Şimdi Ara

Şu Biçare'ye Bir Tavsiye :) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
1
Favori
2.566
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ok çok teşekkürler, aydınlanmaya başladım bir miktar

Peki hoparlör olarak ne alacağız ayrı ayrı mı alacağız center'ıydı, sf'ıydı, surround vs... Yoksa set mi alınıyor?
    Bir de bu amfiye kaç paralık ne tip hoparlör gider?
  • quote:

Orijinalden alıntı: açık-pozisyon

Ok çok teşekkürler, aydınlanmaya başladım bir miktar

Peki hoparlör olarak ne alacağız ayrı ayrı mı alacağız center'ıydı, sf'ıydı, surround vs... Yoksa set mi alınıyor?
    Bir de bu amfiye kaç paralık ne tip hoparlör gider?

921 avr alınacaksa 5.1 bir sistem almalısın
    Ama

Stereo anfi alacaksan

İki kule alacaksın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dalı zensor
    Dalı lektor
    Polk audio tsı. Benim favorim
    Monitor audio rx serisi
    Paradigm
    Klipsch gibi

Bir kac markadan bütçeye göre bir alım yap

• Anladım...

http://forum.donanimhaber.com/m_59235134/tm.htm konusunda Polk Audio Blackstone TL1600 önerilmiş 660 EUR fiyatı o çok makul görünüyor.
    Burada da kullanan herkes memnun gibihttp://www.crutchfield.com/S-nN3fi5Xs5Q5/p_107TL1600/Polk-Audio-Blackstone-TL1600.html#customer-reviews-tab

Peki 5.1'de kule hoparlörlerin esprisi nedir, bu Polkta kule yok mesela ama "aman 4 kule olsun, 2 kule bile iyi değil" deniyor mesela...

• quote:

Orijinalden alıntı: açık-pozisyon

Anladım...

http://forum.donanimhaber.com/m_59235134/tm.htm konusunda Polk Audio Blackstone TL1600 önerilmiş 660 EUR fiyatı o çok makul görünüyor.
    Burada da kullanan herkes memnun gibihttp://www.crutchfield.com/S-nN3fi5Xs5Q5/p_107TL1600/Polk-Audio-Blackstone-TL1600.html#customer-reviews-tab

Peki 5.1'de kule hoparlörlerin esprisi nedir, bu Polkta kule yok mesela ama "aman 4 kule olsun, 2 kule bile iyi değil" deniyor mesela...

Ya iste para köfte meselesi

Kule hoparlörler de daha cok driver bulunuyor ve daha guzel ses veriyor tabi Kucuk hoparlörler dede iyi sistemler bar mesala
    dali fazon
    Focal sib cub 5.1

Gibi

Ama ben tercihin yerinizde olsam iki tsı 400 kule
    İki tsı 100
    Bir center cs10
    Alır sub gerekirse eklerdim

• Bugün hi-fi'cileri aradım demo için

Dikmen, gelin yaparız problem değil dedi.
    Pro-Av, biz sizi geri aricaz randevu için dedi aramadı
    Can Hi-Fi, klipsch yok, dali yok, polk 400 yok, magnat yok, gelmeden önce arayın dedi, niye geleceksem :) Ayrıca aradım işte telefonda randevu veremiyor musunuz
    Adım elektronik biz bıraktık dedi

Yarın Doğubank'a ve Pro-Av'a uğrayıp bulabildiklerimi dinlemeye çalışacağım ama keyfim kaçtı, hem pahalı bir iş bir ton para hem de peşinden koştur... Ayrıca amfi konusunda da kafam hiç netleşemedi daha... 921 eski bir model ve gereksiz sanki, o internet, ipod vs girişleri bana hiç mi hiç lazım değil, marantz 1504 hem daha pahalı hem daha güçsüz geldi, denon ve onkyo modelleri ise iyi olanları çok pahalı... Pioneer 322 modeli çıkmış, tam bana göre sanki... Yalnız araştırırken birçok amfi de manuel bass, treble ayarı yok onu gördüm (322 de dahil) bu çok gerekli birşey mi, eğer değil ise basit kullanım şekli ile 322 biçilmiş kaftan...

Hatta Magnat 800 kafama yatarsa 322 + magnat 800 bile alabilirim çok ekonomik oluyor... Zaten yarın da kafama herhangi bir model yatmaz ise demoda gidip hazır 5+1 alacağım yarı paraya...

Hiçbirşeye odaklamadım kendimi, neyi beğenirsem o, beğenmezsem de hiçbiri Sanki bedava alıyoruz yauu

• Acele ederseniz buyuk ihtimal yanlış bir sistem kurmuş olursunuz ve cok fazla detaya inip detaylar icinde de bogulmaya da gerek yok alti ustu giris seviyesi bir sistem bu ve bu segmentteki markalar modeller arasinda daglar kadar fark olmaz teknoloji belli formatlar belli topolojiler belli birbirine yakin performanslar alirsiniz.. Kaynak cok onemli ampli ve hoparlor ile iş bitmiyor o hoparlorlerden ses olarak cikacak sinyali ampliye gonderecek bir kaynak lazim bunun mumkun oldugunca en iyisini almaya bakin derim.. Keza kablolar icinde metresi 5 liralik olan şeffaf kablolar yerine bu işte daha cok zaman harcamiş ve bu alanı kedine profesyonellik alanı olarak secmis markalara yonelin derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: atalayalper

Acele ederseniz buyuk ihtimal yanlış bir sistem kurmuş olursunuz ve cok fazla detaya inip detaylar icinde de bogulmaya da gerek yok alti ustu giris seviyesi bir sistem bu ve bu segmentteki markalar modeller arasinda daglar kadar fark olmaz teknoloji belli formatlar belli topolojiler belli birbirine yakin performanslar alirsiniz.. Kaynak cok onemli ampli ve hoparlor ile iş bitmiyor o hoparlorlerden ses olarak cikacak sinyali ampliye gonderecek bir kaynak lazim bunun mumkun oldugunca en iyisini almaya bakin derim.. Keza kablolar icinde metresi 5 liralik olan şeffaf kablolar yerine bu işte daha cok zaman harcamiş ve bu alanı kedine profesyonellik alanı olarak secmis markalara yonelin derim.

Katılıyorum tabi size, acele etmiyorum zaten, aylar oldu bu işe niyet edeli ama sonuç yok ortada... Hepsi aynı dersek o zaman en ucuzunu almak lazım ama öyl eolmuyor işte, ben giriş seviyesi diye sıradan bir sistem kuracaksam gider hazır sistem alırım, kafamı da cüzdanımı da yormam.

Kaynak ya bilgisayar, ya radyo ya Ps3 player... Kablo olarak da van den hul veya black rhodum (gerek var mı bilmiyorum) seviyesinde kablo olabilir, sistem olsun da kablo kolay, mesafem çok değil...

• Bir de tavsiye size; can hi-fi da bir adet Polk Audio Rti8 var cüsseli irice guzel calan bir floorstand hoparlor 490usd den listelemisler malum sitede bence kacirmayin bakin o cihaza hem stereoda hem de sinemada size yeter yanina bir cift de surround ve bir de center eklersiniz daha sonra da gerek olursa bir sub alirsiniz hem stereo hem de sinema sistemi olmuş olur

• Giriş seviyesi sistemler arasinda performans olarak cok buyuk farklar bulamazsiniz demistim hazir sistemleri zaten burada verdigimiz orneklerde biz hicbir zaman konularin icine dahil etmeyiz..

• Anladım, teşekkürler...
  • Arkadaşlar dün bütün günümü hoparlör dinleme uğrunda harcadım
    Buraya uzun uzun yazmak isterdim ama halim ve vatkim yok şu anda... Çok değerli tecrübeler kazandığımı düşünüyorum, çok faydalı oldu gerçekten...

Özet olarak; konuştuğumuz bütçe içinde hiçbir sistemin benim beklentimi karşılamayacağını anladım. Bu yüzden hazır 5+1 sistem almaya karar verdim. İlgi duyan, emek veren, yardımcı olan herkese teşekkürler...

Bugün tekno-marketlere gidip kafamdaki bir kaç modeli ayrıntılı inceleyeceğim, hoşuma giden bir model de SONY BDVE6100, özellikle bunu incelemek istiyorum bulabilirsem eğer...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi açık-pozisyon -- 31 Ağustos 2013; 13:54:43 >
  • Aradan geçen süre içinde haftasonu boyunca birçok 5+1 sistem dinleme şansım oldu, hem stereo olarak hem de sinema performansı olarak... 1.000 TL'lik aletler bile beni tatmin etmedi kaliteli hoparlörlerden sonra :) Zaten bunu bildiğim için "kesinlikle hazır sistem istemiyorum" dememiş miydim yau HEleki o sony bdve6100 aman Allahım o nasıl çöp bir ses öyle, ıııyyyy... Kendime yakıştıramadım, utandım resmen böyle birşeyi dinlediğime... Birçok ayarı denedik oradaki görevli ile ama yok, baslar boğuluyor, sesler karmakarışık. Bir Ella Fitzgerald - Learnin' Blues koydum, sonunu bile getiremedim

İkinci el makul bir (veya iki) amfi ve bir çift hoparlör almaya karar verdim... Bu akşam ikinci el vsx 519 bakacağım, alabilirim büyük ihtimal, fiyatı uygun geldi. Üzerine alper üstadın heco victa'ları düşünebilirim

• Vsx 519 da çok iyi bi cihaz değil

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence avrlarin dusuk serilerinden kacinin

3ay sonra degistirip zarar edecegine iyisini almak icin 3 ay bekle

• açık-pozisyon kullanıcısına yanıt
    EXREM AUDİO YA GİDİN ORADA EPEY SECENEK var gidin dinleyin . dikmene gidin oradada dinleyebilirsiniz dali falan . ıstanbul hi fi var dogubankın arkasındaki handa ordada epey secenek var dinleyin birseyler beyeneceginize eminim acele etmeyin. birde oralarda dinlediginiz seyleri orda beyenirseniz kendi evinizde cok daha beyenirsiniz emin olun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yavuzazgin -- 3 Eylül 2013; 21:43:17 >
  • Abdullah arkadaşimiz dogubankta lektor, zensor ve ikon serilerini dinlemiş bu akşam bana gelip victalari dinledi micromega minium cd3 ve tripath 2024 ampli ile kendisi yorumlarini gerekirse yazsın buraya

• İlgi gösterip cevap yazan herkese tekrar teşekkürler...

Bu amfiyi (519) bilhassa sormadım kimseye, biliyorum çünkü ihtiyaçlarımı karşılayacağını... Daha üzeri benim için lüks şu anda üstelik artı olarak vaadebileceği şeylerin çoğuna ihtiyacım yok, en azından şimdilik... Tertemiz bir 519 sahibi oldum 400 TL'ye, bence çok iyi fiyat...

Üzerine bir de Alper üstadın heco vikta'ları kaptım akşam akşam gittim dinledim, sağolsun yakından ilgilendi. Hoparlörler gerçekten çok canlı, hem de basit bir amfi ile dinledik. Ben hoparlörlerin diğer amfiler ile nasıl gittiğini görmek için özellikle arabada bıraktım yeni aldığım 519'u... Kaliteli bir iki kayıtta fark ortada, bendeki 1957 orijinal plak kaydındaki tıslamaya (kaydın kendisinde var) rağmen bile sıcak, canlı ve dağılmayan bir ses var. Haftasonu dinlediğim klipsch, Dali, Wharfedale, vs hepsinden daha çok sardı beni, içimi ısıttı diyebilirim Kozmetik olarak ufak tefek çizikleri var, belli belirsiz, hiç önemli değil. Hoparlörler çok estetik, zaten pek de büyük olmayan salonumu tam anlamıyla doldurdu, daha da ısıttı.

Alper üstadım, sağ salim getirdim eve bir iki de foto çektim, çözünürlük düşük telefonum eski model...
     Şu Biçare'ye Bir Tavsiye :)

Hadi amfiyi alacaktım ama bu hoparlörlerin bu kadar iyi (fiyatına göre konuşuyorum) olduğuna emin olamadığımdam kablo almamıştım, geceyi müziksiz geçirmek zorundayım ama olsun yarın geçici kablo alıp, daha sonra iyi bir kablo ile ilk setimi tamamlayacağım.

Böylece 400 + 600 TL'ye, dinlediğim 4-5 bin TL'lik sistemler kadar canlı ses verebilen (arada fark olsa da 3-4 kat para vermeye değer mi sorusunun sorulabileceği) bir giriş sisteminin kapısını aralamış oldum, hadi hayırlısı...

indigo hocam 921'i almak isterdim ama dediğim gibi o tip amfilerin şu anda benim ihtiyacımdan fazlasını verdiğini düşünüyorum. İstediğin gibi satarsın inşallah...

sevgili yavuzazgin, geçtiğimiz haftasonu o yerlerin daha da fazlasını dolaştım, ayaklarıma karasular indi, çektiğim trafik, verdiğim park paraları da cabası. Hiç farketmez, çok önemli tecrübeler edindim dedim ya, markaya, paraya bakıp önyargılı olmamayı öğrendim mesela...

• açık-pozisyon kullanıcısına yanıt
    hayırlı ugurlu olsun lakin 519 a 400 tl bana cok geldi .
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.