Şimdi Ara

Sublimasyon baskı için ne yapılmalı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
16.151
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BSB BİLGİSAYAR -- 23 Nisan 2020; 7:55:23 >
  • Reklamlardan kanser oldum yeminle bir iki bilgi alayim dedim.. dh üzerinde böyle kalitesiz içerik olur muydu ya..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: transfermatik

süblimasyon mürekkep Ülkemizde çin , tayvan,amerikan,italyan, canada ve yerli üretimden olmak üzere bir çok marka ve fiyat seçeneği vardır 30 tlden 100 tl ye kadar ama bu tarzdaki mürekkeplerin raf ömrü 1 senedir 12 ay şöyle düşünmek gerekir se bunu ithal eden firmalar 3 ay sonunda mürekkeplerine kavuşuyolar 12-3 eşittir 9 ay kalır geri ve sizin almış olduğunuz mürekkepin 9 ay önceden bitmesi lazım yoksa yazıcı kafasını tıkar.

süblimasyon mürekkeple normal mürekkplerin pigmentleri farklıdır bu değişim sırasında iki mürekkep çakışarak kafada tıkanma yapabilirde yapmayabilirde ama diyelim kafa tıkandı ne yapmalısınız solisyona gerek yoktur.

epson yazıcılar için kafa tıkanıklığında saf alkol veya yüzde 70 alkol de olur 4 şırınga serum hortumu alınır ve şırıngalara 10 ml alkol çekilir yazıcının kartuşları çıkarıldıktan sonra yazıcı kafasına alkol basılır ve geri çekilir ve öteki şırınga ile bu işleme devam edilir ama o deliklerden alkolün çıkması gereklidir basınç fazla olacağından serum hortumunu yazıcının kafasında tutmanız gereklidir bu sistem işe yarar ama siz genede bayat mürekkep almayın.

şimdi dolan kartuşlardaki en önemli sorun şudur kullanım hatası genelde yazıcı ve kartuşu yalnış kullanımdan kaynaklanır.

süblimasyon baskı için diyelimki sıfır yazıcı aldınız sıfır dolan kartuş aldınız kartuşların tıpasını çıkarıp mürekkpleri doldurdunuz yazıcıyı kurdunuz ve kartuşları taktınız kırmızı tuşa bastınız ve yazıcınız kartuşları tanıdı kafa temizlemeye başladı

bunlar dolan kartuş olduğundan içerisindeki küçük borulardan kıvrımlı borulardam mürekkep yazıcının kafa kısmına gelene kadar tam tamına yazıcıda hiç bir resim dosya yazdırmadan 3 kere kafa temizleme yapmalısınız bu normal kartuşlarda geçerli değildir sadece dolan kartuşlarda geçerlidir ve 3.kafa temizlemeden sonra yazıcıyı kapatıp ertesi gün kullanmaya başlamalısınız ki yazıcının kafasında hava kabarcığı kalmasın.ve tıkanma dediğimiz bizim öyle zannettiğimiz olay ceyran etmesin.

yazıcı kullanılmış kartuşlar sıfır şöyle dolum yapın kartuşunuzu yazıcıya boşken takın ve çıkarın sonra şırıngadaki mürekkebi ters olarak aşağıdaki siboblu yerden doldurun deliklerden değil böylelikle daha önce yazıcı kafasında bulunan yere hava yerine mürekkep gelecektir.

Çok zormuş bu yazıcı olayı :( ya bn cahil cesareti ile St110 bardak baskı makinası aldım bu kadar komplike oldugunu bilseydim almazdım , şimdi epson l382 yazıcıyı kndi kartuşu ile kullansam yınede kafa tıkanıklığı vs sorunu yaşarmıyım ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Çok reklamcı türedi bu forumda... Geçen sene aldım burdan bir tane pişman oldum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.