Şimdi Ara

Şu kodu python'da nasıl çalıştırabilirim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
152
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

floor = box (pos=(0,0,0), length=4, height=0.5, width=4, color=color.blue)
    ball = sphere (pos=(0,4,0), radius=1, color=color.red)
    ball.velocity = vector(0,-1,0)
    dt = 0.01

while 1:
    rate (100)
    ball.pos = ball.pos + ball.velocity*dt
    if ball.y < ball.radius:
    ball.velocity.y = abs(ball.velocity.y)
    else:
    ball.velocity.y = ball.velocity.y - 9.8*dt

http://vpython.org/contents/bounce_example.html

Ne yaptıysam çalıştıramadım, ImportError: No module named visual hatası veriyor. Nasıl çalıştırabilirim bu kodu

• Visual modulünü yüklemeniz gerekiyor.
  • Aynen linuxta veya windowsta 'pip install vpython' komutunu terminalden(cmd) çalıştırın.(tırnaklar olmadan)
    Eğer windowstaysanız ve komut çalışmazsa path eklenmemiş demektir(genelde eklenir ama bir ihtimal) pathin nasıl eklendiğine internetten bakın.
  • python'un diğer modülleri (örn: BeautifulSoup) çalışan WinXP bilgisayarımda pip install vpython ile vpython 'u kurdum; kurulm esnasında Failed to build vpnotebook dedi ancak sonunda başarıyla kuruldu dedi yani vpython u başarıyla kurdu; ancak yine de aynı hatadan verdi: No module named visual

ya Python zaten çok sağlam bir sistem değil, paket yönetimi falan. Python kullanacağıma Perl kullanırım daha iyi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: revivo72

python'un diğer modülleri (örn: BeautifulSoup) çalışan WinXP bilgisayarımda pip install vpython ile vpython 'u kurdum; kurulm esnasında Failed to build vpnotebook dedi ancak sonunda başarıyla kuruldu dedi yani vpython u başarıyla kurdu; ancak yine de aynı hatadan verdi: No module named visual

ya Python zaten çok sağlam bir sistem değil, paket yönetimi falan. Python kullanacağıma Perl kullanırım daha iyi.

visual modülünün adı değişmiş onu kodda vpython olarak değiştir.
  • değiştirdim; bu sefer Jupyter 'i C:\Documents and Settings\kullaniciadim\Application Data\jupyter bulunamıyor diyerek yine çalışmadı. Calışmaz cunku jupyter mevcut klasör altında share altında. Tabi ki vpython.py içinde onu değiştirerek çalışmasını sağlayabilirim ancak başta dediğim olay geçerli, Python'da egg, wheel, easy_install, vs gibi çeşit çeşit kurulum yöntemleri var; "one way to do it" şeklinde sloganı olan bir dil için garip bir durum. Visual adında modül yazıyorlar, adını sonradan değiştiriyorlar. Perl'de modül kurulumu 2 yoldur:cpanm visual ile ağdan direkt kurulum veya visual.tar.gz'yi indirip make & install ile offline kurulum, bu kadar basit.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.