Şimdi Ara

Şu an bilinen en büyük yıldız. Vy Canis Majoris Dünyanın 7 oktrilyon katı. (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
148
Cevap
9
Favori
18.757
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hicde buyuk degil denizdeki kum neyse uzayda bu ayni bize buyuk geliyor sadece

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eskiden Olsa..

Birzamanlar bu konulara çok takmıştım. Baya bir araştırma yapmıştım. Uzayla ilgili okumadıgım dergi, izlemediğim belgesel klmamıştı. Hep merak ederdim, sorumun yanıtını da zamanla öğrendim. Uzayda hiç bi yıldızın boyutunu o Nasa dır yok budur yok şudur açıklayamaz. Nasıl açıklayabilirler? Uzayın sonsuz olduğu kanısına nasıl varılabilinir? Aslında uzay sonsuz diye bişey yoktur. Nasa uzayın sonuna kadar gidebilen bi araç geliştirememiş, haliylede adı sonsuz olmuştur. Sonsuz kavramını en iyi şu şekilde acıklarız, bir yere gidemezsinlz, ama gitmiş gibi yorumlar yaparsınız aynen bunun gibi. Uzayın sonuna gidilememiştir, uzay sonsuzdur denilmiştir. Halbuki sonsuz degildir :)

Sabah sabah iyi güldüm peki sonunda ne var onuda anlat

• Neyine gülüyosun birader? Uzay'a gidilmeden önce uzayın varlığını kaç adam biliyodu? Uzay'a gidilebilecegini bilen? Sonsuzluğu sana nasıl açıklayabilirler? Gidip biraz belgesel izleyin kitap okuyun Allah aşkına

• quote:

Orijinalden alıntı: handsomebody

quote:

Orijinalden alıntı: Can !
    Daha neler neler çıkıcak kimbilir
    Vay Be !

ek olarak : Bu Yıldız karadelik olursa içine kaç adet galaksi alır ?
    astrofizik herzaman ilgimi çekmiştir bi teleskop alıcam param çok olunca

Öyle kara delikler varki, karadelik olmus hali bu yıldızın boyutu kadar. Biilliyorsunuzdur ki karadelik oldgu zaman cekimden dolayi minicik oluyorlar.
    örnek vereyim güneş bir karadeliğe dönüsurse boyutunun bir futbol topu kadar olacagi biliniyor. Bunu göze alarak karadelige dönüşmüs bir yildızin boyutunun bu kadar olduğunu düşünün, keşfedilmeti bekleyen cok şey var.

Gunesimiz boyutundan dolayi asla karadelik olmayacaktir

• quote:

Orijinalden alıntı: T-72

http://primaxstudio.com/stuff/scale_of_universe/

Baştan başlayıp yavaş yavaş uzaklaştırın.

1 meterstick, 1 metre (of course) yazıyor ya, sağlam güldüm.

• Allah'ın hikmeti işte, insanın aklı almıyor güneş bile bir nokta gibi kalıyor.
  • Çok garip

• quote:

Orijinalden alıntı: schweppes*

quote:

Orijinalden alıntı: multiTYRT

quote:

Orijinalden alıntı: Droogie

en inanılmazı ışık hızının 8 saatte anca bir tur atabilmesi

8 saat Güneş'in ışınlarının Dünya'ya ulaşma süresidir. Birde böyle bak

Dakika degil miydi o ya ?

Haklısın editliyorum

• Bunun Dünyaya çarpicagi bir senaryo yapabilir Amerikan sinemasi.

• quote:

Orijinalden alıntı: kmlmrgl

Bu tür resimlere bakmak beni her zaman korkutmuştur.. Göğsüm felan sıkışıyor lan. Valla çok kötü oluyorum..

Ben de bakmaktan korkuyorum. İçim bir garip oluyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hala mı Allah yok lan ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: visivo

quote:

Orijinalden alıntı: Eskiden Olsa..

Birzamanlar bu konulara çok takmıştım. Baya bir araştırma yapmıştım. Uzayla ilgili okumadıgım dergi, izlemediğim belgesel klmamıştı. Hep merak ederdim, sorumun yanıtını da zamanla öğrendim. Uzayda hiç bi yıldızın boyutunu o Nasa dır yok budur yok şudur açıklayamaz. Nasıl açıklayabilirler? Uzayın sonsuz olduğu kanısına nasıl varılabilinir? Aslında uzay sonsuz diye bişey yoktur. Nasa uzayın sonuna kadar gidebilen bi araç geliştirememiş, haliylede adı sonsuz olmuştur. Sonsuz kavramını en iyi şu şekilde acıklarız, bir yere gidemezsinlz, ama gitmiş gibi yorumlar yaparsınız aynen bunun gibi. Uzayın sonuna gidilememiştir, uzay sonsuzdur denilmiştir. Halbuki sonsuz degildir :)

Sabah sabah iyi güldüm peki sonunda ne var onuda anlat

"uzay halbuki sonsuz değildir"

• quote:

Orijinalden alıntı: f_the_answer

Hala mı Allah yok lan ?

sen varlığını biliyorsunya ? neyi ıspatlamaya çalışıyorsun onu anlamadık ?
  • Nabcanz nnerden kayıt olunuyor

• her galakside yaşam barındıran 1 gezegen olsa,bu gesegenlerin yüzde birinde medeniyet gelişmeye elverişli olsa,bizim gibi medeniyet gelişmiş,minimum 300,400 milyar gezegen vardır.Tabi bu dediğim veriler bizim uzayın gözlemleyebildiğimiz trilyonda birinden daha az bölge için geçerli.
    bu sayıları trilyonla çarparasanız medeniyet olabilecek gezegen sayısını bulabilirsiniz.
    korkunç bir şey.
    Din tartışması için demiyorum,hani derler ya tanrının gücü yetmez aynen öyle bir büyüklük.
  • Uzaya gidenlerin amacı bilimsel felan değil beyler sadece feza da (Allah(c.c.) yok iddasıdır...(haşa)

Buna karşılık Necip Fazıl KISAKÜREK üstad da Feza Pilotu adlı şiirini yazmıştır...

• quote:

Orijinalden alıntı: CeFurkan

quote:

Orijinalden alıntı: ylpc

o mavi olanlar su mu?

onlar buz olabilir

yakıcı soğuk kavurucu ateş

yok pepsi blue ahaha hiç mi o renkte yanan ateş görmediniz.

• ekşide biri bu yıldızla ilgili güzel bir yorum yapmış.

.sifirlari hesaplarken bir yanlislik yapmadiysam * dunya nufusunu yaklasik 7 milyar insan olarak dusundugumuzde bu yıldızda her insana 1 milyon dunya dusmektedir. yani 4 kisilik bir aileyseniz bu yıldızın topraklarini herkese esit olarak dagittigimizda 4 milyon dunya kadar bir mala mulke sahip olursunuz. o derecede buyuktur yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Malvolorne -- 24 Kasım 2012; 11:18:16 >
  • Konu çok iyiymiş. Dh'de hep böyle konular görmek istiyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: trytobelove

Bunun Dünyaya çarpicagi bir senaryo yapabilir Amerikan sinemasi.

Bu bize 100 trilyon km yaklassa buhar olursun ne carpmasi

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.