Şimdi Ara

Sünizit İçin Uygulanabilecek Tedaviler Nelerdir? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
4
Favori
17.536
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Başka sinüzitli bir arkadaş buluyorsun, birbirinize kafa atıyorsunuz, ne var ne yok dökülüyor burundan..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Prednol 16mg 2 tane içiyorsun, ameliyat olmuş gibi burnunu açıyor. Kortizon olduğu için kilo yapıyor. Fazla kullanmamak lazım.
  • Bol bol sakız çiğne

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SÜNÜZİT
  • Babamda ve bende var sinüzit. Onun çok ciddi durumdaydı, ameliyat oldu. Bende o kadar kötü değil. Ağrı kesiciler ile idare edebiliyorum.

Sana tavsiyem, ıslak saçla dışarı çıkmamak ve rüzgarlı havada fazla bulunmamak.
    Onun dışında, azaltıcı ve rahatlatıcı yöntem olarak en iyisi tuzlu su. İzmir'de oturuyorsun ne güzel, git Davutlara, ne bileyim Çeşmeye, at kendini suya. Burnundan bol bol su çek.
    O oldukça rahatlatır seni. İskeleden atlamanı ya da muza binmeni ayrıca tavsiye ederim. Sen istemesen de su burnundan giriyor ağzından çıkıyor.

Baş dönmesi sinüzit ile ilgili olmayabilir. Onun için bir KBB doktoruna görünmen gerek. Kulaklarınla ilgili sorun olabilir ve bununla ilgili ilaç kullanman gerekebilir.

Doktor olarak, İzmir'de bilmiyorum fakat İstanbul'da;http://www.kolanhastanesi.com.tr/tr-TR/cv-liste/154_op--dr--turgay-osman-arda.aspx
    İşini gerçekten severek yapan bir doktor. Tavsiye ederim.

• viks buhar hepsi hikaye bi halta yaramıyo geçen gün viksi sıcak suyun içine koyup soludum nefes alamadım geberiyodum.en güzeli illiadin sprey valla boğazıma kadar açtı burnumu tertemiz yaptı yeniden doğmuş gibi oldumbide aferin sinüs içtim kulağımda boğukluk vardı oda gitti oh dünya varmış ya bide bendeki kronik sinüzit grip olunca ayvayı yiyorum yani şimdilik iyiyim bakalım daha sonra ne olur bilemem

Diyor ablam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emironurlular -- 9 Nisan 2013; 19:17:41 >
  • benimki geçti sonunda. soğan sarmısağı yarım bardak sirke içinde övüyorsunuz. Karışımı burnunuzun deliklerine birer tutam koyduktan hemen sonra pamukla kapayabilirsiniz. 2 saat öyle duracak. Sonra bana gelip teşekkür edeceksiniz.

+sevap point
  • Sinüzit için ibrahim saraçoğlu nun papatya kürünü deneyebilirsiniz

burdan

Yapılışı ile ilgili sorun olursa youtube dan "sinüzit ibrahim saraçoğlu" diye aratıp videolarından da öğrenebilirsiniz
  • İyi akşamlar arkadaşlar,
    bugün yaşlı bir teyzemden şunu öğrendim. sporcuların kullandığı Bengay adlı kremi alnımızdan şakaklarımıza doğru akşam ve gece yatmadan önce günde iki defa alından şakak yönüne ovarak yediriyorsunuz. yaklaşık 2-3 hafta sürekli yapıldığında sinüslerde boşalma gerçekleşiyormuş. bunu kendi kızında yapmış ve resmen sülük gibi aktığını görmüşler...
    ben daha denemedim ama denemeyi düşünüyorum....
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mentalist Zihinbaz

benimki geçti sonunda. soğan sarmısağı yarım bardak sirke içinde övüyorsunuz. Karışımı burnunuzun deliklerine birer tutam koyduktan hemen sonra pamukla kapayabilirsiniz. 2 saat öyle duracak. Sonra bana gelip teşekkür edeceksiniz.

+sevap point

iyi akşamlar,
    size pm attım ancak buradan da sorayım dedim.
    soğan ve sarımsağın oranı ne olacak? sirkenin türü önemli mi? elma veya üzüm gibi...
    ayrıca karışımı hazırladıktan sonra özlenmesi veya dinlenmesi için belli bir süre beklemek gerekiyor mu?
    açıklamanız için şimdiden çok teşekkür ederim..
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.