Şimdi Ara

Şu karar nedir..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
0
Favori
1.041
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Biri çıksa açıklasa artık mahkeme Tuğrul - FB davası hakkında ne kararı vermiş.

Sadece davanın reddi falan gibi bir şey sözkonusu..

Buna görede herkes almış başını gitmiş.

Çok sevindiğiniz mahkeme kararının içeriği nedir ?

Bunu açıklayacak kimse yok mu ?

• Kimse bilmiyormu ?
  • ben sana açıkladım...

Mahkeme dedi ki ben burda hakaret falan görmüyorum dedi...bu davada habertürk ve tuğrul y. suçlu değildir dedi..

yani bu nedemek ? yazdıkları yalan değildir demek..

o ne demek ?

yazılanlar doğrudur demk...
  • fb şike yapsada fb taraftarları fb' yi tutmaya devam edecek..

daha öncede belirttiğim gibi tutulan takım kolay kolay bırakılmaz..

fb' liler aşık olmuş bi kere..
    ama yanlış takıma..
    kendilerine geçmiş olsun demekten başka bişi gelmiyor içimden..
  • Bakalım Federasyon Fener i küme düşürebilecek mi?

FENER KÜMEYE FENER KÜMEYE
  • EuphoriA aşağıda linkini verdiğim topicde teknik olarak açıklamış,

Kendisine de selamlar burdan...

quote:

Orjinalden alıntı: EuphoriA

Şimdi Mahkemenin konusu "basın yolu ile hakaret sebebine dayalı tazminat istemli" dava. Yani burada Fenerbahçe yargılanmıyor. Fenerbahçe davacı konumunda. Habertürk, Habertürk Sorumlu Yayın Müdürü (Yanlış Hatırlamıyorsam), Tuğrul Yenidoğan davalı durumunda.

Mahkeme bugün itibariyle bu dava için "ret" kararı veriyor. İlkönce "gerekçeli karar" beklenir yani mahkeme şu şu sebeple "ben davacının talebine ret kararı verdim" der. Gerekirse Yargıtaya karar hakkında başvuru yapılır.

Verilen karar da "“yargılama konusu haberin mahkeme tarafından doğrulandığına" dair hiçbir bilgi yok. "“yargılama konusu haber doğrudur" denilse bile durum başka bir mahkemenin konusu olacaktır. Baştanda dediğim gibi bu mahkemenin konusu "basın yolu ile hakaret sebebine dayalı tazminat istemi".

Tuğrul Yenidoğan çıkıp Gerekcesi açıklanmamış bir kararın gerekcesini "Mahkme Heyeti Adına" kendince açıklıyor. Davanın konusu olan fiili tekrarlıyor. Mahkeme sürecide devam ediyor. Yargıtay kararı bozdu diyelim ne olacak? Hem fiili tekrar işlemiş olacaklar hemde yargılama sürecine basın yoluyla müdehale ettikleri için başka soruşturmaların konusuda olabilecekler.

"Reddi Hakim" yaptınsa da sus kardeşim. "Hakim Fenerbahçe Spor Klübü Kongre Üyesi" diye Reddi Hakim talebinde bulunmuşlar.Yani bu ülkenin hakimleri "Tuttukları Takım" leyhinde mahkeme kararına etkide bulunabiliyor diyorlar ve bunu marifet gibi ekrandan bas bas bağırıyorlar. E yuh yani. Cumhurbaşkanı Beşiktaşlı, Başbakan Fenerbahçeli bu ülkede. Adamlar bir anlamda "Fenerbahçe Davanın Hakiminin Atanmasında Etkili Oldu bizde Reddi Hakim hakkımızı kullandık" diyor. Kaç işi zan altında bıraktıkları açık.

Gerekçeli karar nedir bilmiyorum ama konu yargıtaydan dönerse bugün mahkeme konusu olan fiili tekrar işlemiş oldular. Yargılama sürecine müdehale ettier. Televizyondan bas bas "x Takımını Tutan Hakim O Takımın Taraf Olduğu Davada Sağlıklı Karar Vermez" dediler (Reddi Hakim Hakları da bunu TV' den bas bas bağırmanın alemi yok) Ne yaptıklarını bilmiyorlar.

http://forum.donanimhaber.com/m_9710749/mpage_2//tm.htm#9717318

• Gerekçeli kararda reddin sebebi açıklanır. Red gerekirse Yargıtay' a taşınır. Yargıtay kararı bozabilir veya onaylayabilir.

Bunun dışında Habertürk Kanalında mahkemenin kısa "ret" kararı "Gerekçeli Karar" şeklinde yorumlanmış. Yani tahrif edilmiş bu suç.
    Yargılamanın sonucu kesin hükme (Yargıtay) bağlanmadığı için yapılan program "yargı sürecindeki davayla" ilgili olduğu için bu da suç.
    Bugün yapılan programla ilgili Fenerbahçe ikinci bir dava açabilir yada programda yargı sürecine müdehale edildiği için suç duyurusunda bulunabilir.
    Yargıtay "ret" kararını bozarsa dava ikinci defa görülmeye başlar.

Gözüme çarpan şu oldu "Birinci hakim Fenerbahçe Spor Kulübü Kongre Üyesi Olduğu İçin" reddi hakim hakkını kullanmışlar.

Reddi Hakim hakkı olağandır kullanılabilir. Ama Televizyondan sen bunu bas bas bağırırsan :

a) Fenerbahçe Spor Kulübünün "Davaya Hakim Atamaya" kadar yargıya müdehale ettiğini ima etmiş olursun.
    b) Fenerbahçe Spor Kulübü Kongre Üyesi Hakimin yargılama sürecinde taraflı olacağını ima etmiş olursun.

Kısaca Fenerbahçeye, Yargı Organlarına, Yargı Mensuplarına suçlamada buunmuş olursun. Bunlarda birilerinin gözünden kaçmaz. Bu kararı veren hakim Galatasaray veya Beşiktaş Kongresi üyesi olsa bırakın Kulüp Başkanı bile olsa doğrudan şaşmayacağına eminim. Reddi Hakim doğal hak ama bu yapılan renkleri bir kenara bıraktığınızda ayıp.

İyiki bugünki programı yaptılar. Belalarını kendi elleriyle buldular.

Bu arada davanın konusu "Basın Yoluyla Hakaret" yani davada "Hakaret fiili" inceleniyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EuphoriA -- 7 Ekim 2006; 0:38:57 >

• Orjinalden alıntı: silencer01

EuphoriA aşağıda linkini verdiğim topicde teknik olarak açıklamış,

Kendisine de selamlar burdan...

Eyvallah Selamlar,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EuphoriA -- 7 Ekim 2006; 0:46:23 >
  • hadi hadi anlamamış gibi yapmayın olayı.
    şike var diyeni mahkemeye ver davan düşsün sorada ya o dava kişiye açılmıştı Feneri bağlamaz de.
    şikenin ispatı zaten olmaz kim kimi ispat etmiş şimdiye kadar?
    ufaktan mesaj vermişler işte evet sen şike yaptın,adam hakaret etmedi diye...
    ama mesajı almak istemiyorsanız siz bilin...
  • Belgelendiyse geçmiş olsun fenerimize şikeci fener
  • Hocam ben senin açıklamanı yorumunu değil. Mahkemenin gerekçeli kararını istiyorum. Şu anda sadece davanın red edildiği belli neden red edilmiş o belli değil. Sen mahkeme yazısını gördün mü bir yerde linki varmı ? Ben de o yazıyı okumak istiyorum.. Ben o yazıyı okudum diyorsan linkini alabilir miyim?

quote:

Orjinalden alıntı: header

ben sana açıkladım...

Mahkeme dedi ki ben burda hakaret falan görmüyorum dedi...bu davada habertürk ve tuğrul y. suçlu değildir dedi..

yani bu nedemek ? yazdıkları yalan değildir demek..

o ne demek ?

yazılanlar doğrudur demk...
  • quote:

Orjinalden alıntı: ilkerinanç

hadi hadi anlamamış gibi yapmayın olayı.
    şike var diyeni mahkemeye ver davan düşsün sorada ya o dava kişiye açılmıştı Feneri bağlamaz de.

quote:

hadi hadi anlamamış gibi yapmayın olayı.

Anlaşılmayacak birşey yok gayet açık.

quote:

Dava konusu "Basın Yoluyla Hakaret" mahkemenin konusu "Hakaret Fiili"

quote:

Ellerinde belgeler varsa her T.C Vatandaşının yapabileceği gibi suç duyurusunda bulunsunlar.

quote:

Yargı kararları açıktır. "Mesaj verme" kaygısı taşımaz. Magazin Dünyasından bahsetmiyoruz Yargıdan bahsediyoruz. Mahkeme Kararları Magazin Haberi değil. Mahkeme salonları Televole stüdyoları değil. Mahkeme salonlarında da "Maraba Televole" diyen insanlar bulunmuyor.

quote:

Gerekçeli Karar açıklanır, karar Yargıtay tarafından onaylanır sonra karar tartışılır. Gerekçeli Karar açıklanmadan , kararı yargıtay onaylamadan medyumluk yapmak isteyen yapabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EuphoriA -- 7 Ekim 2006; 1:14:51 >

• cdemir hoca yapma Allahaşkına.sen bari yapma.tamam Aziz yıldırım ve dolayısıyla Fener zan altına girdi bu olayla da...

adam yenir yutulur cinsten olmayan iddialarla belgelerle program yapıyor.diyorki sen teşvik primi vermişin şu şu adam almış şu maçta şöyle şöyle olmuş..
    Aziz yıldırıma küfür etmiyorki direkt Feneri zan altına sokuyor.Aziz Yıldırım da adama dava açıyor.
    dava da düşüyor yani karşı taraf kazanıyor...
    bu ne demek oluyor sence?

dediğim gibi bu işlerden birşey çıkmaz merak etmeyin.
    bu ülkeyi yöneten insanlar milleti futbolla şunla bunla uyuttuğu için şike belgelensede mahkeme olsada birşey çıkmaz.
    çünkü Fener dşünebiliyormusun şike yüzünden küme düşüyormuş yada BJK GS herneyse..
    iç savaş çıkar neredeyse bu fanatizmle büyük olaylar olur...
    bunlar bunu göze alırmı?
    kim ne yapıyorsa yapan yaptığıyla kalır.
    maalesef dürüst olmayan insanların sayısı dürüst insanlardan hayli hayli fazla bu ülkede.ekonominin sosyal ahlakın ülkenin genel durumunun halinden belli değilmi bu?
    relaks yani..

EuphoriA sana da cevap vermiş oldum bu mesajla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkerinanç -- 7 Ekim 2006; 1:15:23 >

• EuphoriA
    Hocam bir şeyler açıklamış kendisine teşekkür ettim.

Tuğrul efendinin tüm söyledikleri madem doğruydu da peki o belgelerle dava devam ederken neden suç duyurusunda bulunmamış. Ben elimdeki belgelerin gerçek olduğuna inanıyorsam karşı tarafta beni dava ettiyse. Anında gider suç duyurusunda bulunurum. Hatta karşı tarafın da dava etmesini beklemez programı yaptıktan sonra hemen savcılığa giderdim.
    Bunları niye yapmamış Tuğrul efendi.

Şike şike diyorsunuzda bu adam bir programında.

"Evet itiraf ediyorum BJK şike yapmıştır da demişti"
    Sanırım burda o meşhur iki maçı kasdetmiş ve yine elinde belgeleride vardı.

BJK klubü bu sözleri için ona dava açmışmıydı.. Açmadıyda dediklerini BJK kulubü kabul ediyor ve doğruluyor demek değil midir?.
    Açtıysa da biz bunu hiç duymadık. Dava sonucu ne oldu.
    Yoksa iki taraf kendi arasında anlaştı mı? Dava açılmadan al gülüm ver gülüm mü yaptılar aralarında.
    Tuğrul efendi bu olayların üzerine niye temcit pilavı gibi gitmedi..

Şu sahtekar adama da bel bağlıyorsunuz ya. (Kurucusu olduğu taraftar gurubundan bile atılan)

• kimse kimseye bel bağlamıyor hocam.
    Aziz Yıldırım çuvalladı burada kabul et.
    yapma hoca ya hangi ülkede yaşıyorsun sen yok savcıya başvuracakmış yok bilmemneymiş.
    Caferi hatırlıyorsun konuşacağım dedi iki gün sonra sustu yok öle demedim.
    sustu mu susturuldu mu sence?
    dediğim gibi yapanın yanına kar kalır bu işler maalesef böyle.sindirildik kimse sesini çıkaramaz oldu.
    Feneri veya Beşiktaşı veya Galatasarayı küme düşürten birini yaşatırlarmı elini vicdanına koy söyle.fanatizm bu düzeydeyken hemde...
    hoş bizimkiler beceremiyor bu işi ben çok kızıyorum ya neyse.
    oyunu kuralına göre oynamıyorlar.kimse "dürüst şampiyon"demiyor şampiyon diyor.haticeye değil neticeye bakıyor herkes.
    keşke şike yapsaydık da kaçan 3-5 şampiyonlu alsaydık bu şekilde.şimdi yıldız sayıları böylemi olurdu?
  • Hocam diğer düşüncelerine saygı duyarım.

Ama benim aradığım "doğru olan nedir ?"

Buradaki olay dava düşme olayı değil, daha farklı gibi. O yüzden kazanan kaybeden yok gibi. Yani en azından ben öyle anladım.
    Şu andaki karar nedir en son olarak ne karar çıkacak ben onu bekliyorum. Son kararda FB aleyhine çıkarsa bu olayı yapanların hepsini önce ben lanetliyeceğim.
    Ben istemem böyle şampiyonluk, kupa...

Ama ortada öyle bir hava oluşturulduki zank diye FB'ye şikeci mafyacı damgası vuruldu.. Benim tepkim buna, anlamadan dinlemeden birileri suçlanıyor..

quote:

Aziz Yıldırım da adama dava açıyor.

• quote:

Orjinalden alıntı: cdemir

Hocam diğer düşüncelerine saygı duyarım.

Buradaki olay dava düşme olayı değil, daha farklı gibi. O yüzden kazanan kaybeden yok gibi. Yani en azından ben öyle anladım.
    Şu andaki karar nedir en son olarak ne karar çıkacak ben onu bekliyorum. Son kararda FB aleyhine çıkarsa bu olayı yapanların hepsini önce ben lanetliyeceğim.

Ama ortada öyle bir hava oluşturulduki zank diye FB'ye şikeci mafyacı damgası vuruldu.. Benim tepkim buna, anlamadan dinlemeden birileri suçlanıyor..

quote:

Fener dava edimiyordu tabiki.
    ne yani İtalya mı sadık burayı..öle davalar puan silmeler küme düşürmeler falan olsun.
    Aziz Yıldırım Fener adına dava açıyor çünkü suçlanan Fener bir bakıma.
    ama dava düşüyor olay bu.
    yani şimdi bir düşün.ben seni inanılmaz birşeyle itham ediyorum elimde belgesi de var diyerek gösteriyorum sen beni mahkemeye veriyorsun.
    mahkeme diyorki burada hakaret yok.dava düşüyor.yani davacı değil davalı kazanıyor...
    eee?seni itham ettim sen mahkemeye verdin ama iftira olmadığı kanıtlandı bu mahkemeyle.
    yani iddiamın ve belgelerimin doğrulandığını düşünmez misin bi anlamda?

ben sana birşey söyleyeyim mi.
    insanımız kuraldan çok kuralcı kraldan çok kralcı olduğu için hrtumlar dolandırıcılıklar rüşvetler yolsuzluklar yaşanıyor.
    herkes kitabına uyduruyor kimse kimseyi suçlayamıyor.başka bir ülkede olsa ki İtalya örneği var iki günde ligi kapatırlar bırak puan silmeyi küme düşmeyi falan..

bide hoca takip et beni yaw yazarken ayrı ayrı telden çalıyomusuz gibi oluyo

• quote:

quote:

Hocam doğru söylüyor.
    Herkes birileri hakkında birşeyler söylüyor ama olay neticelenmeden kapanıyor.Üç büyükler şike yapmış olabilir veya olmayabilir İtalyadaki gibi Devlet bu işlerin üstünü gitmedikçe,somut deliller ortaya koymadıkça birilerini suçlamak anlamsız.Bekleyip görecez

• quote:

Orjinalden alıntı: SonSaMuRAi

quote:

quote:

Hocam doğru söylüyor.
    Herkes birileri hakkında birşeyler söylüyor ama olay neticelenmeden kapanıyor.Üç büyükler şike yapmış olabilir veya olmayabilir İtalyadaki gibi Devlet bu işlerin üstünü gitmedikçe,somut deliller ortaya koymadıkça birilerini suçlamak anlamsız.Bekleyip görecez

ohooo...
    şikeyle yaşamayı öğreneceğiz o zaman.
    geçelim çünkü bu hayalleri.
    hani deprem baba depremle yaşamayı öğreneceğiz diyordu ya.bu da bir nevi deprem onunla yaşamayı öğreneceğiz o zaman.

ha bu arada arkadaşlar ikide birde yok sabahta bu yazdı hürriyette milliyette Beşiktaş şike yaptı yazıyor.yok beşiktaş mafya liderini korudu diye başlıklar açmayı bi zahmet.
    eğer samimiyseniz tabi.
    ee sonuçda ispat edilmemiş şeyler için kimseye birşey demememiz lazım dimi ama...

• ilkerinanç

Hocam Galatasaray da,Beşiktaş ta,Fenerbahçe de bu tip olaylarların olmadığını hiç kimse bana inandıramaz.Kendimize,yaşadığımız çevreye bir bakalım herkes bir yerlere gelebilmek için birbirinin kuyusunu kazıyor.Bugün bir şirkette dahi müdür yardımcısı müdür olabilmek için her türlü entirikalar çevirebiliyorsa milyonlarca taraftarı olan büyük kulüpleri yönetenlerde bu tip olayların içine girebilir.Siz şunu yaptınızda biz yapmadık diyebilecek kulüp yoktur.Bizim 8-0 lık maçta bir şaibe olabilir aynı şekilde 5 sezon önce Alisamiyende İstanbulspor ile oynadığımız şampiyonluk maçında da aleyhimize şaibe olabilir ama bunlar kanıtlanmadığı sürece,Devlet bu olaylar üstüne gitmediği sürece horoz dövüşünden öteyede gitmez.Bekleyip görecez dememdeki neden buydu.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.