Şimdi Ara

Su Filtreli Süpürge ARNİCA HYDRA - PLUS ve halı yıkama HYDRA RAİN (36. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
805
Cevap
8
Favori
317.893
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: S.E.D.

burada biri süpürgenin incelediği fotoğraflarını koymuştu ve çalıştırmıştı. o linki birtürlü bulamıyorum eşime göstermem lazım. acil

Aradığınız bu galiba:

http://www.incele.info/%22http://www.incele.info/index.php?option=com_content&task=view&id=127&Itemid=77\"
  • Bugün Arnica süpürgemin hepa filtresini değiştirdim. Yenisinin fiyatı 8.5 TL, çok uygun
  • quote:

Orijinalden alıntı: ASUSX51

Bugün Arnica süpürgemin hepa filtresini değiştirdim. Yenisinin fiyatı 8.5 TL, çok uygun

Nereden aldınız.. Bana farklı bir fiyat söylemişlerdi. Yoksa siz cihazın üstünden görülen hepa filtre değilde içindeki 2 adet sünger filtrelerden mi aldınız..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ege.. -- 23 Ağustos 2011; 15:59:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Egé

quote:

Orijinalden alıntı: emrahozkan

2 sene önce aldığım arnica hydrayı emekliye ayırmış bulunuyorum. ilk başta hevesle almıştım ama temizliği bana işgence haline getirdi. neden mi ?

temizliğe başlamadan önce ve sonrası yapılması gerekenler:

cihazı banyoya taşı
    hordumu gövdeden ayır
    motor klipslerini sök
    motoru yana koy iç hazneyi ayır
    suyu doldur seviyeyi ayarla
    iç hazneyi koy
    motoru üzerine yerleştir
    klipsleri kapa
    hortumu tak
    banyodan ayrıl süpüreceğin odaya git
    kabloyu aç (kablo sarıcısı otomatik değil)
    temizliğe başla
    -----------------
    temizliği bitir
    kabloyu sar
    banyoya git
    hortumu çıkart
    klipsleri aç
    motoru yana koy
    iç hazneyi çıkar yıka
    filtreleri çıkar yıka
    kovayı yıka
    ...............................
    ...............................
    filtreleri kuruması için biryere koy
    hazneleri kuruması için biryere koy yada kurula
    kurumasını beklediğin parçaları birleştir.

of of of böyle temizlik olacağına olmaz olsun. ben makinayı emekliye ayırıp philips fc 9170 aldım çok ama çok rahatladım resmen eziyet çekiyormuşuz ailecek. 2 haftada bir süpürmeye başlamıştık üşengeçliğimizden. evin içi toz toprak doluyor ama üşenmekten temizlemiyoruz, ne işe yaradı suya alsa ne olacak almasa ne?

Arnica Hydra yı alalı 4 ay sonra 4 yıl doluyor. Oldukça memnun olduğumuzu rahatlıkla söyleyebilirim.. Yukarıdaki alıntıda parçaların kuruması dışındaki çift sıra nokta nokta koyduğum yere kadar olan 21 satırda yazdığınız işlemlerin hepsini biz toplam 2 dakika da hallediyoruz ve yaptığı temizliğe, fiyatına ve geriye toz bırakmamasına göre bunları yapmayı da doğal karşılıyoruz. Hatta bozulsa bile yine mutlaka su filtreli bir Arnica alırız diye düşünüyoruz. Tabii bunlar kişiden kişiye değişebilir. Siz bunları yapmak istemeyebilirsiniz, dediğiniz gibi üşenebilirsiniz ve başka tür bir süpürge almak isteyebilirsiniz. Bu tamamen kişisel tercihlerle ilgili gayet normal bir durum.. Yeni süpürgeniz hayırlı olsun, güle güle kullanın..

ege bey merhaba arnica bora 2400 watt süpürge nasıl sizce bi de bu hepa filtre ne kadar sürede değişiyo ve bulunması zor mu zira adıyamanda yaşıyoruz teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: odevinimo

ege bey merhaba arnica bora 2400 watt süpürge nasıl sizce bi de bu hepa filtre ne kadar sürede değişiyo ve bulunması zor mu zira adıyamanda yaşıyoruz teşekkürler

Yetkili servislerinden bulabilirsiniz. Arnica sitesinde aşağıdaki linkte Adıyaman ve ilçelerinde 4 yetkili servis görünüyor..

Ben hepa filtreyi 4 yıl oldu daha değiştirmedim. 1-2 defa yıkayıp kurutmuştum, tertemiz olmuştu. Zaten hepa filtreye pek iş düşmediği için sık sık değiştirmek de gerekmiyor..

http://www.arnica.com.tr/yetkili_servisler.asp

• quote:

quote:

Bugün Arnica süpürgemin hepa filtresini değiştirdim. Yenisinin fiyatı 8.5 TL, çok uygun

Nereden aldınız.. Bana farklı bir fiyat söylemişlerdi. Yoksa siz cihazın üstünden görülen hepa filtre değilde içindeki 2 adet sünger filtrelerden mi aldınız..

Merhabalar,
    Yok sünger filtreler değil, üfleme kısmındaki hepa filtre. Ben Denizli'deyim. Buradaki Arnica Servisi Esin Eektrik'ten aldım. Size fiyat olarak ne söylediler?

• Eski ve yeni filtrelerin resmini ekliyorum, kirlenme bariz...

Su Filtreli Süpürge ARNİCA HYDRA - PLUS ve halı yıkama HYDRA RAİN
  • quote:

quote:

Yetkili servislerinden bulabilirsiniz. Arnica sitesinde aşağıdaki linkte Adıyaman ve ilçelerinde 4 yetkili servis görünüyor..

Ben hepa filtreyi 4 yıl oldu daha değiştirmedim. 1-2 defa yıkayıp kurutmuştum, tertemiz olmuştu. Zaten hepa filtreye pek iş düşmediği için sık sık değiştirmek de gerekmiyor..

peki arnica bora 2400 watt süpürge nasıl sizce

• quote:

quote:

quote:

bora yı ihlas kullanan birisi bize tavsiye etti. çok memenunlar şuara ençok satılan süpürge.

halı koltuk yıkama derdim olmasa hemen onu alırım...

• bunu daha önce sorduklarını biliyorum ama ihlas mı? arnica hydra rain plas mı?

bide arnica nın küçük el süpürgeleri nasıl? şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Bence çok iyi. Bir yakınım benim tavsiyemle aldı oldukça memnun. Hatta hydra ya göre artıları da var. Mesela bora da hydra da olmayan otomatik kablo toplama var. Su haznesi hydraya göre çok daha kolay ve pratik boşaltılabiliyor. Dezavantaj olarak belki su haznesinin hydra da 2 lt, bora da 1,2 lt olması söylenebilir ama bu da kullanımda pek farketmiyor.
    Sonuç olarak fiyat performans açısından değerlendirmek gerekirse bence mükemmel..
  • quote:

Orijinalden alıntı: S.E.D.

bunu daha önce sorduklarını biliyorum ama ihlas mı? arnica hydra rain plas mı?

bide arnica nın küçük el süpürgeleri nasıl? şimdiden teşekkürler.

Ben ihlas kullanmadım ama bu forumda ihlas kullanıp bozulduğunda tamiri için hydra nın 2 katı para istediklerinden hydra veya bora alıpta kullanmaya başladığında neden daha önce ihlas aldığını anlayamadığını yazan kullanıcılar oldu. Üstelik ihlas 1.500-2.000 TL civarlarında iken hydra veya bora 175-200 TL civarlarında. Tercih sizin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ege.. -- 24 Ağustos 2011; 9:37:09 >
  • Son fiyatlarla ilgili bilgi verebilir misiniz?

• Şunu da eklemek istiyorum; servisten filtre aldığımda oradaki görevli filtreyi sadece suyla yıkamamı önerdi deterjana gerek yok diyor. İmkan varsa önce basınçlı hava ile temizlerseniz daha iyi olur dediler.
  • halıları sulu olarak yıkamanın halılara ne derece zararlı olduğunu, kirleri daha derinlere gömdüğünü, renklerini soldurduğunu ve tüylerini de keçeleştirdiğini biliyorsunuz değil mi? en iyi temizlik yolu, yüksek emiş güçlü bir süpürgeyle sık sık (hergün ya da gün aşırı) süpürmektir. bu yüzden, ben halı yıkamalı bir makine almanın çok iyi bir seçenek olduğunu düşünmüyorum. illa bir şekilde yıkamalıyım diyorssanız, piyasada satılan çok bilinen bir markanın elde halı yıkama ürünü var. suda köpürtüp köpüğünü halıya yayıyorsunuz, kuruyunca süpürüyorsunuz. bunu kullanmanız daha iyi...önemli olan, halıya herhangi bir sıvı değmemesi...
    keza, halıları çırpmak veya silkelemek de bi o kadar zararlıdır....
  • Biz her yıl halıları ve koltukları yıkarız. Tüylerinde hiçbir keçeleşme ya da renk solması olmadı. İyi vakumlu bir süpürge ile tozun tamamı alınabilir ama zamanla oluşacak is ve kirler bir müddet sonra yok edilemez hale geliyor. Özellikle kaloriferli evlerde islenme sorunu çok olur.Hele halı ve koltuklarınız son derece açık renkse kirlenme kendini iyice belli eder. Bu durumda da halı ve koltukları yıkamak gerekir. Ayrıca halı ve koltukların yıkanmadığı evlerde ağır bir koku oluyor. Susuz bir temizlik düşünemiyorum. Köpüğü halı ve döşemelere uygulanıp kuruduktan sonra süpürülen ürünleri sağlıklı bulmuyorum, çünkü durulanmadığı için yüzeyde kimyasal madde kalıntısı oluyor. Biz Arnica hydra plus kullanıyoruz artık evdeki toz son derece azaldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi egenin_efesi -- 30 Ağustos 2011; 4:59:02 >
  • quote:

Biz her yıl halıları ve koltukları yıkarız. Tüylerinde hiçbir keçeleşme ya da renk solması olmadı. İyi vakumlu bir süpürge ile tozun tamamı alınabilir ama zamanla oluşacak is ve kirler bir müddet sonra yok edilemez hale geliyor. Özellikle kaloriferli evlerde islenme sorunu çok olur.Hele halı ve koltuklarınız son derece açık renkse kirlenme kendini iyice belli eder. Bu durumda da halı ve koltukları yıkamak gerekir. Ayrıca halı ve koltukların yıkanmadığı evlerde ağır bir koku oluyor. Susuz bir temizlik düşünemiyorum. Köpüğü halı ve döşemelere uygulanıp kuruduktan sonra süpürülen ürünleri sağlıklı bulmuyorum, çünkü durulanmadığı için yüzeyde kimyasal madde kalıntısı oluyor. Biz Arnica hydra plus kullanıyoruz artık evdeki toz son derece azaldı.

bizim halı veya koltuklarımız her sene yıkanmaz...ama dediğiniz gibi bir kokuya ben hiç rastladım ki benim koku ve tat duyularım aşırı gelişmiştir (amatör olarak zeytinyağı ve şarap degüstatörlüğü yapıyorum) elbett susuz bir temizlik olmaz ama halı vs gibi şeyler için gerek yok bence. tabi bu dediğim yıpranma ve keçeleşme, yün halılar için geçerli. yoksa, piyasada halı adı altında satılan akriilik, polyester (shaggy falan diye garip adları var) dokumalı nesnelere istediğiniz gibi davranabilirsiniz...bu arad 2-3 yıl sonra da hala, sadece bu cihazı kullanıyor olursanız sizden tekrar bu konu hakkında yorumunuzu almak isterim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrahsnr -- 3 Eylül 2011; 5:41:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

quote:

Biz her yıl halıları ve koltukları yıkarız. Tüylerinde hiçbir keçeleşme ya da renk solması olmadı. İyi vakumlu bir süpürge ile tozun tamamı alınabilir ama zamanla oluşacak is ve kirler bir müddet sonra yok edilemez hale geliyor. Özellikle kaloriferli evlerde islenme sorunu çok olur.Hele halı ve koltuklarınız son derece açık renkse kirlenme kendini iyice belli eder. Bu durumda da halı ve koltukları yıkamak gerekir. Ayrıca halı ve koltukların yıkanmadığı evlerde ağır bir koku oluyor. Susuz bir temizlik düşünemiyorum. Köpüğü halı ve döşemelere uygulanıp kuruduktan sonra süpürülen ürünleri sağlıklı bulmuyorum, çünkü durulanmadığı için yüzeyde kimyasal madde kalıntısı oluyor. Biz Arnica hydra plus kullanıyoruz artık evdeki toz son derece azaldı.

bizim halı veya koltuklarımız her sene yıkanmaz...ama dediğiniz gibi bir kokuya ben hiç rastladım ki benim koku ve tat duyularım aşırı gelişmiştir (amatör olarak zeytinyağı ve şarap degüstatörlüğü yapıyorum) elbett susuz bir temizlik olmaz ama halı vs gibi şeyler için gerek yok bence. tabi bu dediğim yıpranma ve keçeleşme, yün halılar için geçerli. yoksa, piyasada halı adı altında satılan akriilik, polyester (shaggy falan diye garip adları var) dokumalı nesnelere istediğiniz gibi davranabilirsiniz...bu arad 2-3 yıl sonra da hala, sadece bu cihazı kullanıyor olursanız sizden tekrar bu konu hakkında yorumunuzu almak isterim.

Biz Arnica hydra plus süpürgeyi 2,5 yıldır kullanıyoruz. Kendi sınıfındaki ürünlere göre çekişi gayet iyi, şu an için memnunuz. Halı yıkama makinemiz başka marka, bu makine de 10 yıldır kullanılıyor. Su filtreli süpürgelere pek sıcak bakmıyorsunuz sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi egenin_efesi -- 3 Eylül 2011; 16:34:11 >

• cekisi icin birsey diyemem ama kullanimi ve kullanim sonrasi, bana cok zor ve zahmetl geliyor. bi arkadas ozetlemis ya. durum aynen oyle. bir de calistigi zaman kacacak delik arardim gurultusunden. :)
  • 
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.