Şimdi Ara

Şu Sistem Uyumlu Mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
792
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar almışken biraz daha iyi olsun dedim ve bütçeyi artırdım, 2500-2600 TL civarı monitör + kasa olmak üzere bir sistem toplayacağım. Kasayı şu şekilde düşünüyorum, bir bakar mısınız nasıl genel olarak dengeli mi değil mi, uyumluluk sorunu olur mu vs. Bir de sizce o PSU yeter mi?

Ha bir de unutmadan söyleyim AMD işlemci almayacağım kesin Intel olacak.

Şu Sistem Uyumlu Mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Enzifer -- 31 Mayıs 2014; 10:05:00 >

• Enzifer kullanıcısına yanıt
    Neden Intel?

AMD hakkındaki peri masallarına inanmıyorsundur inşallah.

Not:Oynuyacağın oyunları ve hız aşırtma yapıp yapmayacağını söylemen işlemci önerimi etklieyecektir.
    Gayet uyumlu bir sistem... Yalnız anakarta birşey diyemem... O fiyattan 100 fazlasına çok daha sağlamını alabilirsin. Ama kasanı yılda bir kere açan ve o da temizlemek için açan biri isen o anakart bile fazla
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihyilmaz1820

Neden Intel?

AMD hakkındaki peri masallarına inanmıyorsundur inşallah.

Not:Oynuyacağın oyunları ve hız aşırtma yapıp yapmayacağını söylemen işlemci önerimi etklieyecektir.

Hocam 1 haftadır falan forumdaki konuları baya bir araştırıyorum. Ben genelde online, MMORPG oyunlar oynayan biriyim. WoW falan oynuyorum. MMORPG ve online oyunlar için intel daha iyi diyorlar çünkü intelin tek çekirdek performansı daha iyiymiş ve bu da WoW gibi işlemciyi tam verimle kullanamayan oyunlarda inteli açık ara daha iyi yapıyormuş. Ondan dolayı yani. Yoksa sadece single player oynayan birisi olsam kesinlikle AMD alırdım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TorukMactoo

Gayet uyumlu bir sistem... Yalnız anakarta birşey diyemem... O fiyattan 100 fazlasına çok daha sağlamını alabilirsin. Ama kasanı yılda bir kere açan ve o da temizlemek için açan biri isen o anakart bile fazla

Hocam overclock ile uzaktan yakından alakam olmayacak, kasayı da dediğiniz gibi sadece temizlemek için açarım. Ayrıca 4 tane ram slotu vs olmasına gerek yok. Sizce bu sistemi rahatlıkla çalıştırabilecek daha uygun bir anakart ne olabilir?

• +1

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    http://www.vatanbilgisayar.com/b85-g43-gaming-intel-b85-soket-1150-ddr3-1600-mhz-sata-30-usb-30-anakart.html?srt=UP

Anakartta msi gibisini bulamazsın... O.c yapmasan bile al pişman olmazsın. Anakart psu ve kasa ömürlük olmalı>

Edit: küçük ayrıntı ama önemli. Senin aldığın hdd sata 3 destekli ki bu sana önerdiğim msi da sata 2 yazıyor. Senin ilanındaki anakart sata3... Bunu gözardı etmemelisi. Sata 3 almalısın.< Ama bence sata 3 tür msi.. Orada yanlışlık vardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TorukMactoo -- 31 Mayıs 2014; 10:20:54 >

• quote:

http://www.vatanbilgisayar.com/b85-g43-gaming-intel-b85-soket-1150-ddr3-1600-mhz-sata-30-usb-30-anakart.html?srt=UP

Anakartta msi gibisini bulamazsın... O.c yapmasan bile al pişman olmazsın. Anakart psu ve kasa ömürlük olmalı>

Edit: küçük ayrıntı ama önemli. Senin aldığın hdd sata 3 destekli ki bu sana önerdiğim msi da sata 2 yazıyor. Senin ilanındaki anakart sata3... Bunu gözardı etmemelisi. Sata 3 almalısın.< Ama bence sata 3 tür msi.. Orada yanlışlık vardır.

Hakkaten güzelmiş o anakart baya, mümkün olduğunca diğer yerlerden kısıp bunu almaya çalışacağım. Son olarak sizce bu 200R deki 550w psu sistemi rahat bir şekilde çalıştırabilir mi?

O zaman çok ağım şahım sisteme gerek yok sadece WOW oynayacaksan.
  • Yok sadece WoW degil diğer oyunları da oynayacağım tabiki. Sonuçta sadece WoW için alıyorsam tabiki bu kadar pahalı birsey almazdım..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Enzifer

quote:

Hakkaten güzelmiş o anakart baya, mümkün olduğunca diğer yerlerden kısıp bunu almaya çalışacağım. Son olarak sizce bu 200R deki 550w psu sistemi rahat bir şekilde çalıştırabilir mi?

Bu ekran kartın ve işlemcine 550 watt yeter...

Sistem iyide r9 280 alıpta geri kalan parayla ssd yada daha iyi anakart alınmalımı diye bi düşün derim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: qaanx

Sistem iyide r9 280 alıpta geri kalan parayla ssd yada daha iyi anakart alınmalımı diye bi düşün derim

Hocam ben şuan SSD'nin halen pahalı bir teknoloji olduğunu düşünüyorum, oyun performansına da etkisi olan bir unsur olmadığı için açıkçası şuan SSD'ye para harcamayı düşünmüyorum. Anakart konusunda ise pek bilgili değilim açıkçası, performansa etki eden en önemli bileşenler işlemci ve ekran kartı olduğu için onlara en yüksek bütçeyi ayırdım. Anakarttan tek beklentim sistemi sorunsuz ve stabil bir şekilde çalıştırması olduğu için öyle pahalı bir anakarta gerek yok diye düşünüyorum. Overclock falan yapmayacağım.
  • GTX 770 / R9 280X ile ~ 2.000 TL

01 - AMD FX X6 6300 Soket AM3+ 3,5GHz 14MB Cache 32nm İşlemci
    02 - MSI 970A-G43 AMD 970+SB950 AM3+ DDR3 2133MHz(O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 Anakart
    veya
    01 - INTEL Core i3 4150 Soket 1150 3.5GHz 3MB Cache 22nm İşlemci
    02 - ASUS H81-PLUS Intel H81 Soket 1150 DDR3 1600MHz SATA 3.0 USB 3.0 Anakart

03 - GSKILL 8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1600MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram
    04 - WD / SEAGATE 3.5" 1TB Barracuda Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm Harddisk

05 - CORSAIR CARBIDE SERİSİ™ 300R 80PLUS 600W MidT ATX SİYAH KASA
    06 - ASUS / SAPPHIRE R9 280X 3GB GDDR5 384Bit AMD Radeon DX11.2 Ekran Kartı

AMD sistemler belleklerde 1866 MHz'e kadar destek vermektedir : GSKILL 8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1866MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram alabilirsiniz.

R9 280X'e alternatif ekran kartı; ASUS / ZOTAC GTX770 GDDR5 2GB 256Bit Nvidia GeForce DX11.1 Ekran Kartı

GTX 770 / R9 280X ekran kartlı sistemde; PSU'suz Kasa ile 600W PSU'yu 80+ verimli olarak ayrı ayrı da alabilirsiniz. (GTX 770 / R9 280X kartlı sistemde PSU 80+ verimli olmalıdır.)

+
    Montör
    23" dijital bağlantılı

Hocam wd harddiske direk işletim sistemi kurulurmu bilmiyorum onu bi sorup al kendi sitesinde bile 2.disk olarak kullanın dio öle bişi olursa seagate öneririm anakartta pahalı alman oc için faydası olur pek oc işim yoksa alabilirsin ama sana tavsiyem alcağın anakartı bi araştır kronik bi sorunu vs kuzeyköprüsü aşırı ısınma vs acayip sorunu varsa başka bir modele yönel bide harddiski 64 mb önbellek al hızı iyi 32mb önbellek yavaş kalır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qaanx -- 31 Mayıs 2014; 15:00:18 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.