Şimdi Ara

subwoofer'ım için bu amfi olurmu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
654
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arakadaşlar aracım için RE marka 1200 watt rms olan subwoofer alacağım ama şuan aracımda kullandığım amfi buna yetecekmi bilmiyorum amfiyi alırken 4000 watt demişler ama emin değilim

şuan araçta kullandığım

amfi epoch ne4100vt

4 adet oval hoparlör kenwood 4 ohm 450 watt 110 watt rms

teyp kenwood kmm-u256

subwoofer re audio 15 "Çift 2 Ohm SXXv2 Serisi Subwoofer
    Güç kontrolü:
    RMS: 1200 watt

ilerde ön kapılara Component hoparlörde ekleyeceğim bu subwoofer da eklediğimde amfi sisteme yeter mi acaba?

• hocam anladığım kadarıyla zaten 4 adet oval kolonu 4 kanal anfi ile besliyorsunuz. boşta kanal yoktur şuan için. ayrıca belirttiğiniz subwoofer 38cm ve 2 ohmda 1200w rms gücünde. bu subu beslemek için macoustic m2000. 1 spl mono block anfi öneririm. yani bu subu istiyorsanız, çift anfiye geçeceksiniz. bu subu bahsettiğiniz epoch anfiye takıp, 4 oval kolonuda takarsanız anfiye yüklenmenizle anfiden dumanlar çıkmasına şaşırmayın derim bahsettiğiniz epoch anfi ile ancak 2 tane oval kolon, ve geri kalan 2 kanal köprülenip 300w rms bir subwoofer beslenir. bir kanala 2 hoparlör takmayı önermiyorum. yapanlar var okuyoruz, görüyoruz, ama sorumluluk yapanındır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ecrasniann kullanıcısına yanıt
    bu anfim ile 4 oval ve kicker 38cm 600w rms sub var kullanıyorum sizin dediğinize göre subum 300w rms de çalışıyor benim aldığım bass subun gücünün yarısınımı alıyorum bu anfi ile?
  • quote:

Orijinalden alıntı: seytan42

bu anfim ile 4 oval ve kicker 38cm 600w rms sub var kullanıyorum sizin dediğinize göre subum 300w rms de çalışıyor benim aldığım bass subun gücünün yarısınımı alıyorum bu anfi ile?

evet

• Cihaza 2 Ohmda 1200 Rms Verecek Bir Amplifikatör Takmanız Gerekli. Minimum Ama Benim Tavsiyem 2000 Üstü Rms Basabilecek Bir Amplifikatör Almanızdan Yana Sebebini Sorarsanız 2 Ohmda 1200 Basa bilen Bir Amplifikatörde Muhakkak Kablo Direnci Olacak Buda Güçte Düşme Demek O Yüzden Her Zaman Kullanılacak Gücün 1 Tık Üstünde Amplifikatör Bağlamaktan Yanayım. Macustik 2000.1 1 Ohmda 2000 Rms 2 Ohmda 1000 Rms Verir Bu Sizin İçin Yetersiz Kablo Kaybımızıda Hesaba Katarsanız Sonuç Hüsran

• teşekkür ederim sağolun bilgileriniz için
  • Subwoofer d2 mi d4 mü?

O amfi hikaye 4 çıkış hiçbir amfi 1200 rms üstüne çıkamaz. Çıksa çıksa 400-500 rms 4 ohm verir.

Bass d4 se 2 ohm 1500 rms

d2 ise 1 ohm 1500 rms bir mono amfi almanızda yarar var.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.