Şimdi Ara

Şu Laptoplardan Hangisi ...Tavsiye (Acil) ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
517
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar ikinci el laptop alacaktım ama forum üyelerimizin tavsiyesiyle, sıfır laptop almaya karar verdim. onda da bütçeyi çok zorlayamıyorum. birkaç tane laptop buldum alışveriş sitelerinde. tavsiyelerinizi bekliyorum çok makbule geçer

laptopu ne için alacağımı da belirteyim, laptopu yeğenlerime alacağım, çoğunlukla roblox oyununu oynarlar. roblox multiplayer platform oyunu. daha doğrusu içinde birsürü oyun barındıran bir platform. araştırdığım kadarıyla bu oyun, işlemciyi çok kullanıyor, yani render vs işlemler için işlemciyi kullandığını okudum.

laptoplar şunlar :

Acer Aspire 3 A315-34-C13V = CPU Modeli Intel Celeron N4120, CPU Çekirdek Sayısı 4

4 gb ddr4 ram, 128 gb ssd, 15.6 inç ekran, 1366x768 Piksel,

Dahili Grafik Modeli Intel UHD Graphics 600

Asus X543MA-GQ1012 = CPU Modeli Intel Celeron N4020, CPU Çekirdek Sayısı 2

4 gb ram, 1 tb ssd, Dahili Grafik Modeli, Intel UHD Graphics 600

Ekran Çözünürlüğü 1366x768 Piksel

Lenovo V15 82C70064TX = CPU Modeli AMD Athlon Gold 3150U, CPU Çekirdek Sayısı 2

4gb ddr4 ram, 1 tb hdd, Grafik Donanımı AMD Radeon (Paylaşımlı)

Ekran Çözünürlüğü 1920x1080 Piksel

Asus VivoBook 15 X540NA-GQ137 = CPU Modeli Intel Celeron N3350, CPU Çekirdek Sayısı 2

4 gb ddr 3 ram, 256 gb ssd, Dahili Grafik Modeli Intel HD Graphics

500, Ekran Çözünürlüğü 1366x768 Piksel

HP 15-db1030nt 7DT33EA = CPU Modeli AMD Ryzen 3 3200U, CPU Çekirdek Sayısı 2 Adet

4 gb ddr4 ram, Dahili Grafik Modeli Radeon Vega 3 Graphics,

Ekran Çözünürlüğü 1366x768 Piksel, 128 gb ssd

arkadaşlar gördüğünüz gibi, 2500 - 3500 tl aralığı bir bütçe var. bu laptoplar dışında, bu bütçe aralığında şu da olabilir derseniz ona da bakayım alışveriş sitelerinden.

bir de bir sorum var, mesela işlemcinin hızı 1.10 Ghz. çekirdek sayısı da 4. bu işlemcinin hızı 4 x 1.10 ghz = 4.40ghz anlamına mı geliyor ? veya çekirdek sayısı 2. o zaman 2 x 1.10 ghz = 2.20 ghz mi demek işlemci hızı ?

• ryzen 3 olan bence daha mantıklı gibi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-F79B393CF

ryzen 3 olan bence daha mantıklı gibi

hocam anladığım kadarıyla, giriş seviyesi laptoplarla, yani celeron işlemcili laptoplarla basit oyunları oynamak bile zor iş, öyle mi ? giriş seviyesi laptoplarda celeron n4120 ve benzer işlemciler var. bu da sanırım ancak ofis işleri, internette sörf vs ancak yetiyor sanırım ?

• quote:

Orijinalden alıntı: jerryyyy

hocam anladığım kadarıyla, giriş seviyesi laptoplarla, yani celeron işlemcili laptoplarla basit oyunları oynamak bile zor iş, öyle mi ? giriş seviyesi laptoplarda celeron n4120 ve benzer işlemciler var. bu da sanırım ancak ofis işleri, internette sörf vs ancak yetiyor sanırım ?

Alıntıları Göster

hocam sadece işlemcide bitmiyor olay. mesela teams 4 gb ramli pc yorabilir. ama bu işlemcilerden alınabilir olanı ryzen 3 olandır. 2. el 4 gb daha ram takılırsa bence güzel bir deneyim yaşatır size. intel celeron işlemcili bilgisayarları direkt eleyen zaten. alttaki video tek kanal ramli 8 gb ram.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Roblox İçin Çok Güçlü Bir Bilgisayara Gerek Yok Fakat Asus VivoBook 15 X540NA-GQ137

İyi Olabilir. Asus Bilgisayarlar Genelde İyi Oluyor  

• quote:

Orijinalden alıntı: KimliksizİnternetAdamı

Roblox İçin Çok Güçlü Bir Bilgisayara Gerek Yok Fakat Asus VivoBook 15 X540NA-GQ137

İyi Olabilir. Asus Bilgisayarlar Genelde İyi Oluyor  

yukarıda ryzen işlemcili bilgisayar var. 2021 intel celeron  kullanmak bence pek mantıklı değil. Cihaz dışarıdan sağlam olsada içeriden zaten 1-0 geriden başlıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-F79B393CF

yukarıda ryzen işlemcili bilgisayar var. 2021 intel celeron  kullanmak bence pek mantıklı değil. Cihaz dışarıdan sağlam olsada içeriden zaten 1-0 geriden başlıyor.

Alıntıları Göster

Aslında Doğru Söylüyorsun Ama Ryzen Birazcık Pahalı Değilmi? Daha Uygun Fiyatlı Olsun Diye Celeron Dedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: KimliksizİnternetAdamı

Aslında Doğru Söylüyorsun Ama Ryzen Birazcık Pahalı Değilmi? Daha Uygun Fiyatlı Olsun Diye Celeron Dedim.

Alıntıları Göster
    Hocam seçeneklere eklemiş ondan öyle dedim seçeneklere 1 tane ryzen işlemcili bilgisayar da var

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.