seninki de arada 3100- 3200 mhz lere çıkmıyor mu yaw

• quote:

Orjinalden alıntı: MaiNStreaM

quote:

Konuyu açan arkadaş nerede acaba?

• yaw ne var bunda 1 m 2 dakka 27 saniye
  • quote:

Orjinalden alıntı: Tuğer

quote:

Orjinalden alıntı: MaiNStreaM

quote:

Konuyu açan arkadaş nerede acaba?

Uzun zamandır merakla bekledik ama gelmeyecek sanırım. Bu durumda diğer konudaki rekorlar ne oldu? Geçerli mi?

• quote:

arkadaş gaza geldi 4000 yaptı herhalde.Yada yapmaya çalışırken devrelerle beraber yandı

yok yok... bence, google da 3100mhz ss i ariyor...
  • quote:

Orjinalden alıntı: GuRKaNKa

quote:

yok yok... bence, google da 3100mhz ss i ariyor...

SS yetmez artık kendi adına kayıtlı cpu-z validationdan başka çıkarı kalmadı.
  • zuaha ben de imzayı AMD X2 4800 olarak değiştirem bari.
    nasıl olsa sallamak bedava
  •  Süper Pi

Al Kardeş 3000 ile bu işlem yapılabiliyor.. Bendeki Corsair xms serisi ramler olacaktı da sana gösterecektim 3200 mhz oluyomuydu olmuyomuydu.. Bu arada Yanıt geç oldu Kusura Bakma.. Şehir Dışında idim.. Ok mi kardeşş.. BUNDAN SONRA BİLEN BİLMEYEN SALLAMASIN... Al imzayıda değiştiriyorum, Gönlün rahat etsin..

• abi koptum ya =) 3200 mhz...
    dostum ram ram deme o zaman - çek ramleri 100 mhz e sadece cpu mhz kas da bir görelim 3200 mhz i
    türkiye rekoru mu oluyor ne oluyo şimdi
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.